Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pancaratra Pradipa cz.1, str. 33-34

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MZP

PostWysłany: 2010 10 14 16:04    Temat postu: Pancaratra Pradipa cz.1, str. 33-34 Odpowiedz z cytatem

Oczyszczajmy się:

KĄPIEL (SNANA)

Kurma Purana oznajmia, że bez wypełnienia pratah-snana (kąpieli przed wschodem słońca), jest się nieczystym i nie można spełniać żadnych codziennych zajęć przepisanych dla cywilizowanych istot, takich jak japa, homa, i wielbienie bóstw.
O kimś, kto je, nie wykapawszy się uprzednio, mówi się, że je tylko brud, ponieważ wszystko, czego dotyka, staje się tak nieczyste jak on sam. Padma Purana oznajmia, że ten, kto się rano nie kąpie, jest odpowiednim kandydatem do cierpienia w piekle. Pratah-snana jest obowiązkowa dla każdego, za wyjątkiem tych, którzy są chorzy.
W kulturze wedyjskiej kapiel jest uważana za czynność uswięconą, której powinna towarzyszyć medytacja o Panu i recytacja modlitw.

KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z WCZESNO-PORANNEJ KĄPIELI

PISMA OPIEWAJĄ KORZYŚCI WYPŁYWAJĄCE Z CHŁODNEJ, PORANNEJ KAPIELI.
TAKA KĄPIEL OCZYŚCI NAWET GRZESZNIKA, PONIEWAŻ MA MOC ZMYWANIA WSZELKICH ZEWNĘTRZNYCH I WEWNĘTRZNYCH ZANIECZYSZCZEŃ.

PODCZAS GDY CIEPŁA KAPIEL OCZYSZCZA CIAŁO FIZYCZNE, ZIMNA KĄPIEL OŻYWIA CIAŁO SUBTELNE, USUWAJĄC WPŁYW SNU, JAK RÓWNIEŻ ZŁOŚLIWYCH OSÓB.

ZIMNA KĄPIEL DAJE SIŁĘ, WRAŻLIWOŚĆ, DŁUGIE ŻYCIE, BLASK CIELESNY I CZYSTOŚĆ. CHŁODNA, PORANNA KĄPIEL ZWIĘKSZA WIEDZĘ I DETERMINACJĘ A TAKŻE ZAPEWNIA SPOKÓJ UMYSŁU. USUWA NIESZCZĘSCIE, LAMENT, DEGRADACJĘ I ZŁE MYŚLI.

Pancaratra Pradipa cz.1, str. 33-34
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hunab-ku

PostWysłany: 2010 11 04 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednak ja podziękuję za codzienne kąpanie się w roztworze chloru.
Wolę być grzesznikiem ... zaprawdę.
Poza tym po raz ostatni kąpałem się 22.09 w Morzu Śródziemnym i do dziś myję tylko pachy i wiadomo co SmileSmileSmile Nie chcę zmyć też tej cudownej warstwy soli, która w jakimś tam ułamku procenta pokrywa ... mam nadzieję ... jeszcze moje ciało Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: