Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ego

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Takość

PostWysłany: 2004 10 16 21:09    Temat postu: Ego Odpowiedz z cytatem

Witam
przenosze wypowiedź z tematu "ocean energii, reiki, bioeneroterapia, modlitwa"

sathia napisał:
Takie umiejętności jak widzenie aury, czzytanie czyichś myśli, lewitacje, materializacje, teleportacje, pismo automatyczne, widzenie obcych bytów, przenoszenie się w czasie i inne rzeczy to tylko zabawki hamujące rozwój duchowy i ładujące ego. Nie ma się co tym zajmować jeżeli celem jest rozwój duchowy.
A co jest tym rozwojem duchowym? A kiedy się rozwiniesz duchowo, powiesz o sobie: zobaczcie jak jestem rozwinięta, a wy pozawijani? To dopiero ego. W gruncie rzeczy ego nie jest ani dobre ani złe, jest poprostu narzędziem użytecznym dla umysłu, jego kreacją - samopersonifikacją, aby analizować swoje indywidualne relacje z otoczeniem. To model nas w umyśle. Problemem jest gdy ego dominuje. Kiedy jednak by było brak ego to dopiero zaczęłyby się kłopoty z utrzymaniem sie przy życiu. Jak bys sie karmiła, kiedy by Ci zabrakło mentalnego obrazu siebie samej? A co z relacjami miedzyludzkimi. Ego ma też różne zadania w różnych okresach życia. Kiedyś, dawno temu, kiedy też czepiałem sie ego, wydawało mi sie jak kazdemu "jakiaż ta młodziez jest egoistyczna" ale czyż nie nalezy zdac sobie sprawę, że ten młody człowiek w przeciągu paru lat dorastania ma określić swoje życie i partnera (zreguły). On musi bardzo wyraźnie czuć czego chce, a co mu nie odpowiada, decydować wybierać odrzucać. Kidy będzie starszy swoje ego rozszerzy na rodzinę i bedzie jej chronił. Ego, ego, ego. wszędzie, nawet u świętego, on też musi powiedzieć co Ci służy a co nie. To Cie jakoś określa, więc (zwłaszcza kiedy co mówi komuś nie odpowiada) doświadcza się jego ego. Nawet kiedy działa z poziomu współczucia, nie pozwoli na rzeczy niewłasciwe.
Wyleczyłem sie z takiego myślenia już dawno i nie krytykuję czyiś starań i osiągnięć. Wręcz przeciwnie, chwalę i podziwiam. Oto lekarstwo na kontrolowanie własnego ego. Dzieki temu prawie wszyscy ludzię sa dla mnie piękni i wartościowi. Ale czasem też krytykuję. W sumie czeba sie bardzo starać aby obrzydzić mi się Smile W końcu wy wszyscy to ja, zrobiłbym to samo, więc czemu miłabym kogoś (mnie) sie czepiać ?!
Więc gdzie problem? Właśnie w czepianiu się swego ego, pragnień które choduje, ich wagi (bo są ważne, tyko miara zła) w sumie chodzi o niewiedzę, co dobre, co za słabe, co zbyt przeforsowane. Co słuzy a co nie. To nie lewitacja, czytanie myśli, energia, nawet nie wyrzeczenie, słuzba, bezinteresowność, nie modlitwa, mantra, medytacja, nie to, ale po co to robisz, jak nie znasz odpowiedzi, wszystko staje się problemem, jak znasz odpowiedź wszystki Ci służy. A to pytanie poprostu Świadomość, przeciwieńswo niewiedzy. Czy duchowością nie jest lekarz idacy uczący sie całe życie zawodowe, bo chce pomagać ludziom swymi talentami?

formy pomocy, techniki - pusta forma
umiejętmości i zdolniości - pusta forma
ludzie którym pomagasz - pusta forma
modlitwa, medytacja, japa - pusta forma

rodzina, dobro, zbawienie - puste są
oddanie, służba, prawda - puste są
umysł, miłość, swiadomość - puste są!
zawsze jakiś form używasz i do czegos dążysz

ani porzucanie form ani wywyższanie
ale powiedz mi: Po co to robisz?
odpowiedz też: Kto to robi
Bo duchowość to Ty sama!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen WP Kontakt
Światełko

PostWysłany: 2004 10 17 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

inna strona ego ( tak czujac i myslac)

ego lubi sie obrazac
ego lubi myslec o przeszlosci w stylu on - ona mi to a to powiedzial-a , tak mnie potraktowal-a , taki-a byl-a
ego lubi rozpamietywac
ego lubi robic z siebie " ofiare" ," biedna" ( zamiast wspolczuc zdrowo)
ego lubi krytykowac ( wiem , ze moze tez byc krytyka konstrukywna - ale taka to sztuka)
ego lubi myslec ze jestem tylko tym cialem fizycznym
ego lubi sie czepiac i miec ostatnie zdanie
ego lubi miec racje ( a po co wlasciwie miec racje)
ego lubi byc madrzejsze , lepsze, inteligentniejsze

to co jest dalekie od Boga i to sie tak odczuwa mozna nazwac to ludzkim byciem czlowiekiem ( czyli z ego - oczywiscie jestesmy na Ziemi dzieki niemu , bez niego (prawdopodobnie) by Nas tu nie bylo )

wiec jestesmy tu tez po to azeby z ego sie dogadac i wspolpracowac
( tak znam powiedzenie , ze tam gdzie walka tam zawsze sa ofiary)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
istota

PostWysłany: 2004 10 17 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.astraldynamics.npc.pl/viewtopic.php?t=1180

pisalam już o ego,dlatego wklejam tu linka do tematu,żeby zbędnie nie obciążać forum.Wynikła z tego całkiem fajna dyskusja.A zdanie mojego ego na temat ego jest dalej podobne:)))pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sathia
Gość

PostWysłany: 2004 10 17 13:28    Temat postu: Re: Ego Odpowiedz z cytatem

Widzę, że nie zostałam zrozumiana, a może po prostu poruszyłam czyjeś ego?
Rozwój duchowy rozumiem jako podwyższanie świadomości i nie uważam że są do tego potrzebne te umiejętności, o których wspominałam.

Cytat:
]A kiedy się rozwiniesz duchowo, powiesz o sobie: zobaczcie jak jestem rozwinięta, a wy pozawijani?

Nie wiem co będę mówić w przyszłości i a tym bardziej nie wiem skąd ty to wiesz.

Cytat:
Kiedyś, dawno temu, kiedy też czepiałem sie ego, wydawało mi sie jak kazdemu "jakiaż ta młodziez jest egoistyczna"

Nie czepiam się ego, znowu brak zrozumienia treści, i nie uważam że młodzież jest egoistyczna. Przypisujesz mi treści których nie wyraziłam.

Cytat:

Ego, ego, ego. wszędzie, nawet u świętego, on też musi powiedzieć co Ci służy a co nie.

dlaczego święty miałby mi mówić co mi służy,a co nie i który święty, w jaki sposób?

Cytat:
To Cie jakoś określa, więc (zwłaszcza kiedy co mówi komuś nie odpowiada) doświadcza się jego ego. Nawet kiedy działa z poziomu współczucia, nie pozwoli na rzeczy niewłasciwe.

nie rozumiem nic z tego

Cytat:
Wyleczyłem sie z takiego myślenia już dawno i nie krytykuję czyiś starań i osiągnięć. Wręcz przeciwnie,

ja też

Cytat:
chwalę i podziwiam
.

ja też

Cytat:
Dzieki temu prawie wszyscy ludzię sa dla mnie piękni i wartościowi
.

dla mnie też

Cytat:
Ale czasem też krytykuję. W sumie czeba sie bardzo starać aby obrzydzić mi się Smile

ja się nie starałam a jednak

Cytat:
W końcu wy wszyscy to ja, zrobiłbym to samo, więc czemu miłabym kogoś (mnie) sie czepiać ?!

jednak to robisz

Cytat:
Więc gdzie problem?

dla mnie nie ma nigdzie

quote] Właśnie w czepianiu się swego ego, [/quote]

nie czepiam się swego ego

Cytat:
jak nie znasz odpowiedzi, wszystko staje się problemem, jak znasz odpowiedź wszystki Ci służy.

znaczy się, znasz wszystkie odpowiedzi,? bo ja nie

Cytat:
formy pomocy, techniki - pusta forma
umiejętmości i zdolniości - pusta forma
ludzie którym pomagasz - pusta forma
modlitwa, medytacja, japa - pusta forma

rodzina, dobro, zbawienie - puste są
oddanie, służba, prawda - puste są

nie uważam tak, znowu mi coś wmawiasz

Cytat:
ale powiedz mi: Po co to robisz?

ale co?

Cytat:
odpowiedz też: Kto to robi

ale co?

pozdr
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: