Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy po śmierci spotkamy się ze swoimi zmarłymi bliskimi?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Wszelkie inne tematy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ewa2020

PostWysłany: 2020 02 26 22:39    Temat postu: Czy po śmierci spotkamy się ze swoimi zmarłymi bliskimi? Odpowiedz z cytatem

Czy po śmierci spotkamy się ze swoimi zmarłymi bliskimi? Pytam ponieważ umarł mój przyjaciel, miał tylko 27 lat. W dodatku umarł we wigilię. Jest mi bardzo smutno z tego powodu. Nie rozumiem czemu tak wartościowa osoba tak młodo umarła. Czy jego dusza gdzieś tam żyje? I czy po śmierci się z nim spotkam?

Czy jeśli istnieje reinkarnacja to on poczeka na mnie, żebyśmy ponownie się wcielili i byli razem?

Może to głupie pytania, ale jest mi ostatnio bardzo ciężko i straciłam sens życia po jego śmierci. Po co starać się, robić cokolwiek, jak i tak wszyscy umrzemy. Jaki to ma sens?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kobra

PostWysłany: 2020 02 27 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewo,

nie ma takiej możliwości, żebyście się nie spotkali. Skoro byliście przyjaciółmi, to bardzo możliwe, że spotkasz go jeszcze w tym wcieleniu. Możesz go nawet spotkać przed jego ponownym wcieleniem, może odwiedzić Cię np. we śnie. Prawdopodobnie już się spotkaliście po jego odejściu, albo spotykacie się codziennie, tylko tego nie pamiętasz.

Oczywiście, jego dusza żyje tak jak nasze, tyle że na razie nie tworzy w materii i doświadcza na innych planach bytu.

Może być też tak, że on poczeka na Ciebie, abyście zaczęli nowe wcielenie wspólnie, to zależy od tego, jak umówicie się tam, w gwiazdach.

Rozumiem, że jest Ci bardzo smutno, przyjmij proszę wyrazy współczucia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kaos

PostWysłany: 2020 02 28 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem Kobra czy jest jak mowisz.
Fajnie by bylo jakbys mial racje...
Ja umowilem sie kiedys z babcia, ze jak umrze i bedzie taka mozliwosc to przyjdzie/da mi znak, ze wciaz gdzies istnieje. Zobaczymy Question
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2020 02 29 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ubiegłym roku mój brat miał sen, w którym żegnał się z babcią i dziękował jej za wszystko.

Na drugi dzień dotarła do nas wiadomość, że babcia odeszła.
Powrót do góry
Szafir

PostWysłany: 2020 02 29 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawie każdy miał do czynienia z wiarygodną dla siebie osobą która miała doświadczenie widzenia zmarłego czy w formie ducha czy jak wyżej we śnie (nie wiedząc że ten nie żyje), Jackowski wielokrotnie również pozyskiwał informacje od zmarłych o położeniu ich ciał, odpowiedzi które otrzymywał dowodziły inteligentnej natury tych że "duchów" (nagrał nawet ostatnio filmik na yt w temacie post mortem).
Mamy również mnóstwo relacji z podróży po za ciałem czy doznań w trakcie śmierci klinicznej.

Tak więc, uznanie że nasze istnienie nie kończy się wraz ze śmiercią ciała jest właśnie tym racjonalnym podejściem. Bardziej mnie intryguje, skąd się te dusze biorą i co się z nimi dzieje później.

Teorie, że dusza planuje sobie co jej się przytrafi w życiu i wskakuje do ciała ciężko obronić w obliczu cierpienia i chorób, aborcji.. rzeczy działy by się losowo, a wszystko jest raczej logiczne, trudno uwierzyć że tryliardy dusz w historii dogadała się ze sobą tak że wszystko ładnie współgra, chyba że faktycznych dusz jest bardzo niewiele (a może tylko jedna) i dokonują one podziału na wiele wcieleń jednocześnie.
Wyjaśniało by to też istotę przeznaczenia i fakt że jest możliwym jasnowidzenie przyszłości.

Inna opcja to kosmiczno-astralne kolejki do ziemi, kiedy przychodzi nasza kolej wskakujemy w losowe dziecko i albo mamy pecha i szybko giniemy albo nie. To dość egzotyczna wizja.

Czasem wydaje mi się, że materia, ciała to puste naczynia a Boskie Światło - Życie to płyn który te naczynia wypełnia. Po strzaskaniu naczynia przez chwilę ciecz pozostaje w formie którą przyjęła będąc w naczyniu, myślę że to nazywa się duszą. Po śmierci ciała Życie wracało by do Źródła.

Potrafię sobie wyobrazić że wszystkie powyższe opcje są po części prawdziwe i mają faktycznie miejsce.
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2020 02 29 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szafir,

Cytat:
Teorie, że dusza planuje sobie co jej się przytrafi w życiu i wskakuje do ciała ciężko obronić w obliczu cierpienia i chorób, aborcji..

Dlaczego? To normalne, że dusze wybierają cierpienie, bo to też ciekawe doświadczenie, zwłaszcza z perspektywy światów duchowych, gdzie cierpienia nie ma.
Aborcja to również doświadczenie, przez które dusza może chcieć przejść. Wcielenia w ciałach "nienarodzonych dzieci" wybierają na przykład dusze, które nie chcą się wcielać na dłużej, a tylko zebrać trochę energii, poczuć się miło w łonie mamy itd.

Cytat:
rzeczy działy by się losowo, a wszystko jest raczej logiczne, trudno uwierzyć że tryliardy dusz w historii dogadała się ze sobą tak że wszystko ładnie współgra

Jeżeli weźmiemy pod uwagę nieskończoność Wszechświata i nieskończoną ilość dusz, nie jest wcale tak trudno w to uwierzyć. To tak jak dzieci na podwórku umawiają się i bawią się w jakąś zabawę, tylko na znacznie większą skalę.

Warto też pamiętać, że wszystkie dusze są tak naprawdę jednym, są częściami Boga, dlatego na tym najwyższym poziomie bardzo łatwo jest się im "dogadać".
Powrót do góry
Szafir

PostWysłany: 2020 03 01 02:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to się dzieje, że te wszystkie żądze doświadczeń akurat ściśle korelują z wszystkimi logicznymi prawami tego świata i idą w jednej linii z zasadami fizyki, biologii, ewolucji, selekcji naturalnej, matematyki, statystyki, cybernetyki, termodynamiki, po co te dusze tak sobie komplikują te doświadczenia? A może żyjemy akurat w takim nudnym, logicznym wszechświecie a w innych człowiek który wyskakuje z okna leci wbrew grawitacji w górę i roztrzaskuje się o chmury, bo takie miała duszyczka widzimisię.
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2020 03 01 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to właśnie wygląda - dusze wybierają/tworzą sobie taką rzeczywistość, jaka jest zgodna z ich pragnieniami, planami. Dla intelektu jak najbardziej może wydawać się to niewiarygodne. Istnieją światy, gdzie prawa fizyki wyglądają inaczej. Zresztą, nawet w świecie astralnym, który znamy choćby ze snu, prawa znane nam ze świata fizycznego nie obowiązują.

Ziemia jest podobno jednym z bardziej atrakycjnych placów zabaw/szkół, bo istnieje tu wszystko, co istnieje w całym wszechświecie. Innymi słowy - w całym Wszechświecie nie da się znaleźć energii, której nie byłoby na Ziemi.

Chociaż, pewien poeta pisał, że widział świat o wiele gęstszy od naszej materii, ze znacznie większą ilością pierwiastków.

Takie światy zapewne istnieją, jednak prawdopodobnie są nietrwałe. Z dużym prawdopodobieństwiem można założyć, że Ziemia to rzeczywiście optimum doświadczeń materialnych.

Mówi się też, że w samym człowieku zawarte są wszystkie energie Wszechświata, dlatego posiada on nieograniczone możliwości tworzenia.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Wszelkie inne tematy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: