Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

prośba o pomoc
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Wszelkie inne tematy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bacchante

PostWysłany: 2010 06 25 00:45    Temat postu: Re: portrety uliczne Odpowiedz z cytatem

jacek65 napisał:
Moje portrety uliczne zrobione między końcem 2007 a początkiem 2009:
http://picasaweb.google.com/jaceklidwin/PortretyUliczneStreetPortraits?feat=directlink

Bardzo interesujące kadrowanie, czy mógłbyś napisać dlaczego właśnie tak kadrowałeś, że na większości zdjęć widać tylko część twarzy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacek65

PostWysłany: 2010 06 25 13:53    Temat postu: nowe zdjęcia Odpowiedz z cytatem

zdjęcia zrobione przeze mnie w ostatnią sobotę:
http://picasaweb.google.com/jaceklidwin/SesjaModaDManiekECzerwinskaJLidwinRobocze?feat=directlink
pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jacek65

PostWysłany: 2010 07 02 10:45    Temat postu: Re: portrety uliczne Odpowiedz z cytatem

Bacchante napisał:
Bardzo interesujące kadrowanie, czy mógłbyś napisać dlaczego właśnie tak kadrowałeś, że na większości zdjęć widać tylko część twarzy?

Nie wiem Smile
Wiele zdjęć ulicznych robię bez patrzenia w celownik. Ja je czuję.
Powrót do góry
jacek65

PostWysłany: 2010 07 02 10:49    Temat postu: zdjęcia teatralne Odpowiedz z cytatem

Zdjęcia z przedstawienia Teatru A Part - "Szkice o Ofelii":
http://picasaweb.google.pl/apfest2010/TeatrApartApartTheatreSzkiceOOfeliiOphelia?authkey=Gv1sRgCLeN9a-WltCctQE&feat=directlink
Powrót do góry
jacek65

PostWysłany: 2010 07 07 21:18    Temat postu: zdjęcia z festiwalu teatralnego a part Odpowiedz z cytatem

Moje zdjęcia z festiwalu teatralnego a'part w 2010 roku:
http://www.jaceklidwin.com/fotografie/apart/apart2010/apart2010.htm
Powrót do góry
jacek65

PostWysłany: 2010 07 09 11:13    Temat postu: autodestrukcja Odpowiedz z cytatem

Autodestrukcja nadal jest we mnie. Co nie zmienia faktu że to ja tworzę swoje życie.
Powrót do góry
jacek65

PostWysłany: 2010 07 09 14:18    Temat postu: zmiany Odpowiedz z cytatem

z wywiadu z Bi Kidude zanzibarską pieśniarką:

Co się zmieniło w pani śpiewaniu przez lata?
Mam większą pewność siebie niż na początku. Nie obawiam się krytyki. Kiedyś naśladowałam innych. Teraz poddaję się temu, że śpiewanie jest jak miłość. Raz jesteś w niebie, raz nie.

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,53662,8083856,Stulatka.html
Powrót do góry
jacek65

PostWysłany: 2010 07 12 21:35    Temat postu: ptak Odpowiedz z cytatem

Ptak narobił mi na świeżo umyte włosy.
Powrót do góry
jacek65

PostWysłany: 2010 07 20 19:31    Temat postu: widzenie Odpowiedz z cytatem

W zeszłym tygodniu otrzymałem jako tester portalu Fotopolis aparat Sony NEX 5. Otworzyłem paczkę przy kurierze - wszystko było, jednak po dokladnym przeglądzie okazało się że brakuje karty pamięci. Pożyczyłem jakąś i napisałem do redakcji że brak karty. Wczoraj pani odpowiedzialna za test wróciła z urlopu i przesłała mi kartę kurierem. Jednocześnie poinformowała mnie że poprzedni użytkownik aparatu twierdzi że kartę mi do paczki włozył. Po raz kolejny wywróciłem oba pudełka na drugą stronę i nic, nie ma.
Popatrzyłem na wieczko pudełka... I co widzę? KARTĘ! Mój poprzednik przymocował ją przeźroczytą taśmą, tak że wyglądała jak jedna z kolorowych umieszczonych tam fotografii i grafik.

Ile jeszcze rzeczy, ktorych szukam jest przed moimi oczami, a ja patrzę i nie widzę.
Powrót do góry
Bacchante

PostWysłany: 2010 07 22 08:53    Temat postu: Re: widzenie Odpowiedz z cytatem

jacek65 napisał:

Ile jeszcze rzeczy, ktorych szukam jest przed moimi oczami, a ja patrzę i nie widzę.

W samo sedno. Też sobie zadaję to pytanie.
Powrót do góry
jacek65

PostWysłany: 2010 07 26 18:48    Temat postu: ptak Odpowiedz z cytatem

Tym razem gołąb na głowę. mi naszczał.
Powrót do góry
jacek65

PostWysłany: 2010 07 27 13:31    Temat postu: test sony nex5 Odpowiedz z cytatem

Przez 10 dni testowałem aparat fotograficzny sony nex5. tutaj opublikowany tekst mojego autorstwa na ten temat:
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=11242
Powrót do góry
Bacchante

PostWysłany: 2010 07 27 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klasa. Nawet kompaktem wymiatasz :)
Powrót do góry
jacek65

PostWysłany: 2010 07 30 10:18    Temat postu: momenty Odpowiedz z cytatem

Dalej mam momenty że chciałbym zakończyć swój pobyt na tym świecie, i zacząć wszystko od nowa. Czy winię świat? Nie, to z samym sobą jest mi często źle.
Powrót do góry
Bacchante

PostWysłany: 2010 07 30 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może Cię pocieszy, że jest nas dwóch takich :)
Powrót do góry
jacek65

PostWysłany: 2010 07 30 16:28    Temat postu: pociecha Odpowiedz z cytatem

Może nie pociesza ale nadaje moim odczuciom inny wymiar. Jestem jedynakiem Smile
Powrót do góry
SONIQ

PostWysłany: 2010 07 30 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widzę,że podobne odczucia ma poza mną jeszcze kilku ludzi....
Smile
kuszące jest zacząć od nowa.... ale pojawia się też myśl, że szkoda tego co do tej pory już się osiągnęło, bagaż doświadczeń jest czasem bogactwem, czasem ciężarem nie do zniesienia
iść dalej? co nowego mnie spotka?
zakończyć podróż? nie mogąc już siebie znieść....
wybór...
dziś idę dalej Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
jacek65

PostWysłany: 2010 07 30 17:55    Temat postu: od nowa Odpowiedz z cytatem

Poza tym przecież można zacząć od nowa tu i teraz. Mimo to zakończenie podróży i restart, wydaje się czasami jakąś ulgą.
Powrót do góry
jacek65

PostWysłany: 2010 08 01 11:39    Temat postu: okna Odpowiedz z cytatem

Umyłem okna od strony podwórza.
Z sąsiadami z budynku obok, mamy wspólne podwórko - my mieszkańcy budynku komunalnego i wspólnota mieszkaniowa. Ich dzieci bawią się na podwórzu. Tak, przeszkadza mi to, choćby przez hałas, ale dopóki to są małe dzieci jakoś to toleruję, gorzej kiedy starsze grają w piłkę, i jakoś tak się dotychczas działo że grali nie na swojej części placu, a na naszej i walą zazwyczaj w nasze drzwi od podwórza, a nie w swoje. Nie słyszałem też by wybili szybę w jakimś swoim oknie, a w moim tak.
Kiedy pierwszy raz wybili mi szybę, matka jednego z nich zapewniała mnie że więcej nie będą grać na podwórku, a ja na to że niech grają, tylko mają uważać, przecież dzieci potrzebują się wyszaleć, staram się.
W tym roku znowu zaczęli grać na całego, a są starsi i mają więcej siły.
Kiedy piłka uderzyła w okno, opieprzyłem ich i powiedziałem że mają w tym dniu już nie grać, spłynęło to po nich jak po kaczce. Kiedy ich znowu opieprzyłem, jeden z nich przyprowadził starszego brata, ten zaczął robić uwagi do czystości moich okien, odpowiedziałem że to nie ma nic do rzeczy.
Znowu zaczęli grać, uwagę zwracali im także inni sąsiedzi.
Po kilku tygodniach wybili mi drugi raz szybę, użyłem wobec nich słów, których tutaj nie przytoczę Smile
Starszy brat jednego z nich i jego koledzy zaczęli mi grozić, pogadałem z sąsiadami z mojego budynku, jeden z nich okazało się, że zna to środowisko i być może ich opieprzył czy coś w tym stylu. Groźby się skończyły.
Po dwóch tygodniach dzieci z podwórka rzucały kamieniami w córkę sąsiada z 2 piętra. Ty razem on użył słów nie do przytoczenia.
Zaczęli grać, może z większą ostrożnością, ale już miałem uczulenie, jak tylko zaczynali, działało mi to na nerwy.
Kilka dni temu, mając akurat NEXa (czyli aparatokamerę) do testów, przez kilka minut nagrywałem ich grę, kiedy to zauważyli uciekli i wrócili z ojcem jednego z nich, ten zaczął mi grozić (pedofilia, choroba psychiczna, zemsta itp) i że zadzwoni na policję, ja na to że mogę sam zadzwonić i robię to, by udokumentować działania ich dzieci na wypadek gdyby znowu coś zbroiły. Poinformowałem o tym sąsiadów z mojego budynku, żeby w razie czego ktoś jeszcze wiedział o tym co się wydarzyło.
Sąsiedzi z budynku obok na razie bardziej pilnują swoich dzieci, ale nie wiem czy niczego nie knują.
Dotychczas okna miałem brudne, właśnie po to, by się oddzielić od świata, ale ponieważ to okazało się nieskuteczne i raczej prowokowało, postanowiłem oddzielić się czystymi oknami i upranymi firankami.
Rano jak przez nie spojrzałem, to doszedłem do wniosku że wolałem jak były brudne.
Powrót do góry
Bacchante

PostWysłany: 2010 08 01 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może by tak wszystko walnąć i wyjechać w Bieszczady...? Mieszkam u matki i mam dość podobnie. Mieszkamy na parterze, nie można odsłonić okien by wpuścić trochę światła, bo wraz z nim wpada do pokoju wzrok pijanego już od rana pana Zenka. Nie można otworzyć okien, bo wpada smród stojącego nieopodal kosza. Słońce nigdy nie świeci w tym domu, wpadam w depresję spędzając tu zbyt wiele czasu.
O 6 rano sąsiedzi robią się hałaśliwi, więc już po spaniu, chyba że jestem bardzo zmęczona.

Ostatnio też pękła klamra trzymająca w ryzach przerażające pęknięcie w ścianie, które przechodzi akurat pomiędzy oknami dwóch pokoi.

Tutaj chociaż sąsiedzi nie są tak nieprzyjemni i nikt nie gra intensywnie w piłkę za oknem. Ale denerwuje ich wścibstwo, kiedy wychodząc z domu widzę sąsiadkę podsłuchującą niemal pod drzwiami co się u nas dzieje...

A może by tak wszystko walnąć i wyjechać w Bieszczady...?
Powrót do góry
jacek65

PostWysłany: 2010 08 01 21:20    Temat postu: Bieszczady Odpowiedz z cytatem

Bieszczady. Nigdy tam nie byłem. Masz na myśli wakacje czy wyjazd na stałe? We wrześniu mam jedną wystawę, w październiku drugą. Mam takie poczucie że czas na moje wakacje będzie jak wydam album o cmentarzach żydowskich.
Powrót do góry
Bacchante

PostWysłany: 2010 08 01 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej pytanie retoryczne. Miałam na myśli tylko i wyłącznie uwolnienie się od tego i rozpoczęcie nowego etapu.
Powrót do góry
jacek65

PostWysłany: 2010 08 01 23:48    Temat postu: nowy początek Odpowiedz z cytatem

No dobra zaczynasz od nowa, ale przecież weźmiesz siebie ze sobą. Do uwolnienia się od siebie nie potrzeba nigdzie wyjeżdżać. Z drugiej strony, często zmiana otoczenia, podróż, pomaga, daje nowe doświadczenia.
Mam nadzieję że nie chcesz rozstać się z tym światem, choć mnie zdarza się o tym myśleć, jak i Tobie.
Powrót do góry
Bacchante

PostWysłany: 2010 08 02 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, jestem pogubiona. Widać tak ma być.
Powrót do góry
Sportowiec

PostWysłany: 2010 08 02 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak każdy chyba:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Wszelkie inne tematy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

Skocz do: