Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

bez jedzenia... bez butów... ;-)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Wszelkie inne tematy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacek65

PostWysłany: 2010 03 20 09:18    Temat postu: bez jedzenia... bez butów... ;-) Odpowiedz z cytatem

dla zwolenników naturalności, sięgania po metody życia naszych przodków - tekst o tym że lepiej biegać i chodzić boso:
http://wyborcza.pl/1,75476,7662303,Bosy_maratonczyk.html?as=1&startsz=x
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyspa

PostWysłany: 2010 03 20 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo ciekawy artykuł Smile
Powrót do góry
jacek65

PostWysłany: 2010 03 20 12:37    Temat postu: bez butów Odpowiedz z cytatem

kiedyś próbowałem chodzić na spacery boso, można sie przyzwyczaić, tylko potem trzeba stopy wyszorować Wink
to rzeczywiście działa, chodzi się bardziej elastycznie. moim zdaniem ma to sens jedynie w celach rekreacyjnych, bowiem trzeba uważać gdzie się stawia stopy, chociaż pewnie można wyćwiczyć uwagę i potem już podświadomie unikać np. szkła. jednak na ulicę bym tego nie polecał, chociaż moja kuzynka widywała w Oslo elegancko ubranych mężczyzn chodzących boso po mieście. sam kiedyś widziałem w górach dziewczynę schodzącą z Baraniej Góry w cieniutkich sandałkach - grubość 5 mm plus sznurki - nie wiem czy chodziło jej się lepiej ale na pewno wyglądała atrakcyjnie Wink
Powrót do góry
jacek65

PostWysłany: 2010 03 22 02:59    Temat postu: bez butów Odpowiedz z cytatem

znalazłem coś takiego:
"Nasze nogi są zdeformowane przez buty, których kształty wywodzą się od obuwia jeździeckiego, które musiało wejść w strzemiona."
Może tak jest, takie przypadki są znane, że kształt czegoś jest wynikiem dostosowania do czynnika, który już dawno nie ma znaczenia, ale kształt pozostał.
Mozna połączyć bieganie na bosaka (prawie) z ochroną stóp przed urazami: http://odwazsie.gazeta.pl/odwagi/51,97221,7682919.html?i=1
Powrót do góry
Amaranya

PostWysłany: 2010 08 19 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jauwielbiam chodzic boso jednak czesto skutkuje to zapaleniem pecherza;/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kobra

PostWysłany: 2013 05 05 23:49    Temat postu: boso!:) Odpowiedz z cytatem

Czy są na tym forum osoby, które na co dzień poruszają się po mieście bez obuwia?
Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2013 05 06 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodziliśmy raz z Samuelem na boso po takiej jednej małej mieścinie w gorący dzień ... taki, że nawet asfalt roztopiony wkleił mi się w podeszwę stopy. Nie było jednak tak źle ... choć najbardziej bałem się potłuczonego szkła ... którego w Polsce jest sporo.
Natomiast raz na boso przeszedłem chyba z 5 km po kamiorach jednym z zakopiańskich szlaków ... chyba to było w Dolinie Białego ...
Stoję taż czasami gołymi nogami na ziemi na mojej działce ...
No i czasem dotykam uziemienia w kontakcie przy łóżku, jak coś czytam sobie ...
Ale niestety ... nie zauważam specjalnych różnic w samopoczuciu w okresach kiedy to częściej robię.
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2013 05 08 00:13    Temat postu: chodzenie boso Odpowiedz z cytatem

To dotykanie uziemienia w kontakcie ma podobne działanie?:)

Ja właśnie ostatnio trochę chodziłem boso i doszedłem do wniosku, że to potęga! Energia idzie, jak trza:) Zbliżają się ciepłe dni i rozważam możliwość całkowitego zrzucenia obuwia na jakiś czas - fajnie byłoby poznać kogoś, kto już tak robił.

Dzięki, hunab-ku, za odpowiedź i informacje:)
Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2013 05 09 11:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno tak.
Nawet ktoś robi opaski na nadgarstek z kablem do kontaktu ... oczywiście bez bolców Smile
Powrót do góry
Kaos

PostWysłany: 2013 05 09 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niektorzy robia tez kompletny zestaw ze specjalnym, podlaczanym do kontaktu krzeslem... Very Happy
Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2013 05 10 08:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no bo to jest taka droga na skróty w inne wymiary Smile
Powrót do góry
krzysztof

PostWysłany: 2013 05 10 10:34    Temat postu: Re: chodzenie boso Odpowiedz z cytatem

Cześć Kobra Surprised

Kobra napisał:
To dotykanie uziemienia w kontakcie ma podobne działanie?Smile

Ja właśnie ostatnio trochę chodziłem boso i doszedłem do wniosku, że to potęga! Energia idzie, jak trza:) Zbliżają się ciepłe dni i rozważam możliwość całkowitego zrzucenia obuwia na jakiś czas - fajnie byłoby poznać kogoś, kto już tak robił.

Dzięki, hunab-ku, za odpowiedź i informacje:)

Waldek praktykuje chodzenie na boso.
http://www.niejedzenie.info/forum/viewtopic.php?p=15591#15591

Surprised
Powrót do góry
Kaos

PostWysłany: 2013 05 10 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hunab-ku napisał:
no bo to jest taka droga na skróty w inne wymiary Smile

Very Happy
Powrót do góry
Pielgrzym

PostWysłany: 2013 05 15 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, chodzilem na boso w Hiszpanii przez 2 lata, czasem majac klapki pod reka na wypadek oburzonego personelu w supermarkecie Smile W miescie tez, nigdy sie nie skaleczylem - podswiadomie wykrywa sie wszelkie niebezpieczenstwa Smile Pod kazdym wzgledem polecam dla poprawy zdrowia - na poczatku moze byc dziwnie poniewaz stopa bedzie sie przyzwyczajac, zauwazycie ze dotychczas nie uzywaliscie czesci miesni w stopie i nogach we wlasciwy sposob. Po okresie przystosowawczym bedzie wam nienaturalnie w obuwiu, zapytacie sie - jak ja to moglem nosic? Very Happy
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2013 05 15 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze wiedzieć:) Ciekawi mnie, jak to wygląda w zimie. Po śniegu da się chodzić, ale jak długo? Czy da się tak przyzwyczaić stopy, żeby odbywać wielogodzinne spacery po śniegu, lodzie, zmarzniętej ziemi? Pewnie się da...
Powrót do góry
Akset

PostWysłany: 2013 05 16 08:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cody Lundin bohater filmu Dwa oblicza survivalu chodzi na boso. A w tym filmie pokazuje jak to robi zimą.
http://www.youtube.com/watch?v=-v1aWJoGjdc
Powrót do góry
Pielgrzym

PostWysłany: 2013 05 16 08:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

doslownie po sniegu nie chodzilem, natomiast w przypadku temperatur kilka stopni nad zerem - stopy moga sie przyzwyczaic, zdrowe cialo z dobrze funkcjonujacym krazeniem ogrzewa stopy w miare potrzeby. Nie czuje sie chlodu.
Powrót do góry
JA Jutrzenka

PostWysłany: 2013 05 24 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzę boso od paru lat, po śniegu też biegałam ale krótko.
Moje stopy odczuwają ogromną ulgę i przyjemność kiedy ściągam buty i stawiam je na ziemi.
Teraz codziennie chodzę boso do pracy Laughing , ale nie po mieście choć mieszkam w Gdańsku. Trochę przez las nadmorski a później plażą , po trawie i uliczką z tzw. kocimi łbami (stare kamienie-bazalt, granit). Moje stopy nie lubią nowoczesnych chodników Very Happy , beton nie jest przyjazny.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Wszelkie inne tematy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: