Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

znowu o karmie -- wydzielone z "system pada"

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Wszelkie inne tematy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dorota

PostWysłany: 2012 06 24 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysztofie! Ja tez juz nie walcze Smile. Przestawilam sie dawno temu na uwazna obserwacje i wymiane informacji, ktore zwiekszaja swiadomosc.
Co do karmy- podobnie jak ze wszystkimi innymi systemami: jesli widzisz w tym logike, tzn, ze na tym etapie jest to dla ciebie. Jesli NAPRAWDE nie masz watpliwosci, to dobrze rozbisz, ze sie tego trzymasz. Pytanie na ile nie masz, a na ile po prostu sie zamykasz na wiedze (chocby poprzez sposob dyskutowania na tym forum). Oczywiscie nie oczekuje na nie odpowiedzi. Co do mnie- raczej nauczylam sie obserwowac co z takiej doktryny wynika. Jesli milosc i wspolczucie, to ma to dla mnie sens. Jesli strach i zamkniecie- to chocby nie wiem jak bylo to sensowne i logiczne, WIEM, ze cos jest nie tak- i rozgladam sie lub chocby zachowuje uwaznosc, gotowa zmienic zdanie i wiare. W tym celu otwieram sie na 'absurdy', w tym temacie i nieraz przekonuje sie, po jakims czasie, ze 'w tym szalenstwie jest metoda'. Nie jest to latwe, ale jest baaardzo skuteczne. Przynajmniej dla mnie. Wg tych, MOICH kryteriow, tak rozumiana karma i jej logika kupy sie kompletnie nie trzyma, bo u jej podstawy jest strach a efekt wiary (patrz chocby na swoja postawe wobec moich znajomych, ktorych nawet nie znasz osobiscie i nic o nich nie wiesz) prowadzi do zamkniecia na innych.
Bacchante, na tym etapie swiadomosci (czy raczej nieswiadomosci), lekarze sa generalnie potrzebni. Chodzi o to, zeby miec wybor pomiedzy: wybieram lekarza lub szamana NA TYCH SAMYCH WARUNKACH, czyli np. obu mam za darmo. Tak jest np w TUVie na Syberii. Wiem to od Gendosa, szamana, ktorego poznalam osobiscie. Oni tam spokojnie sobie lecza- kazdy po swojemu W JEDNEJ PRZYCHODNI. Normalnie wchodzisz na pietro i w jednym pokoju masz lekarza z dyplomem uczelni, a w drugim obok szamana, 'zakwalifikowanego' przez swoj tradycyjny, plemienny system. I ty decydujesz, gdzie sie chcesz leczyc i jak. U nas wszyscy (prawie) MUSZA placic haracz na ZUS, a wybor jest taki, ze lekarz ma prawo cie usmiercic w majestacie prawa (tzw. blad w sztuce lub 'nieuleczalna' choroba lub smiercionosny system typu szczepionki), bez zadnych konsekwencji zazwyczaj, zas naturoterapeuci ledwo wiaza koniec z koncem poza systemem i kazdy najdrobniejszy blad rozrasta sie do miana 'szarlatanerii'. O spowodowaniu smierci juz nawet nie pisze, bo nie znam takiego przypadku, ale wyobrazasz sobie, co by sie dzialo!? Na szczescie ten system juz sie wali, pada, a do momontu, kiedy dla wiekszosci bedzie to jasne i odczuwalne, pozostaly raczej miesiace niz lata. Swoja swiadomoscia wspierajmy wiec przemiane w wydaniu 'przeksztalcenie', a nie 'walka'. Ale, aby tak wspierac, najpierw potrzebujemy sami byc przekonani Smile. Na glebszym poziomie....

Wracajac do meritum, tematu- filmik, ktory zamiescilam okazal sie 'nieogladalny'. Zamieszczam inny- moim zdaniem rewelka! Glowny ekonomista SKOK-u (instytucja dzialajaca dokladnie jak bank, ale z formalnego punktu widzenia bankiem nie jest) mowi dosadnym jezykiem o sprawach nas, Polakow dotyczacych. Podziwiam odwage i prostote tego gostka. Zwlaszcza, ze jest 'urzedasem' i 'figura'- a takim jest duzo, duzo trudniej Wink. Polecam (he, he, razem z komentarzami pod nim):
http://prawda2.info/viewtopic.php?t=20551
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzysiektr

PostWysłany: 2012 06 25 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strasznie Doroto kombinujesz z tą karmą , banalnie prostym prawem przyczyny i skutku. To tak prosty mechanizm i widoczny na każdym kroku że tworzenie jakichś skomplikowanych teorii jest jest zwykłym mąceniem wody . Nie muszę znać twoich znajomych by wiedzieć że i ich prawo przyczyny i skutku sprawiedliwie traktuje. Tak samo jak nie muszę ich znać by mieć pewność, że grawitacja również i na nich działaSmile

Jak twoi znajomi nie chcą mieć kłopotów w związku wykonywaniem naturalnych terapii, to niech jadą na Syberię gdzie nic im za to nie grozi, a o czym wspomiasz. A jeśli się upierają by to robić tu gdzie inni sobie postanowili tworzyć jakieś inne zasady i systemy , to skutkiem tego będą konflikty, starcia między nimi i być może zmiany, a być może nie. Proste prawo przyczyny i skutku, zwane karmą Smile

Ja tam nie mam zamiaru chodzić w miejsca gdzie kibole robią sobie ustawki i w tych miejscach się relaksować czy adorować przyrodę i jeszcze kiboli przekonywać do tego by do mnie dołaczyli Smile Nie pcham się na siłę i też skutkiem tego, nie mam śladów pałek bejsbolowych na plecach czy twarzy.

Taka moja karma Smile
Powrót do góry
Dorota

PostWysłany: 2012 06 28 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe, bo mi sie moje podejscie wydaje najprostszym z mozliwych: nie patrz na racje (rozumowe) wybranej teorii, ale przyjrzyj sie jak na ciebie dziala- na poziomie ciala, emocji, umyslu. Sam napisales jak ta akurat na ciebie dziala. Tu i teraz, w tym wcieleniu- i nie ma sie co karma zaslaniac. Wybierasz racje rozumowe- twoj wybor! Jak widac, co proste, oczywiste dla jednego, to kombinacja z punktu widzenia drugiego, wiec... nie ma o czym pisac dalej Smile
Powrót do góry
krzysiektr

PostWysłany: 2012 06 28 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawo przyczyny i skutku nie jest żadną teorią , żadną"racją rozumową" tylko najprostszym z możliwych mechanizmem w przyrodzie, codziennym prawem z którego na co dzień korzystasz i podlegasz jak każdy. Podgrzewasz wodę więc woda się podgrzewa, przyczyna-skutek nie ma tu miejsca na żadne dodatkowe mącenie jakimiś "racjami rozumowymi" , woda się podgrzeje bez względu na twoje racje rozumowe na temat podgrzewania wody Smile
To samo z twoimi naturo-terapeutami , postanawiają żyć i działać w takim a nie innym miejscu ok ich wola, inni mają swoją wolę i jeśli te wole będą sprzeczne może dochodzić do konfliktów. Ot proste prawo przyczyny i skutku. Każdy sobie rzepkę skrobie i ponosi konsekwencje swoich wyborów...
Powrót do góry
Dorota

PostWysłany: 2012 07 22 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

He, he- rozumowe roztrzasanie zawsze sie konczy walka na slowa. Porownanie karmy do grawitacji albo podgrzewania wody to prosta, oczywista manipulacja. Karma jest teoria- wg mnie bywa czesto wdrukowanym programem. Ale najwyrazniej bardzo jestes do niej przywiazany i nie dostrzegasz, ze cos tu nie gra, w twojej rozumowej interpretacji. Jesli sluzy ci ten program dobrze, jest ok. Jak napisalam- twoj wybor! Ja tam wole swoj i swoje kryteria- to moj wybor. Dzieki za szczera wymiane opinii Very Happy Serdecznosci!
Powrót do góry
krzysiektr

PostWysłany: 2012 07 23 00:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma żadnej manipulacji w tym co napisałem, po prostu nie rozumiesz tego banalnie prostego prawa, nawet na prostych przykładach i tyle.
Powrót do góry
Dorota

PostWysłany: 2012 07 29 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie watpie, ze wygodny to wniosek dla ciebie. Pewnie inaczej nie posunalbys sie do manipulacji. Nie prawo podwazylam, a stosowanie zasady porownywalnosci. I tyle.
Powrót do góry
krzysiektr

PostWysłany: 2012 07 30 09:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma żadnej manipulacji w tym co napisałem Smile To właśnie ty z braku argumentów manipulujesz, przypisując mi jakąś manipulację. Ja podałem zwyczajne przykłady, tłumacząc ci prawo karmy.

Nie brnij dalej w tej manipulacji , chyba że już nie potrafisz się wycofać albo...

Albo wyjaśnij, jakim cudem , pokazanie ci prawa karmy ( przyczyny i skutku ) na przykładzie podgrzewania wody, może być manipulacją Smile
Powrót do góry
Dorota

PostWysłany: 2012 07 30 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Domysly, domysly, domysly negatywnie oceniajace- po co ci taki styl? No, ale jest postep, ze pytasz Smile .Pozytywnie mnie zaskoczyles, bo juz myslalam, ze bedziesz mnie wciagal w 'palowanie sie na slowa' (robisz to tez z innymi na tym formum, wierze, ze nie celowo).
Juz wyjasniam, prosze bardzo. Pozwol, ze uzyje twoich 'prostych przykladow': z rownym skutkiem moglbys, dla udowodnienia czegos porownywac pralke z telewizorem (to ma okienko i to, dziala na prad itp) i wyciagac na tej podstawie wnioski. Potem twierdzic, ze wyjasniles to cos na prostym przykladzie, ale druga strona nic nie rozumie, bo temat jest dla niej za trudny, czy tez ja przerasta. Oraz snuc dalsze, daleko idace domysly na tej podstawie. A manipulacja tkwi w zlamaniu podstawowej zasady porownywalnosci: porownuje sie rzeczy tego samego rodzaju. Lamie sie ja zwykle po to- swiadomie lub nie- poniewaz sie Z GORY WIE LEPIEJ, ze sie ma racje. Dalej, to juz kwestia bardziej subtelna, do interpretacji, co uznamy za analogie i ten sam rodzaj. NA PEWNO zjawisko karmy i grawitacji, czy gotowania wody do nich nie naleza. Chocby z tego powodu, ze grawitacji, gotowania, doswiadcza kazdy i jest to zjawisko fizyczne, wielokrotnie powtarzalne z tym samym skutkiem, dobrze opisane i udokumentowane. A karma nie. Tu bardzo, ale to bardzo wiele zalezy od interpretacji osob, ktore swiadomie doswiadczaja jej skutkow (badz nie). To, ze podwazylam zastosowanie zasady porownywalnosci nie znaczy, ze podwazam tym samym w calosci to, co przez to porownanie starasz mi sie udowodnic. Nawet nie zapytales, jakie mam zdanie na ten temat- nie pociagnales tematu. Tylko twoj umysl z automatu zaczal subtelna manipulacje. W tzw. 'ferworze walki' (publiczna wypowiedz na forum powoduje, ze to zjawisko sie pojawia) zaczyna sie palowanie na slowa i udowadnianie swojego, zamiast posluchania drugiej strony i stworzenia warunkow, zeby chciala sie otworzyc.
Ja ciebie wysluchalam i wiem bardzo dobrze, jakie masz stanowisko w tej kwestii. Ty o moje nawet nie spytales, tylko zalozyles, ze jestem przeciw albo nie rozumiem. Dlatego- w dobrej wierze pewnie- chciales mi to dosadniej wyjasnic. Wydaje mi sie, ze zbyt szybko i automatycznie wyciagasz wniosek, ze drugiej stronie brak argumentow. Nie bierzesz pod uwage, ze to wprost twoja postawa, z gory zakladajaca, ze wiesz lepiej, mniej lub bardziej widoczna, powoduje, ze po prostu nie chce sie ich przedstawiac, bo zabawa w udowadnianie nie kazdemu pasuje. Nie kazdy tez umie w nia grac- i wcale to nie znaczy, ze nie ma nic ciekawego do powiedzenia. Czesto ma, ale ci po prostu tego nie powie, bo zrazasz ludzi do siebie latwo w ten sposob. Np w naszym przypadku- moglibysmy zyczliwie wymienic poglady na temat kto z nas jak rozumie prawo karmy, czym sie ta interpretacja rozni i co powoduje te roznice. Ale wyszlo... jak zwykle. A teraz, to juz by mi sie nawet nie chcialo, choc mam wiele ciekawych spostrzezen w tej kwestii. Niech ci bedzie, ze nic nie rozumiem, brakuje mi argumentow i manipuluje zarzucajac ci manipulacje. A odpisalam ci tylko i wylacznie dlatego, ze juz nie potrafie sie wycofac i po prostu musze brnac dalej.
No, tak by to mniej wiecej wygladalo z mojej strony. Serdecznosci
Powrót do góry
krzysiektr

PostWysłany: 2012 07 30 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nadal manipulujesz i odwracasz kota ogonem :-] Ja nie pytam ciebie o to jak ty rozumiesz prawo karmy bo wiem że go nie rozumiesz , a wiem to na podstawie tego, że nie rozumiesz prostych przykładów jakie podałem i jeszcze wydziwiasz wmawiając mi maniplulację. Bo karma prawo przyczyny i skutku tak samo działa w twoim życiu i jak i całym kosmosie. Ono nie ogranicza się do ludzi, ale i do podgrzewania wody, przyciągania planet, wybuchu wulkanów czy trzęsień ziemi Smile Wszystkie zjawiska w kosmosie mają swoje przyczyny. Powtarzalność czy niepowtarzalność nie ma żadnego znaczenia. Jak będziesz podgrzewała wodę to ona się będzie zawsze podgrzewała, ale już jak uderzysz drugiego to ten drugi człowiek nie zawsze ci odda , jeden odda drugi nadstawi policzek w zależności od swoje natury. Ale to bez znaczenia, bo jak nie postąpi będzie to reakcja na przyczynę zgodnie z jego naturą. I tak to działa... Dlatego tłumaczyłem ci że twoi naturoterapeuci rodząc się w takich czy innych okolicznościach, wykonując takie czy inne zawody mogą prowokować takie czy inne konsekwencje. Wszystko zgodnie z prawem karmy Smile

Czy powinienem się ciebie pytać jak ty widzisz prawo karmy? Nie , mnie to nie interesuje, skoro mi tu zaczęłaś wyjeżdżać z jakimiś wywodami to ci to prawo tłumaczyłem. A tym bardziej mi zależało żebyś to podstawowe prawo zrozumiała, bo coś wspominałaś gdzieś kiedyś że doradzasz ludziom duchowo i wprowadzasz w "arkana" ezoteryki czy tam rozwoju duchowego. A nie znając prawa karmy , to tak jakbyś chciała uczyć kogoś funkcji kwadratowych nie umiejąc dodawać czy odejmować.

Więc proszę , przestań mi tu manipulować i wmawiać, że przykłady które ci podałem to jakaś moja manipulacja, tylko lepiej zastanów się nad tym co napisałem i dziki temu zrozumiesz podstawowe prawo rządzące ludzkim losem i całego kosmosu. Elementarzem na drodze zrozumienia własnego losu i ścieżce "duchowego rozwoju".
Powrót do góry
Dorota

PostWysłany: 2012 07 31 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wlasnie!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing .Usciski cieple i serdeczne.
Powrót do góry
krzysiektr

PostWysłany: 2012 07 31 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dorota napisał:
Usciski cieple i serdeczne.

Ja bym wolał się pokłócić , ale jak nie chcesz to nie. Confused
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Wszelkie inne tematy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: