Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dieta polegająca na spożywaniu tylko jednego posiłku

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ja, Moje Życie i Moje Doświadczenia.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ewa2020

PostWysłany: 2021 01 30 14:09    Temat postu: Dieta polegająca na spożywaniu tylko jednego posiłku Odpowiedz z cytatem

Czy dieta polegająca na spożywaniu tylko jednego posiłku dziennie jest niezdrowa? Ze względu na to, że bardzo chcę schudnąć, a cierpię na kompulsywne objadanie się, zdecydowałam się jeść tylko jeden posiłek dziennie. Ale nie wiem czy takie coś jest zdrowe. Różne są opinie na forach.

Moje przykładowe potrawy to:
dzień 1: ziemniaki z kurczakiem i jakieś warzywa;
dzień 2: chleb z rybą,
dzień 3: jajecznica z bułką;
dzień 4: hamburger;

itp.

A nawet zdarzył się dzień, kiedy miałam straszną ochotę na chipsy, no to zjadłam sobie tylko tą jedną paczkę ulubionych chipsów na cały dzień. Oprócz tego biorę codziennie witaminę C i witaminę D3.

Jestem na takiej diecie od 17 stycznia i na wadze 4 kg mniej Smile Jeszcze bym chciała z 5 kg schudnąć, żeby ważyć poniżej 60 kg. Kiedyś byłam szczupła, ale potem przez kompulsywne objadanie się bardzo przytyłam. Mam też mało ruchu, bo pracuję zdalnie. Siłownie teraz zamknięte, więc nie mogę sobie pobiegać ani na bieżni, ani na orbitreku. Staram się codziennie iść na jakiś minimum 30 minutowy spacer.

Na forach piszą jednak, że taka dieta jest bardzo szkodliwa, bo powinno się jeść 5 posiłków dziennie, inaczej organizm wpada w panikę i odkłada tłuszcz z tego jednego posiłku. Czy to prawda? Dodam, że moje posiłki mają naprawdę niewiele kalorii, no bo ile może mieć kalorii trochę ziemniaków i kawałek mięsa? Albo jeden hamburger? Na pewno nie więcej niż 1500 kcal.

Pozytyw taki, że odkąd zaczęłam tę dietę nie miałam napadów obżarstwa. Łatwiej mi jest zjeść raz dziennie i potem nie myśleć o jedzeniu, tylko zająć się czymś innym, np. pracą albo czytaniem książki, niż jeść kilka razy dziennie i cały czas zastanawiać się, a co by tutaj jeszcze sobie zjeść? Bo skoro i tak zjadłam już dzisiaj to i tamto, to co mi szkodzi zjeść jeszcze coś innego? I tak się kończy, że cały dzień coś jem...

Co o tym sądzicie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kobra

PostWysłany: 2021 01 30 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewo, gratuluję Ci dwóch tygodni takiej diety. Z doświadczenia wiem, że nie jest to takie proste, jeść jeden posiłek dziennie.

Moim zdaniem jeden posiłek dziennie to sposób odżywiania dużo bardziej zbliżony do naturalnego niż więcej posiłków.

Cytat:
Na forach piszą jednak, że taka dieta jest bardzo szkodliwa, bo powinno się jeść 5 posiłków dziennie

Ktoś kiedyś napisał, że największymi przeciwnikami głodówek są ludzie, którzy w ciągu życia nie przepuścili ani jednego posiłku. Z doświadczenia wiem, że jedzenie zbyt wielu posiłków w ciągu dnia nie wpływa dobrze na trawienie i samopoczucie.

Skoro straciłaś na wadze 4 kilogramy, to udowodniłaś, że z tym odkładaniem tłuszczu z jednego posiłku ktoś chyba pomylił się. Korzyści z takiej diety byłyby jeszcze większe, gdybyś zmieniła pożywienie, no ale znacznie lepiej zjeść jednego hamburgera dziennie, niż 4 hamburgery dziennie ^ ^

Tak że, Ewo - szacun.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Leśny

PostWysłany: 2021 01 31 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeden posiłek - słyszałem same pozytywy, choć nie próbowałem.

Wg Sadhguru czyli jogi do 30-ski trzy posiłki, później dwa, ważne żeby nie podjadać pomiędzy.

Kobra jesteś wegetarianinem?
Powrót do góry
Ewa2020

PostWysłany: 2021 02 01 04:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedzi Smile Trudno wytrwać na takiej diecie, ale piję dużo herbaty, dzięki czemu zapycham żołądek i nie chce się tak jeść. Jestem bardzo zdesperowana, żeby schudnąć, bo nie mieszczę się w moje stare ubrania. Poza tym zwyczajnie wstyd mi, że tak się roztyłam (od ok. 55 kg do 68/9 w 2 lata...). A to wszystko przez mało ruchliwy tryb życia i pocieszanie się jedzeniem; jedzenie nawet gdy nie jestem głodna, a także uzależnienie od chipsów.
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2021 02 01 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kobra jesteś wegetarianinem?

Najczęściej, czyli wtedy, kiedy spożywam posiłki wegetariańskie ; )

Ewo,

herbata zawiera sporo kofeiny, która znieczula i zabija uczucie głodu. Joachim napisał kiedyś:

Po niedługim czasie po poście na kawie okazało się, że ciało jest w gorszym stanie niż było przed postem, mimo że masa ciała spadła o ok. 10%

No ale mniejsza waga zasadniczo jest korzystna dla organizmu, więc ogólnie Twoja dieta pewnie i tak wyjdzie ciału na dobre. Do tego dochodzi jeszcze lepsze samopoczucie związane z samym faktem utraty wagi, bardziej atrakcyjnym wyglądem itd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ewa2020

PostWysłany: 2021 03 01 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cały czas jem jeden posiłek dziennie. Niestety waga zaczęła schodzić mi bardzo wolno, mimo że naprawdę jem bardzo mało. Jak to możliwe? Pierwsze kilka kilogramów poszło szybko, a teraz coraz wolniej schodzi. Od dwóch tygodni waga wskazuje około 62-63 kg. Za mało się ruszam, ale niestety siłownia zamknięta, a biegać nie lubię (wolę szybkie chodzenie na bieżni). No ale dalej będę kontynuować dietę. Mój cel to 56 kg.
Powrót do góry
Leśny

PostWysłany: 2021 03 02 07:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Organizm powoli adaptuje się do zmian, jeden posiłek to naprawdę wyzwanie.

Problem jak zawsze siedzi w głowie, ja się prawie nie ruszam, a nie tyję, mam nawet niedowagę, choć w młodości byłem kulką Smile

W poniedziałki mam post dla odciążenia podrobów. Very Happy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ja, Moje Życie i Moje Doświadczenia. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: