Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

co oni robią -- wydzielone z Fukushima

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Wszelkie inne tematy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hunab-ku

PostWysłany: 2011 04 08 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=G7RXXF890VQ&feature=player_embedded

Co ONI robią?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sportowiec

PostWysłany: 2011 04 08 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

razi po oczach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
hunab-ku

PostWysłany: 2011 04 08 16:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie tylko razi, ale coś z tego ogniska wylatuje, też coś 3 razy z wulkanu startuje i z 20 sztuk nad wulkanem wisi ...
Co oni kurka blaszka robią .... Smile
Powrót do góry
krzysiektr

PostWysłany: 2011 04 08 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to co? Bawią się dzieciaki w prima aprilis i to skutecznie.
Film jest nagrywany w nocy lub późnym wieczorem, te 20 co wisi to gwiazdy. Obraz nagrany jest przepuszczony przez jakiś filtr rozjaśniający, albo kręcony jakąś specjalną kamerą, która rozjaśnia niebo i krajobraz, tak że wygląda na dzień, stąd silne źródło światła na ziemi jest tak spotęgowane ( światło miasteczka czy fabryka itp. ). Film jest też puszczony w przyspieszonym tempie , stad widać ruch gwiazd, szybko przemieszczające się chmury, a to co "startuje" z wulkanu to przelatujące samoloty na przyspieszonych klatkach, podobnie jak i to co po ziemi sie przemieszcza to samochody w przyspieszonym tempie.
Dajcie coś bardziej ambitnego, bo to to z miejsca rozgryzłem...

ps.nie oglądałem do samego końca filmu i nie widziałem że na końcu filmu to ostre światło gaśnie, więc to nie miasteczko czy fabryka bo na raz nie zgasłoby. Co było źródłem światła nie wiem trzeba by sprawdzić co tam się znajduje, co to za teren.
Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2011 04 08 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba niezbyt dokładnie oglądasz ...
Jedna "gwiazda" wisi na tle wulkanu
Jeżeli takie smugi samoloty zostawiają ... to chyba tylko w Japoni.
A i ta łuna co niby z miasteczka pochodzi to wyraźnie z jednego punktu promienieje ...

Jeżeli sobie ktoś tu jaja robi, to chyba Ty Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
krzysiektr

PostWysłany: 2011 04 08 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hunab-ku napisał:
Chyba niezbyt dokładnie oglądasz ...
Jedna "gwiazda" wisi na tle wulkanu

W takim razie z tych 20-tu tylko to jedno nie jest gwiazdą. Nie wiem czym to jest być może satelita.

Cytat:

Jeżeli takie smugi samoloty zostawiają ... to chyba tylko w Japoni.

Ja tam nie widzę żadnej smugi po samolocie. A jaki efekt pozostawia nagrywanie nocne nie wiem. Pewnie własnie taki. A UFO albo Oni jaki zostawiają efekt? Własnie taki?Smile

Cytat:

A i ta łuna co niby z miasteczka pochodzi to wyraźnie z jednego punktu promienieje ...

Jeżeli sobie ktoś tu jaja robi, to chyba Ty Laughing Laughing Laughing

Dlatego poprawiłem się zanim ty mnie poprawiłeś. Źródło światła za szybko gaśnie jak na oświetlenie miasteczka , więc to było jakieś mniejsze pojedyncze źródło światła. Dlatego sprawdziłem w gogle map. że to nie jest pustynia , wokół wulkanu normalnie ludzie mieszkają , są drogi , jeżdżą auta , coś tam ktoś robił, co nie wiem. Tysiące powodów...

http://wiki.worldflicks.org/sakurajima.html
Powrót do góry
Sportowiec

PostWysłany: 2011 04 08 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja wam obydwu proponuje przeczytać opis pod filmem i obejrzeć te dwa linki które podaje autor tam macie źródło tego nagrania to jest z jakiegoś monitoringu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
krzysiektr

PostWysłany: 2011 04 09 00:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja oglądałem Smile Bardzo ładnie na dodatkowych kamerach widać o ile przyspieszone jest odtwarzanie , zwłaszcza w drugiej połowie filmu kiedy chmury się przemieszczają, oraz kiedy lawę wulkan wyrzuca w końcówce filmu.

Na filmie z kilkoma kamerami widać na drodze tuż przed kamerą również jakieś drobne odblaski i jeden gaśnie na równo z przygaśnięciem tego dużego źródła światła, a drugi wraz z całkowitym zgaśnięciem. Te dwa punkciki na drodze odbijają światło, lub są źródłem światła które pada na kamerę albo bardziej prawdopodobne jakiś klosz kamery, bo to tłumaczyłoby przesunięcie , dlaczego tylko same punkciki na drodze nie odbijają. Odległość że to z daleka światło świeci , to złudzenie . ( celowa robota).

Myślałem że to poranek , a potem że wieczór, ale ten czas na ekranie coś ani jeden ani drugi nie pasuje... Chociaż ten nocny tłumaczyłby dlaczego widać gwiazdy, ale coś nieprawdopodobne jest to że można tak późną porę rozjaśnić. Nie wiem, poddaje się narazie...

Swoją drogą, mieszkać w takim miejscu gdzie kilka kilometrów dalej jest czynny wulkan który wyrzuca lawę, to trzeba mieć nerwy.

------------------------------------------------------------------------------

To jednak jest nagrywane w nocy nie nad ranem, czas na filmie jest prawidłowy, teraz o podobnej porze jest równie jasno ( czas na zegarze Windows zmieniłem na japoński).

http://img535.imageshack.us/i/86148626.jpg

Tu jest ta kamerka i inne, (nie zawsze zaskakuje):

http://122.20.254.201:443/Camera07

Zmieniając końcówkę na np. 08 dostaniemy obraz z innej kamery.

Jaką techniką oni to filmują że teren jest tak widoczny, nie wiem, na innych kamerach panuje tam normalna ciemność jak w nocy, a te ustawione na wulkan widzą bez problemu teren.

Tak czy inaczej, co do pierwotnego filmu i tego z kilkoma ujęciami na raz, według mnie to ostre światło to jedynie odbicie na szybie lub kloszu ochraniającym kamerę, te dwa osobne malutkie punkciki światła (na tym co wygląda jak droga , ale w dzień wygląda raczej jak jakiś kanał)

http://img225.imageshack.us/i/76535552.jpg/

, które gasną kiedy przygasa to silne światło, to też jakieś refleksy. Inaczej trzeba by uznać że Oni byli i tam daleko i tu na drodze/kanale Smile

Według mnie na filmie nie widzimy źródła światła, a jedynie refleksy, prawdziwe źródło światła jest poza kamerą i z innego kierunku.
Zagadka wydawała się prostsza niż jest, ale i tak niesamowite jak wiele w dzisiejszym świecie można zebrać informacji z drugiego końca Ziemi Smile Na upartego jakby dzwonił i pisał , pewnie by się wiele jeszcze dowiedział i być może całkowicie rozwiązał zagadkę z drugiego końca Ziemi.

Akurat jak znalazłem kamerkę wybuchł wulkan, miałem okazję zobaczyć na żywo pierwszy raz w życiu:-)
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Wszelkie inne tematy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: