Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

post a herbata

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Inedia, Niejedzenie, Post.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NiewiernyTomasz

PostWysłany: 2013 05 26 18:20    Temat postu: post a herbata Odpowiedz z cytatem

Witam, jak wasze doświadczenia z zielona (lub inną) herbatą w czasie dłuższych/krótszych postów? Czy jest ona dużym problemem, tzn. niepotrzebnie pobudza układ trawienny, lub w jakiś inny sposób niekorzystnie działa podczas postu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kobra

PostWysłany: 2013 05 26 19:44    Temat postu: herbata a post Odpowiedz z cytatem

Bazując na moim doświadczeniu mogę powiedzieć, że kofeinę da się pożytecznie wykorzystać w początkowej fazie postu. Zwłaszcza zieloną herbatę, która jest chyba najzdrowszym jej źródłem. Po pierwsze: działa znieczulająco i pomaga przetrwać ewentualne kryzysy w pierwszych dniach. Nie wspomaga to wprawdzie samoobserwacji, ale też nie o to chodzi, aby się męczyć, więc w razie silnego dyskomfortu może warto ją wypić. Poza tym, pobudza jelita do pracy i sprzyja ich opróżnieniu, a w czasie postu to ważne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Matek

PostWysłany: 2013 05 26 21:43    Temat postu: z punktu widzenia krotkiego postu Odpowiedz z cytatem

Ja moge tylko powiedziec ,ze jesli wczesniej, na kilka dni przed postem, nie "rzuci" sie kofeiny, to pozniej moze strasznie dokuczac odzwyczajanie sie od niej w czasie jego trwania. Mnie ogromnie bolala glowa, i to nie z glodu, tylko braku kofeiny wlasnie. Po wypicu herbatki wszystkie objawy minely, jak reka odjal. Natomiast uklad trawienny na pewno pobudza. Ale nie wiem jak to jest przy dluzszej glodowce (ponad 3 dni), kiedy podobno narzady trawienne sie kurcza i glodu nie czuje sie tak czy owak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Inedia, Niejedzenie, Post. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: