Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Świat idealny i "Droga do doskonałości"

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jesiennylisc

PostWysłany: 2009 08 29 00:01    Temat postu: Świat idealny i "Droga do doskonałości" Odpowiedz z cytatem

W jaki sposób wyobrażacie sobie świat idealny?
Żyjemy w świecie jaki widzimy na co dzień i większość ludzi często stwierdza, że pragnęło by żyć w tzw. "lepszym świecie". W związku z tym mam pytanie - co oznacza dla Was ten "lepszy świat" o którym wszyscy marzą w trakcie życia? W jakim świecie chcielibyście żyć i czy możliwy jest według Was świat doskonały?
Temat ten umieszczam w dziale: "Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne".
Czy w ogóle możliwe jest osiągnięcie doskonałości?
Czym jest doskonałość? Przecież teoretycznie zawsze można zrobić coś jeszcze lepiej, jeszcze doskonalej a nawet jak już taki stan się osiągnie, który zdawał się będzie doskonały z naszego punktu widzenia, to z punktu widzenia innych istot stan ten wciąż może wydawać się niedoskonały i tak w nieskończoność. Myślę że doskonałości nie można osiągnąć ponieważ jest nieskończona. Można osiągnąć natomiast pewien możliwie wysoki poziom stanu istnienia który jednak ze względu na to co napisałem powyżej nigdy nie osiągnie doskonałości. Tak więc czy można uznać że coś jest możliwie doskonałe właśnie na tym poziomie w jakim się znajduje, jakkolwiek niedoskonałe byłoby w tym stnie?
Wynikało by z tego, że "Droga do doskonałości" nie istnieje, gdyż doskonałości nigdy nie można osiągnąć, ponieważ nie można osiągnąć końca nieskończoności, gdyż takowy nie istnieje.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
Zarówno na temat Świata idealnego jak i "Drogi do doskonałości" ?

========================================
=========================================
==========================================

Uaktualnienie:

Napisałem że nie da się osiągnąć doskonałości bo zawsze można stać się jeszcze doskonalszym, ale pojąłem mój błąd.

Kiedy następuje ostateczne wyzwolenie z wszelkich granic Świadomości to stajemy się Nieskończonością a poprzez to Doskonałością, bo Nieskończoność jest Doskonałością a Doskonałość Nieskończonością.
Tak więc można osiągnąć doskonałość poprzez stanie się nieskończonością a nieskończoność poprzez wyzwolenie się z granic Świadomości.
Krok bliżej;)

Ostatnio zmieniony przez jesiennylisc dnia 2011 02 18 00:44, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mateusz

PostWysłany: 2009 09 01 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, zgadzam się z Tobą co do tego, że zawsze można coś jeszcze ulepszyć,przykładowo pracuję w tenisie i wiem, że jakkolwiek dobrze uderze piłke,albo zagram cały mecz to i tak nastepny może byc jeszcze doskonalszy pod jakims wzgledem.
Wiec z pewnego punktu widzenia okazuje się, że jest dążenie do doskonałości,jest rozwój,jest ulepszanie....to jest perspwktywa ciala umyslu i duszy (c.u.d.)
A z perspektywy Doskonałości to nie istnieje rozwój,jest za to czysta,wiecznie cudowna i niezmienna Obecność,Energia, w której nie ma zmian,rozwoju i dążenia,jest za to sat-czit-ananda (isnienie,świadomość,błogość)
Prawdziwą Natura człowieka jest TA Doskonałość, która nie ulega zmianie,nie rozwija się, jest xRODŁEM WSZECHWIEDZY,WSZECHMOCY-WSZYSTKIEGO
JEST ŹRÓDŁEM,stwarza wszystko,daje wszystko,podtrzymuje i niszsczy wszystko i tak w kółko,
C.u.d. jest tym stworzeniem,arcydziełem,powstaje i ulega transformacji,rozwojowi,dążeniu do doskonałości,czyli powstaje z Niej i do Niej wraca.
Tak to widzę.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: