Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

źródło życia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JMW

PostWysłany: 2004 12 25 14:49    Temat postu: źródło życia Odpowiedz z cytatem

Przygotowuję materiał do wydania książki na temat możliwości i mocy człowieka. W związku z tym interesują mnie twoje odpowiedzi na poniższe pytania.
Proszę, napisz, co szczerze myślisz i co czujesz.

1. Co jest źródłem życia (buduje go i podtrzymuje) twojego umysłu i ciała?
2. Gdzie to znajduje się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość

PostWysłany: 2005 01 01 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest taka książka - całkiem nigłupia
"źródłem życia jest życie"

wszytsko zależy od poziomu rozwoju i rozumienia i jak to mówią

rozumienie zależy od ilości energii jką mamy Smile

źródłem życia jest oczywiście myśl
co podtrzymuje życie? - oczywiście myśl Smile

gdzie jest to co tworzy myśl?
a skąd pochodzi myśl?

mówią że WSZYSTKIE MYSLI POCHODZĄ Z NIEBA.
czy jest to prawda?
Powrót do góry
Maja

PostWysłany: 2005 01 04 00:35    Temat postu: żródło życia Odpowiedz z cytatem

żródłem życia jest Życie
- to Życie to coś znacznie wykraczającego poza "ograniczenia"

na te ograniczenia wydaje się że mam wpływ i nie mam wpływu
- wpływam -moją siłą wewnętrzną którą czuje się indywidualnie ( siła woli, wewnętrzne Ja, kontakt wewnętrzny z Ja, moja wewnętrzna świadomość , odczuwanie, rozumienie tego co czuję , co we mnie istnieje, czym jestem i jak się przejawiam )....
- nie mam wpływu -( "słabości" pojawiające się same z siebie, a jednak życie dalej trwa.Te "słabości" okazują się być nowymi zalążkami drzemiącej siły, mogę je poznawać i wzmacniając przemieniać w siłę- )

Żródłem życia jest Życie samotworzące się...jednak będąc świadomością - i stając się świadomym swej świadomości, świadomym życia w nas stajemy się odpowiedzialnymi twórcami Życia- Życie tworzy nas a my będąc świadomi Życia w nas stajemy się coraz bardziej życiem i współtworzymy to życie świadomiej .

gdzie jest żródło życia?
Życie jest wszędzie, jest wszystkim, wszystko co nas otacza żyje samo z siebie i przez nas i zarazem jest naszym udziałem jest w naszym umyśle- gdy ten umysł staje się wolny, od zewnętrznych zakłoceń coraz bardziej łączy się on z naszym głębszym i głębszym Ja.

Życie trwa gdy pozostaje samo ze sobą w harmonii.
Życie w nas ( umysł i ciało)buduje harmonia życia w nas samych:
1) skala(potencjał do wykorzystania)światło-myśl- obraz/pomysł-cel/wizja
2) dżwięk(oddech)-kolor-słowo-odczucia--pasja
3) rytm(czas-ruch)-materia-czyn-energia-wprowadzenie w czyn/działanie

- Życie to Bóg Ojciec, Duch Święty i Syn ~Boży

co podtrzymuje to życie w nas.?..
- wola.....która jest "ograniczeniem " i zarazem nim nie jest....siła .....i "słabości" przemieniające się w siłę nieświadomie/świadomie w naszej małej świadomej świadomości...dlaczego małej?...po każdej "słabości" przemienionej w siłę odnajduję nową "słabość"- ta "słabość" to taka "brama"

to takie moje odczucia, przemyślenia, doświadczenia

Smile M
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ayo

PostWysłany: 2005 01 04 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

źródło życia umysłu i ciała..

--nośnikiem zycia jest energia

a gdzie jej źródło ?

gdzieś w kosmosie.

my jako istoty tylko modelujemy energię
przekształcamy energię
a ona płynie płynie płynie

tak jest, źródło wszytskiego życia musi być gdzieś w Multiwersum

co innego rzeka energii która płynie przez wszystkie te wszechświaty.
Powrót do góry
Andrzejjot

PostWysłany: 2005 01 09 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żródłem życia mojego umysłu jest;

- coś czego nie pojmuę a znajduje sie poz mną i
z pewnością oddziaływuje na mój umysł
- coś co mogę określić moja wolą, myślą jestestwem, kreacją
i to coś tworzy mój umysł biorąc pod uwagę moje pragnienia,
doświadczenia

żródłem życia mojego ciała są:

- kosmos, energia czyli coś na co nie mam wpływu
- moje wyobrażenia o tym co jest mu do życia potrzebne

To wszystko znajduje się na zewnątrz a zarazem wewnętrzu mnie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
wingmaker
Gość

PostWysłany: 2005 01 18 23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bez sensu
Powrót do góry
Danu

PostWysłany: 2005 01 19 11:43    Temat postu: Zycie Odpowiedz z cytatem

Zrodlem zycia jest oddech i Prana. Kiedy ustaje oddech, ustaje ZYCIE.
Reszta, to iluzja jaka zyjemy i ktora sobie sami stwarzamy.

With love light and laughter
D
Powrót do góry
owocowy

PostWysłany: 2005 01 19 22:45    Temat postu: Re: źródło życia Odpowiedz z cytatem

Myślę, że życia w najbardziej ogólnym sensie nie sposób zdefiniować bez popadania w tautologię. Życie po prostu jest, nie może przestać być, jest więc źródlem dla samego siebie.

Co innego życie jakiegoś centrum świadomości wyodrębnionego z Życia przez duże "ż", czegoś, co odczuwa samo siebie jako "ja". Życie takiego "ja" nie jest zrozumiale samo przez się i musi mieć jakieś źródlo, jakąś przyczynę. Otóż myślę, że zasadnicza przyczyna jest jedna: pragnienie. Najbardziej żywe wydają nam się mlode istoty, obojętnie ludzkie czy zwierzęce. To wlaśnie one przejawiają największą ciekawość, mają najsilniejsze pasje, niezaspokojone pragnienia. W miarę uplywu lat pierwotna ciekawość, dzięki której istota przyszla na świat, coraz bardziej się zaspokaja (w wyniku doświadczeń), a więc ustaje pierwotna przyczyna życia tej istoty. W swoim początkowym, wyjściowym świecie (takim, jakim jej się objawial) poznala już to, co ją ciekawilo i może pójść dalej. Kiedy jest gotowa, objawiają jej się inne światy, a w nich kolejne tematy do eksploracji.

To oczywiście uproszczony model, zazwyczaj te procesy są znacznie bardziej skomplikowane. Ale ważne jest to, że źródlem życia istoty w danej postaci jest ciekawość, a źródlem ciekawości... no co? No oczywiście brak wiedzy o przedmiocie, którego dotyczy ciekawość...

Źródlem życia jest więc ignorancja...

Trochę to zabawne, co? Ale tlumaczyloby na przyklad, dlaczego ludzie potrafią żyć dlugie lata mimo regularnego zatruwania się fatalnym jedzeniem, papierosami, alkoholem i w ogóle fatalnym stylem życia. Po prostu źródlem ich życia jest ich ciekawość, niezaspokojenie, chuć, "film" - jakkolwiek to nazwać. Ma to dla nich tak wielkie znaczenie, że potrafi nawet niwelować skutki dzialania tamtych czynników. Cud, ktory się dzieje na co dzień, jednak nikt go nie zauważa... Ich problem jest jednocześnie źródlem ich życia w tej a nie innej postaci.

A co do kwestii, GDZIE znajduje się to źródlo życia, - po prostu siedzi w "ja", w "ego". Choć na pewno daloby się wskazać konkretne źródla pragnień - konkretne dysfunkcje w tym czy innym czakramie.

Dzięki za ciekawie postawione pytanie.
Powrót do góry
Danu

PostWysłany: 2005 01 20 14:35    Temat postu: Zycie Odpowiedz z cytatem

JA, albo EGO zyje wiecznie i zeby moglo jeszcze wiecznie zyc tutaj na Ziemi, musi jego tempel osiagnac wieczne zycie. Jasmuheen wskazala nam DROGE, kto sprobuje nia pojsc, osiagnie byc moze najwyzszy CEL Joga, ZYCIE WIECZNE...NIESMIERTELNOSC...
Wtedy mozesz dalej doswiadczac, a z doswiadczen sklada sie zycie.

With love light and laughter
D
Powrót do góry
gi_pi_es

PostWysłany: 2005 01 21 00:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myślę,że żródłem życia jest SŁOWO,
a wypowiedziane SŁOWO, to wibracje,
a więc chyba nasze życie podtrzymują
wytwarzane przez nas,a także wchłaniane z zewnątrz
wibracje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robinson
Gość

PostWysłany: 2005 01 31 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za wszyskie wypowiedzi !!! Wnoszą one dużo nowego w moje życie. Życzę Wam spełnienia się w codziennym życiu.
Powrót do góry
Zofiagil
Gość

PostWysłany: 2005 02 25 01:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe pytanie i rowniez ciekawe odpowiedzi - dziekuje!!!
Zrodlo to znaczy poczatek. Tak wiec poczatek zycia wzial sie od dzwieku "OM" i od tego dzwieku poszly wibracje czyli energia zycia.
Dzwiek zapoczatkowal nasze zycie!!!! Cieszmy sie , ze zyjemy i dziekujmy za nasze cudowne zycie!!!!!!ZYCIE to ogromny dar!!!
Powrót do góry
zofiagil
Gość

PostWysłany: 2005 02 26 00:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zycie przychodzi wraz z wdechem i dzwiekiem(placz, krzyk dziecka)a odchodzi wraz z wydechem w milczeniu, ale wydech tez wydaje dzwiek. (ciekawe jest to zycie!!!)
Zycie zyje dzwiekiem, morze , woda, fale wydaja piekne dzwieki, wiatr szumi rowniez wydaje piekne dzwieki, ptaszki spiewaja i tak mozna by mnozyc z zycia piekne dzwieki, ktore slyszy ludzkie ucho i ktore nie slyszy.
Ciekawe dzwieki mozna uslyszec rowniez z kosmosu.
Tak wiec, Zycie jest wszedzie.Zycie to niekonczacy sie ruch, wibracje!!
Wibracja wyzwolona poprzez wybuch (dzwiek).
Dzwiek jest zrodlem wszelkiego Zycia.
Tak to odczuwam jako istota zyjaca.
Powrót do góry
Światełko

PostWysłany: 2005 02 28 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żródłem mego życia jesteś Ty ( niech kazdy to rozumie po swojemu Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Jolanta
Gość

PostWysłany: 2005 03 02 12:47    Temat postu: źródło życia Odpowiedz z cytatem

Bajka: Źródło życia

Zaglądałem w otwór ziemi. Gdybym wykopał większy dół, gdzie bym trafił? Patrzyłem w przestrzeń. Gdybym trafił na jej początek - gdzie bym się znalazł? Zaglądałem do swojego wnętrza - co jest w nim początkiem? I wtem z wnętrza odezwał się Bóg: - Jam jest źródłem życia. Jam jest źródłem wszystkiego. Jam jest źródłem wszystkich - i w moim wnętrzu pojawiła się jasność. Przeniknąłem ją i zobaczyłem to, co mówił do mnie Bóg: życie jest we wszystkim i we wszystkich, a Istotą życia jest Bóg.

Bajka: Miejsce źródła życia

Uał - rozległ się dźwięk, który przeniknął mnie wewnęrznie i zewnętrznie. Skąd jesteś, skąd pochodzisz? Teraz pojawiła się jasność - Skąd jesteś, skąd pochodzisz? Pojawiła się paleta barw - Skąd jesteś, skąd pochodzisz? Zawył wiatr, zapłonął ogień, ruszyła się ziemia, pokazało się niebo. Wszystkie przejawy sa tego samego Boga, tylko w różnych formułach życia i na różnych stopniach poznania się i siebie. - Miejscem źródła życia jest miejsce, w którym skupiasz swoją uwagę na słowie, które chcesz poznać, w Bogu - powiedział Mistrz. - A Istotą miejsca źródła życia zawsze jest Bóg. Bóg, to znaczy: Istota doskonałości w całej osobie - dodał.

3. Bajka: Co jest źródłem umysłu

Jan przez chwilę myślał. Myśli napływały do niego od jego wewnętrznego "JA". Gdy spojrzał na drzewo, przyszła do niego myśl, że drzewo jest piękne. Gdy spojrzał na obłok, przyszła do niego myśl, że obłok jest biały. Gdy spojrzał na stół stojący na werandzie przyszła do niego myśl, że stół jest kwadratowy. - Gdzie te wszystkie myśli mają się znaleźć? - zaczął się zastanawiać. i wtedy z jego głębi odezwał się umysł: - To ja gromadzę twoje myśli. I przechowuję je. Gdy chcesz do nich wrócić, to one przychodzą ci na myśl. Do ponownego zastanowienia się lub rozważenia, gdybyś je chciał wykorzystać w swoim życiu. Źródłem umysłu są myśli. To w związku z tym, że one potrzebowały miejsca przebywania, mnie, jako Umysł, stworzono dla nich. A stworzyła mnie Psychika - powiedział Umysł.

Pozdrawiam serdecznie - J. Smile
Powrót do góry
Takość

PostWysłany: 2005 03 10 20:53    Temat postu: Re: źródło życia Odpowiedz z cytatem

Witam ucieleśnienia Miłości i Prawdy!
....i na tym tytule mozna by poprzestać.
JMW napisał:

Nie zrozumiesz życia źródła
Bez jego celu jaki ma
A celu nie zrozumiesz
Bez Miłości zrozumienia

Zaś Miłości bez jedności
jedności nie pojmiesz bez oddzielenia
a oddzielenia bez umysłu zrozumienia
umysłu zaś bez siebie poświęcenia

poswięcenia bez ofiary z ego
ego nie pojmiesz bez cierpienia
cierpienia bez bólu utraty
utraty bez radości zyku

Czyli cały repertuar życia Wink

JMW napisał:

Najpierw sobie odpowiedz: "kto tego szuka"
Potem przyłap go na "gorącym uczyku" szukania
Jak szukający, szukane i samo szukanie będą jednym
Będziesz miał to tu! I dowiesz się "Gdzie to znajduje się" Smile
--
Z miłością Mirek K. Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen WP Kontakt
gość
Gość

PostWysłany: 2005 03 11 20:51    Temat postu: żródło życia Odpowiedz z cytatem

Very Happy

piękne to wszystko jest i piękne że mogę poznawać - odczuwać taką różnorodność w tym czym jesteśmy.....

Pozdrawiam wszystkich Maja
Powrót do góry
Fredi

PostWysłany: 2005 06 03 12:21    Temat postu: Co daje życie. Odpowiedz z cytatem

Życia nie daje nic. Życia nie zasila nic. Życie jest złudzeniem.

Świadomość jest we wszystkim. Tak w człowieku, jak i roślinie, kamieniu, powietrzu, próżni kosmicznej, i we wszystkim co nas otacza i nieotacza. Świadomość jest poza wszelkimi granicami, nic nie potrzebuje jej utrzymywać przy życiu, nic nie potrzebuje jej stworzyć, itp. To co biologicznie żyje, i badane jest według biologii, to najzwyklejsze roboty oparte na konstrukcji DNA, które są ich matrycą i programem.

Część świadomości jaka została wydzielona z Boga, jaką jest "każdy" poszczególny człowiek, zamieszkuje ciało ludzkie i wykorzystuje je w różnych celach. Równie dobrze można posiadać świadomość przeciętnego człowieka w ciela krowy lub rośliny, gdyż forma fizyczna nie ogranicza świadomości.

To jak długo dany robot biologiczny służący człowiekowi będzie służył zależy wyłącznie od jego oprogramowania, lub od umiejętności programowania człowieka.
Powrót do góry
EOL

PostWysłany: 2005 09 27 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewnym etapie mojego życia uzmysłowiłem sobie Boga jako jedyny byt. Dlatego dla mnie osoba mówiąca o sobie, że jest jedno z bogiem - mówi prawdę. Może to się wydawać dziwne innym osobom, dla których wszystko jest związane z określonym słowem i jest odrębne, osobne. Wg mojego światopoglądu Bóg przenika wszystko, jest we wszystkim a wszystko powstało poprzez przejawienie się Boga, czyli jest jedno z nim. Nie chodzi tu oczywiście o to, że wiadro jest Bogiem z całym jego władztwem, mądrością i świadomością boską. Istnieje tu pewien dualizm pojęć, którego mogą uczepić się wszyscy złośliwi. Ważne jest w tym, aby wychwycić istotę tego, że wszystko czym dysponuje np. człowiek czyli świadomość, myśl, wyobraźnia, mądrość, życie itd. są kroplami talentów zaczerpniętych z oceanu boskich talentów, które są tu źródłem dla dalszego ich rozwoju. Momentem kulminacyjnym jest tu pełne otwarcie się oddzielonej „zamkniętej” jednostki do stanu jedności z Bogiem i jego mocami. Moment ten oznacza pełne utożsamienie się z Bogiem i nie ma już kilku kropel talentów będących w odosobnieniu od źródła, lecz następuje pełna dyspozycja całym nieskończonym zasobem talentów boskich.

POZDRAWIAM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Światełko

PostWysłany: 2005 10 21 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zrodlem zycia jest Zycie
zlodem Zycia jestem JA
jestes TY
a w tym wszystkim JAM JEST
Bog
MIlosc
otulenie skrzydlami pocieszenia
wszystko bedzie dobrze
kocham Cie
naprawde kocham
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Maja

PostWysłany: 2005 10 22 13:27    Temat postu: źródło Życia Odpowiedz z cytatem

Very Happy
Powrót do góry
Marek Gudz

PostWysłany: 2006 10 27 15:09    Temat postu: Re: źródło życia Odpowiedz z cytatem

JMW napisał:
Przygotowuję materiał do wydania książki na temat możliwości i mocy człowieka. W związku z tym interesują mnie twoje odpowiedzi na poniższe pytania.
Proszę, napisz, co szczerze myślisz i co czujesz.

Jest taka dziedzina Nauki zwana Ortobiologią . Chodzi o powstawanie materii ,żywej materii .Jeden z jej przedstawicieli Naseen Kanadyjczyk z Montrealu badając żywą krew ,przy pomocy zbudowanego przez siebie super mikroskopu ,odkrył w niej świetlistą partykułę zachowującą się w sposób specyficzny.Badając tą cząstkę nazwał ją Somatoidem (Somatoid-life giver-dający życie.) Wysnuł także ciekawy wniosek na jej temat.Otóż według Naseena cząstka ta jest gościem w organiźmie człowieka i nie umiera z chwilą śmierci ciała będąc jednocześnie czynnikiem odpowiedzialnym za wszystkie jego funkcje biologiczne.Obserwując somatoidy Naseen doszedł do wniosku iż zaburzenia ich funkcjonowania są przyczyną chorób takich jak nowotwory czy poważne dysfunkcje neurologiczne (Parkinson Stwardnienie ALS etc) .Następstwem jego dociekań i doświadczeń był lek nazwany 714R przy pomocy którego Naseen zaczął leczyć z powodzeniem beznadziejne przypadki nowotworów przez co miał bardzo poważne problemy i proces sądowy który zakończył się jego zwycięstwem a 714R został dopuszczony do użytku w kanadzie.Więcej na stronie www.somatidiantheoryoforthobiology.ca
Powrót do góry
Sattwa

PostWysłany: 2009 10 13 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Duch, który w Sercu jak Słońce jaśnieje
rzeczywisty jest i wszechprzenikający.
A objawia się, gdy złudne szczezną myśli
i nie pozostanie żadnej. Bowiem to myśl
jest złudnych zjawisk i ciała przyczyną,
i tego świata ułudnych form,
co rzeczywiste zdają się być
i od Atmana zgoła niezależne.
A On wszak jeden niezmienny trwa,
stały i wieczny, jak opoka.
Gdy Duch rozbłyśnie, znika mrok,
rozprasza cierpienie, szczęśliwość sama trwa.
Powrót do góry
abrah

PostWysłany: 2010 05 18 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

źródło:
trudno opisywać to słowami - choć obraz tego jest we mnie, nie potrafię przytoczyć szczegułów -
ale gdy czytam wypowiedzi niekturych z was uśmiecham się bo coś we mnie wie od dawna że to prawda mimo że jeszcze
chwilę przed przeczytaniem tych słów o tym nie wiedziałam.
najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że dla mnie (w przeciwieństwie do wielu teologów i innych studiujących święte księgi)
jeden obraz źródła nie przeczy innemu, wydawałoby się zupełnie innemu przedstawieniu.
Prawdą jest dla mnie Pan Bócek siedzący na chmurce do którego puszczam czasem oko (bo dziwnym trafem mamy to samo poczucie chumoru)
ale prawdą jest dla mnie równierz buddyjkie podejście do istnienia Boga.
wszystko jest prawdą, a zarazem szczegóły są tak kompletnie nieistotne. moje słowa ani nawet wyobraźnia nie są w stanie namalować
obrazu źródła.. a próba jego szkicowania jest w moim odczuciu stratą czasu, pożyteczniej jest skupić się na odczuwaniu niż opisywaniu.

nie wiem co pisze mnie i moje życie ale wiem że siła ta jest mądra i pełna miłości.
gdzie jest źródło:
jest jakby nademną, ale i wokół mnie a czasem czuję ją dokładnie w sobie. żródło jest jakby oddzielne, jakby gdzieś nad nami
ale zarazem jest w każdym, jakbyśmy byli jego promieniami...ono jest tam wysoko ale my jesteśmy jego przedłużeniem tutaj..trudno je dostrzec
patrząc w niebo ale łatwo zobaczyć w jego przejaw, przebłysk w człowieku obok, w spontanicznej radości zwierząt, w powiewie wiatru...
mało naukowe ale tak tylko potrafię to określić.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: