Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czuj Sercem, Myśl Sercem, Działaj Sercem :)))))

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anusia

PostWysłany: 2005 12 29 02:04    Temat postu: Czuj Sercem, Myśl Sercem, Działaj Sercem :))))) Odpowiedz z cytatem

Czuj Sercem, Myśl Sercem, Działaj Sercem Smile))))

Przepiękne słowa, cudowna inspiracja od Basi Mieloch. Maile, które otrzymuję wnoszą tyle miłości i zrozumienia do mojego wnętrza. Czasami potrzebuję czasu, aby to „dotarło” do mnie, abym to POCZUŁA.
Staram się słuchać, co Bóg do mnie mówi przez Istoty pełne Miłości i Świadome.
Aby działać Sercem, myśleć nim i czuć, trzeba Go najpierw odnaleźć w Sobie.
Wiele pisałam na ten temat, ale byłam jakby „daleko” od utożsamienia się z Rzeczywistym Sercem. Był to nadal czas ignorancji podstawowych prawd i ciągły niepokój. Szłam drogą, która miała cały czas jakieś przeszkody, a ja myślałam, że jak je odsunę, jak meble np., to wystarczy. Idąc po omacku, można „przesuwać” w nieskończoność wszystko i nie czuć się pewnie i swobodnie. Potykanie się grozi nawet upadkiem. Wystarczy zapalić Światło. To takie proste. Jak zatem żyć właściwie?
Światło rozproszy mrok, w którym żyjesz. Zapal światło najwyższej Mądrości. To rozwiąże wszystkie twoje problemy.

Możemy myśleć, że żyjemy zgodnie z prawami Boga. Staramy się przynajmniej.
Pułapką jest, kiedy sądzimy, że nie musimy już nic zmieniać.
Czy na pewno traktujemy już każdy nasz czyn, jako akt prawdziwego wielbienia Boga?

Nadal ranimy siebie i innych, brakuje nam czystości słów, myśli i czynów. Zawsze myślimy, że możemy to naprawić. Nie jest to jednak czystą miłością, którą możemy ofiarować Bogu. Jesteśmy nadal w pułapce ludzkich pozorów, cierpienia i przemijania. Wówczas przychodzi moment świadomości i widzimy, że cały czas przywieramy do „dna ludzkiej egzystencji”. Nie chcemy poświęceń dla Siebie/Boga, bo jest nam wygodniej żyć „po swojemu”. Bóg nie czeka na nasze poświęcanie się. On nam tylko podpowiada, wskazuje drogowskazy, z których skorzystamy, albo nie. Nikogo nie ponagla, nie wywiera presji, bo to my mamy uszanować czas nam dany.

Mądrość, Moc i Miłość to WSZYSTKO czym warto żyć.

Dostaliśmy w prezencie /bo tak to czuję/ ciało fizyczne, aby każdą najmniejszą czynnością przejawiać Siebie, jako boską istotę.

Ktoś powie, że to górnolotne słowa, ale piszę to co „odbieram”. To są przede wszystkim przekazy dla mnie, ale zawsze się tym dzielę, bo zapewne po to przenoszę to na papier.

Wiem, że sama wymyśliłam sobie wiele znaczeń i nazw, którymi posługuję się w życiu. Sugeruję się tym, myśląc, że tak ma wyglądać moje życie.
Ale teraz mam czas zatrzymania, aby spojrzeć na to realnie i zapytać Siebie, czy jest mi to do czegoś potrzebne? W jakim gram filmie po raz kolejny i jaką rolę odgrywam po raz enty?

Gdzie kieruję Energię? Czy mam coś z tego wartościowego?

Teraz myślę sobie tak, że oczywiście ważne jest, aby funkcjonować w ciele, ale to doskonalić. Pomaga w tym praktyka i doświadczenia. Wyciąganie wniosków z każdego kroku, który czynimy. Nie ocenianie tego i nie gmatwanie się w tym. Raczej rozpoznawanie, czy kierujemy się Sercem, czy daje nam to odczuwanie Miłości, a więc radości, uczciwości i samospełniania?
To chyba tyle na ten czas, na „mój czas”.
Pozdrawiam i pracuję dalej nad tym wszystkim..........
SasAnka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sten

PostWysłany: 2008 05 17 00:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sasanka to mój ulubiony kwiatek. Cieszyłem nimi oczy na skraju
sosnowych zagajników w okolicach Grudziądza, gdy tam mieszkałem.

W czasie pogrzebu mojego ojca, rozmawiałem z Nim będąc 1800km. dalej.
Odchodzącego zapytałem o przykazanie dla mnie na drogę bez Niego.
Odpowiedział mi: Myśl SERCEM. Głowa, to komputer do życia na Ziemi dobry
ale do spełnienia celu bytu tutaj w ogóle nie nadaje się. (luty 1990r.)
Basię i Leszka poznałem kilka lat później. Leszek po przeanalizowaniu mojej
dalekiej przeszłości podpowiedział mi, bym kładł dłonie na brzuchu
po obu stronach pępka i w relaksie nasycał się tym, co niosą słowa:
Boska Miłość, Boska Mądrość, Boska Moc. Tyle lat minęło i zawsze z tego
korzystam, bo warto.

Serdecznie pozdrawiam Ciebie i Twoich Bliskich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Anusia

PostWysłany: 2008 05 17 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Drogi Sten. Poczułam i Ciebie wśród bliskich mi osób. Dziękuję za ten list i zapraszam na www.manareiki.net lub ania.sasanka@gmail.com

Pozdrawiam z Miłością
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: