Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Post a niskie ciśnienie?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
S

PostWysłany: 2005 05 23 23:57    Temat postu: Post a niskie ciśnienie? Odpowiedz z cytatem

Witam

Czy są jakieś przeciwskazania co do postu dla niskociśnieniowców i osób szczupłych?

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
grze$

PostWysłany: 2005 05 25 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do niskociśnieniowców to nie wiem, bo jestem normalnociśnieniowcem, ale jestem szczupły i co do tego też miałem obawy. Okazało się jedank, że gdu podczas 10-cio dniowego postu byłem silnie połaczony z własnym wnetrzem, to samopoczucie było rewelacyjne, power nieziemski, a spadek masy minimalny.
A podobno dłuższy post może wyregulować wszelkie niedomagania organizmu, więc może też uregulować ciśnienie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JMW

PostWysłany: 2005 05 25 14:52    Temat postu: Re: Post a niskie ciśnienie? Odpowiedz z cytatem

Właściwie przeprowadzony post może uleczyć niskociśnieniowca, gdyż wtedy ciało przywraca najwałściwsze dla niego ciśnienie krwi.
Osoby z już niskim ciśnieniem mogą mieć więcej zawrotów głowy i dlatego warto aby więcej uważały na siebie. Osobe te zazwyczaj wymagają więcej treningu postowego. To znaczy, korzystniej dla ciała jest nie od razu długo pościć. Lepiej jest zacząć od jednej doby. Potem znowu, jedna doba. Tak kilka razy. Potem, kiedy osoba czuje się już wystarczająco odważna i mocna, pości dwie doby. Po kilku dniach znowu dwie doby. I tak dalej postępując może dojść do tych kilkudziesięciu dób, ile jest dla ciała potrzebne, żeby przywrócić jego najwłaściwsze funkcjonowanie.
Poza tym, warto więcej wizualizować, że jest się osobą mającą prawidłowe ciśnienie krwi, gdyż właśnie umysł decyduje o tym najwięcej.

Jeżeli chodzi o szczupłość, to, jak wynika z moich obserwacji, taka opinia o swoim ciele często wynika z sugestii środowiskowej. Jeżeli tak jest, to warto popracować nad usunięciem sugestii. Niech ciało samo decyduje o swojej masie ciała, bez nacisku z zewnątrz.
Z drugiej strony, jeżeli ciało faktycznie jest wychudzone, czyli wycieńczone, to post jest przeciwwskazany. Właściwa dla danej osoby dieta jest korzystniejsza. Plus, oczywiście, wizualizacja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: