Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kim jest troll internetowy ?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Wszelkie inne tematy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysztof

PostWysłany: 2012 10 20 09:57    Temat postu: Kim jest troll internetowy ? Odpowiedz z cytatem

WITAM Surprised

Kim jest troll internetowy ? -zapewne cześć odpowiedzi daje poniższy szeroki materiał - tutaj malutki fragment.
"ZATRUDNIĘ TROLLA - CZYLI JAK MANIPULATORZY ZATRUWAJĄ ŻYCIE NORMALNYM INTERNAUTOM".
http://www.vismaya-maitreya.pl/teorie_spiskowe_zatrudnie_trolla_-_czyli_jak_manipulatorzy_zatruwaja_zycie_normalnym_internautom.html
Cytat:
...Na naszych oczach zrodził się nowy zawód - internetowi trolle, którzy za pieniądze mocodawców psuja na internecie dyskusje normalnych ludzi, którzy nie są świadomi tego procederu.

"Ponieważ worek tricków mediów głównego nurtu został wyczerpany, wielu rozgoryczonych odbiorców informacji sięga dziś do nowych źródeł, takich jak internet. Na pozór wydawać by się mogło, że rządy i elity zignorowały te nowość. Jak wiemy internet stal się najmocniejszym narzędzi szerzenia prawdy w historii ludzkości. Władza i elity obecnie wydaja nieprawdopodobne sumy pieniędzy by naprawić swój błąd zaniechania, używając każdy możliwy trick jaki maja w arsenale, by zmusić internautow do pokory. Internetowa anonimowość pozwala na atakowanie tych, którzy szerzą prawdę. Nazywamy ich "trollami dezinformacji". Obecnie trolle są otwarcie zatrudniane przez rządy takich krajów jak USA i Izrael w celu śledzenia internetu, znalezienia portali szerzących alternatywne informacje oraz zmniejszania ich możliwości przekazywania informacji.

Internetowi trolle, także znani jako "płatni chłopcy do rozlepiania plakatów" lub "płatni bloggerzy" coraz częściej są zatrudniani przez prywatne korporacje, często dla celów marketingowych. Trzeba powiedzieć, ze ta dziedzina rośnie w błyskawicznym tempie.

Trolle posługują się cala gama rożnych strategii, z których część jest właściwa tylko dla internetu. Oto niektóre z nich:

Internetowi trolle, także znani jako "płatni chłopcy do rozlepiania plakatów" lub "płatni bloggerzy" coraz częściej są zatrudniani przez prywatne korporacje, często dla celów marketingowych. Trzeba powiedzieć, ze ta dziedzina rośnie w błyskawicznym tempie.

Trolle posługują się cala gama rożnych strategii, z których część jest właściwa tylko dla internetu. Oto niektóre z nich:

1. Pisanie odrażających komentarzy, których celem jest odwracanie uwagi lub frustrowanie innych.

2. Podawanie się za zwolennika prawdy, tylko po to, by następnie pisać komentarze dyskredytujące ruch: Widzieliśmy ich nawet na naszych forach. To byli trolle udający, ze popierają Ruch Wolności. Zwykli oni później zamieszczać tasiemcowe, niespójne wypowiedzi rasistowskie w wymowie lub wyglądające na pisane przez osoby chore umysłowo.

Kluczem do tej taktyki jest przytaczanie argumentów Ruchu Wolności, a następnie pisanie nonsensów, przez co trafne argumenty wydaja się śmieszne przez skojarzenie z bredniami.

3. Zdominowanie dyskusji: Trolle często wskakują w dobrze rozwijającą się dyskusje w celu skierowania jej na manowce i sfrustrowania ich normalnych uczestnikowi.

4. Napisane wcześniej odpowiedzi: Wielu Trolli jest wyposażanych w listę różnych argumentów tak zaprojektowanych, by zagłuszyć uczciwe argumenty.

5. Fałszywe skojarzenia: Działają one wspólnie z technika nr 2, przez przywoływanie stereotypów. Na przykład nazywanie tych, którzy chcą śledztwa w sprawie Federal Reserve "zwolennikami "teorii konspiracyjnych" lub "lunatykami".

6. Fałszywe moderowanie: Udawanie, ze jest sie "głosem rozsądku" w dyskusji, w której występują dobrze zarysowane strony. Skierowuje się ludzi od tego co jest dobrze zdefiniowane w "szara sferę", gdzie prawda staje się "relatywna".

7. Argumenty Słomianego Człowieka: Bardzo popularna technika. Troll oskarża oponentów o przyjmowanie pewnego punktu widzenia, nawet gdy oni tego nie robią. Następnie atakuje ten wymyślony punkt widzenia. Inaczej mówiąc, troll wkłada słowa w usta oponentów, a następnie je odpiera. Przykładowo: "Zwolennicy poglądu, ze 9/11 był spreparowany, twierdza, ze żaden samolot nie uderzył w wieżowce World Trade Centre i była to tylko animacja komputerowa. Czy oni są szaleni?".

Czasami te strategie są używane przez ludzi, którzy maja problemy psychiczne. Jednakże, jeśli zauważysz, że ktoś używa tych technik często lub używa wiele z nich w tym samym czasie, możesz uznać, ze

Cytat:
...Za komentarz w zależności od długości płacą od 30 gr do 2 zł. Pieniądz w branży jest tak dobry, że wchodzą do niej zwykli amatorzy, którzy zakładają jednoosobowe firmy i oferują swoje usługi w sieci...

itd.

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY Surprised
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dorota

PostWysłany: 2012 10 25 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No popatrz... do glowy by mi nie przyszlo Smile. Gangsterzy tez lubili siebie nazywac 'biznesmenami'. Tak samo pewnie trolle maja sie za 'pracownikow'. No, a ci, ktorzy tak dzialaja (i z takim efektem) 'bezinteresownie', to na wielkich frajerow wychodza w tym momencie Very Happy . Tyle kasy im przepada Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
krzysiektr

PostWysłany: 2012 10 25 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego od razu frajerzy? Po co od razu ta agresja i inwektywy? Tylko dlatego że robią to bezinteresownie? Confused
Nie wszyscy jeszcze na tym świecie wszystko przeliczają na kasę Smile
Powrót do góry
Rafał
Gość

PostWysłany: 2012 10 27 09:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

---------------

Ostatnio zmieniony przez Rafał dnia 2013 04 09 13:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
krzysiektr

PostWysłany: 2012 10 27 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy w tym wątku miał mnie na myśli, po to powstał ten wątek:-)

Ale nikt nie miał odwagi bezpośrednio napisać co mu leży na wątrobie i nazwać mnie wprost ty trolu ty frajerze , bo to by nie przystawało do ich wykreowanego wizerunku Confused
A nie daj boże trzeba by było to za argumentować Surprised

Maski są popularne wśród ludzi Crying or Very sad

Powrót do góry
Rafał
Gość

PostWysłany: 2012 10 27 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

------------------------------

Ostatnio zmieniony przez Rafał dnia 2013 04 09 13:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Dorota

PostWysłany: 2012 11 01 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli o mnie chodzi, to pisalam 'tak ogolnie'- troll internetowy jako platny zawod to dla mnie zupelnie nowy temat. No, ale jesli sie zidentyfikowales tak silnie, ze ci sie wydaje ze "wszyscy'- to moze i cos jest na rzeczy Laughing Laughing Laughing
Charakterystyczne- jak tak sie przygladam pod tym katem teraz- ze dla nikogo nie wyraziles cienia zrozumienia czy wspolczucia podczas dyskusji na forum- a dla trolla od razu. Hmmm, chyba jednak jest cos na rzeczy Wink. Ty sam to mozesz tylko wiedziec na pewno.
Czesto lecisz z kategorycznymi ocenami ludzi nie znajac ich, na podstawie wpisow internetowych tylko, wiec pewnie ci sie zdaje, ze wszyscy tak maja...
Powrót do góry
krzysiektr

PostWysłany: 2012 11 01 23:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj Dorotko , przeceniasz swoje zdolności do kłamania, albo mnie nie doceniasz. Smile
I ja wiem i ty wiesz że to do mnie zaadresowałaś tych "frajerów" , choć przecież nie oczekiwałem przyznania.
Jeśli natomiast nigdy nie zauważyłaś że się za kimś wstawiłem, to znaczy że nie uważnie czytasz.

Już choćby podczas dyskusji o rzekomej celowej epidemii z bakterią EHEC w Niemczech, kiedy wy oskarżaliście ludzi o celowe działanie w celu depopulacji czy też o próbę zniszczenia w UE rolnictwa ekologicznego, stawałem w obronie tych co podejmowali decyzje o ogłoszeniu alarmu.

Kiedy broniłaś Łagiewkę i jego teorie o tym że jego wynalazek znosi siły bezwładności i że złe koncerny spiskują przeciw niemu, to ja stawałem w obronie tych ludzi fałszywie oskarżanych, zdając sobie sprawę że Łagiewka ludzi okłamuje, bo ani wynalazek się do auta nie nadaje , ani nie znosi żadnych sił bezwładności.

Więc ja tu wielokrotnie stawałem w obronie różnych osób, a przeciwstawiałem się właśnie trolowaniu informacyjnemu Smile
Powrót do góry
Kaos

PostWysłany: 2012 11 02 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sa rozne formy przekazywania informacji, sa tez rozne formy nauczania...

przyklady z mojego doswiadczenia:

1. nauczycielka hatha jogi - bardzo spokojna, zrownowazona pani, z maksymalnie pozytywna, ciepla energia.
Kiedy poprawiala nasze asany zawsze robila to w sposob delikatny, "wczuwajac sie" w konkretna osobe ile moze w danym momencie zniesc.

2. nauczyciel boksu,byly zolnierz legii cudzoziemskiej - bardzo "twardy" facet, kiedy ktos np. opuszczal rece w gardzie, nigdy nic nie mowil tylko "pokazywal" odsloniete miejsce po prostu w nie bijac...

Ten trener uczac nas, kierowal sie dokladnie tym samym co ta pani od jogi. Chcial naszego dobra i rozwoju, byl zreszta prywatnie bardzo fajnym, wyrozumialym czlowiekiem

W sensie tego co od tych ludzi dostalem, odbieram ich dokladnie tak samo i dokladnie tak samo jestem im wdzieczny.

Mam wrazenie, ze to co robi krzysiektr nalezy do tej drugiej kategorii nauczania. Osobiscie skorzystalem z niektorych jego wypowiedzi, za co jestem wdzieczny.

Otwarta pozostaje kwestia DLACZEGO robi to co robi...
Ale to juz jest istotne tylko i wylacznie dla NIEGO, my mozemy skorzystac albo nie

Smile
Powrót do góry
krzysiektr

PostWysłany: 2012 11 02 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie mam Kaos kompetencji do nauczania. Smile
Wyrażam tylko swoje zdanie na różne podawane tu informacje, zwłaszcza jak w łatwy sposób można stwierdzić że są fałszywe, lub jakieś manipulacje.
Powrót do góry
Kaos

PostWysłany: 2012 11 02 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysiektr napisał:
Ja nie mam Kaos kompetencji do nauczania. Smile
Wyrażam tylko swoje zdanie na różne podawane tu informacje, zwłaszcza jak w łatwy sposób można stwierdzić że są fałszywe, lub jakieś manipulacje.

Jak zwal tak zwal Smile
poprzez swoja dzialalnosc na tym forum po prostu wspolksztaltujesz to miejsce jak rowniez wszystkich ktorzy tu sa...

Czasem bywasz irytujacy, ale moim zdaniem wprowadzasz tu konieczny balans i rownowage - zwlaszcza dla tych, ktorzy nieco zatracili sie w tych calych apokalipsach i spiskowaniach Shocked
Powrót do góry
Dorota

PostWysłany: 2012 11 18 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysiu!-to ty przeceniesz swoje zdolnosci do odgadywania intencji innych. Wiele twoich postow/klotni jest tego przykladem. Czy tez moze bylo, bo teraz nie wiem, juz ich nie czytam (tym bardziej nie czytam uwaznie, he, he, raczej sporadycznie, ale widze sie nie zmieniles). Jesli chodzi o moje intencje: PUDLO!. Przynajmniej na wtedy, kiedy to pisalam, bo twoje reakcje sprawiaja, ze zmieniam zdanie. Zarzucasz mi klamstwo- jakos mnie to nie dziwi, w tym kontekscie. Wiem oczywiscie, ze "i tak wiesz lepiej"- ale to juz twoj problem. Serdeczności Smile
Powrót do góry
krzysiektr

PostWysłany: 2012 11 18 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dorotko prawdopodobieństwo że się pomyliłem uczciwie oceniam , że jest podobne do tego jak ktoś wygrałby szóstkę w dużego lotka pięć razy z rzędu!
nie siedem razy z rzędu !
Gdyby jednak okazało się że doszło tak kuriozalnej i niezręcznej dla mnie sytuacji Embarassed , to przepraszam.

Ale i tak swoje wiem najlepiej.
Powrót do góry
Kaos

PostWysłany: 2012 11 18 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fajnie jak tak delikatnie...kuriozalnie...iskrzy... Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Wszelkie inne tematy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: