Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

dolegliwosci jelitowe, prosze o pomoc

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pielgrzym

PostWysłany: 2010 04 28 16:50    Temat postu: dolegliwosci jelitowe, prosze o pomoc Odpowiedz z cytatem

witam, mam nadzieje, ze ktos z was mial podobne doswiadczenia badz jest w stanie skierowac mnie na wlasciwa droge, nie do konca wiem co mi wlasciwie dolega a tymbardziej jaka jest tego przyczyna. od okolo pol roku drecza mnie bole w dolnej czesci podbrzusza, czesto wraz z zaparciami i rozwolnieniem. Czasem przechodzi, potem wraca - nie dostrzeglem zadnej reguly kierujacej tym zjawiskiem. Jedyny powod jaki przychodzi mi do glowy to mechaniczne podraznienie podczas plukania jelita - nieprzyjemnosci pojawiły sie na krótko po tym jak zaczalem moj proces oczyszczania i zmiany diety. Probowalem manipulowac dieta wylaczajac rozne grupy produktow - bez skutku. Zastanawiam sie nad pobudzeniem doszy wiatru - pasuje prawie idealnie do konstytucji tego typu, czy moze to byc jakis pasozyt? Czy to poprostu jelito drazliwe?jesli tak to jak to leczyc? Dodam ze jesem wlasnie w 7dniu postu na wodzie, zobaczymy jakie beda rezultaty glodowki - bede kontynuowal tak dlugo jak bede czul, ze to wlasciwe. Dziekuje z gory za wszelkie odpowiedzi przyda sie kazda wskazowka. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pielgrzym

PostWysłany: 2010 05 05 01:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tygodniowy post +3 dni na sokach i spokojne przywrocenie spozywania pokarmu stalego wystarczylo w zupelnosci aby przywrocic prawidlowe dzialanie ukladu pokarmowego. Wyglada na to, ze sam sobie odpowiedzialem na pytanie tydzien przed napisaniem powyzszego posta. Dziwi mnie tylko to ze miesiacami zastanawialem sie nad przyczyna zamiast nad rozwiazaniem Smile
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2010 05 05 08:09    Temat postu: post najskuteczniejszy Odpowiedz z cytatem

Post jest jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia ciała -- zatem nie dziwi, że tak łatwo pozbyłeś się problemu zdrowotnego.
Post pozwala ciału usunąć złogi, które przy "normalnym" odżywianiu zagnieżdżają się gdzieś w jelitach i nie chcą zejść.

Innym sposobem byłaby zmiana diety na tylko i wyłącznie surowe warzywa albo owoce, jedzone wyłącznie osobno, w wystarczająco długim odstępie czasu i -- co najważniejsze --- żute wyjątkowo długo, tak aby połykać tylko płynny pokarm w pełni wymieszany ze śliną.

Jeżeli natomiast przyczyna są pasożyty, to wtedy warto je usunąć, środkami ziołowymi lub chemicznymi. Takie usuwanie pasożytów często łączy się z postem dla pełnej skuteczności.

Jedną z częstych przyczyn jest też psychika. Blok psychiczny powoduje chroniczne napięcie mięsni w tym regionie ciała, co powoduje ograniczony przepływ krwi i bóle mięśniowe. W wyniku takiego działania cierpią narządy tam umiejscowione. Tutaj wiadomo jak uleczyć, psychicznie, poprzez świadome rozluźnianie tego regionu ciała, wizualizując swobodnie płynącą tam energię, ciepło i idealny przepływ krwi we wszystkich jej naczyniach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
abrah

PostWysłany: 2010 05 10 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki za słowa których właśnie potrzebowałam.
Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2011 02 18 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowe badania z mojego podwórka Smile:

--------------

Czy można za bardzo wyszczotkować zęby?

Czy można za bardzo wyszczotkować zęby? Naukowcy z Chicago dowiedli, że ludzie, którzy szczotkują i nitkują zęby zbyt często, znacznie bardziej narażeni są na zachorowanie na zapalenie jelit.

Naukowcy z Rosalind Franklin University of Medicine and Science przeprowadzili badania na grupie 137 osób. 83 z nich cierpiało na nieswoiste zapalenie jelit (z ang. IBD), 54 osoby były zdrowe.

IBD jest to termin stosowany dla określenia dwóch schorzeń – chorobę Crohna (odcinkowe zapalenie jelita) oraz wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Oba mają wpływ na stan układu pokarmowego. Mogą powodować ból, wywoływać biegunkę i gorączkę.

Uczestników badania zapytano o ich nawyki związane z higieną jamy ustnej i zębów w momencie, gdy stwierdzono u nich nieswoiste zapalenie jelit. Zdrowi uczestnicy badania sporządzili listę ich obecnych nawyków.

Badania wykazały, że w porównaniu ze zdrowymi uczestnikami badania, cierpiący na IBD:
- Myli zęby znacznie częściej
- Używali nici dentystycznych znacznie częściej
- Częściej używali odświeżacza do ust
- Częściej odwiedzali dentystę

U chorych na zapalenie jelita stwierdzono również większe prawdopodobieństwo szybszego psucia się zębów, suchość w ustach i ból w jamie ustanej.

Badacze sugerują, że częste szczotkowanie i nitkowanie zębów może zmienić rodzaj i ilość bakterii w jamie ustnej. To z kolei, może spowodować brak równowagi we florze bakteryjnej układu pokarmowego. W rezultacie, mogą pojawić się objawy IBD.

Inne badania, natomiast, wykazały związek między zapaleniem jelit, a zmianami w bakteriach trawiennych.

Badanie nie stwierdza, jednakże, że częste zabiegi higieniczne jamy ustnej prowadzą do IBD.

„Pacjenci z nieswoistym zapaleniem jelit, częściej cierpią na suchość w ustach, wrzody i choroby przyzębia, dlatego też większą wagę przywiązują do higieny jamy ustnej”, mówi David A. Albert z Columbia University College of Dental Medicine.

„Wyniki te, nie sugerują, że zabiegi higieniczne jamy ustnej są bezpośrednią przyczyna IBD”.

Na nieswoiste zapalenie jelit cierpi 600,000 Amerykanów.

-----------------

Na podstawie simplestepsdental.com
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: