Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szkodliwy wplyw energooszczednych zarowek na czlowieka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RS

PostWysłany: 2009 01 21 13:31    Temat postu: Szkodliwy wplyw energooszczednych zarowek na czlowieka Odpowiedz z cytatem

Glownie powoduja bole glowy i migreny poprzez wytwarzanie niebezpiecznego elektromagnetycznego zanieczyszcenia, tak opisuje ta strona:
http://www.naturalnews.com/News_000679_compact_fluorescent_lights_migraines_electromagnetic_pollution.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bacchante

PostWysłany: 2009 05 08 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odświeżam ten temat ze względu na to, że przed tygodniem dotarła do mnie informacja, iż wycofanie tradycyjnych żarówek z produkcji za dyrektywą Unijną lada dzień stanie się faktem.
Tradycyjne żarówki mają być zastąpione tak zwanymi żarówkami energooszczędnymi, kompaktowymi świetlówkami fluorescencyjnymi.
Nowy przepis został przeforsowany jeszcze w grudniu ubiegłego roku, ale nie było o nim za głośno, stąd wielu z was może się teraz dziwić, że przegapiło taką rzecz.
Podaję za GW:
Cytat:
Przezroczysta, zwykła żarówka o mocy 60 W (dziś najpopularniejsza na rynku) będzie dostarczana do sklepów tylko do września 2011 roku, a modele 40 i 25 watowe - do września 2012 r.

http://wyborcza.pl/1,76842,6489827,Unia_zegna_sie_z_zarowka.html

Pewnie nie chcecie kupować świetlówek ze względu na ich szkodliwe właściwości, podobno jest dla nich zdrowsza ale dużo droższa alternatywa - mianowicie żarówki LED. Nie badałam sprawy, więc nie będę się mądrować. Żal mi tylko starej, dobrej, poczciwej niutonowskiej żarówki.
Pocieszam się, że zawsze mamy jeszcze lampkę naftową i świeczki.
O ile i tego nam nie zabronią :(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacek65

PostWysłany: 2009 05 17 23:00    Temat postu: zarówki Odpowiedz z cytatem

żarówki są ostatnio coraz mniej trwałe. kiedyś pracowały i po kilka lat a ostatnio zdarzają się i takie co przepalają się po kilku tygodniach.
używam i zarówek i świetlówek, zależnie od przeznaczenia.
szkoda że ktoś chce decydować o tym za mnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jacek65

PostWysłany: 2009 09 15 10:25    Temat postu: o świetlowkach "spiskowo" Odpowiedz z cytatem

cytat z "Polityki":
Cała ta wielka operacja żarówkowa zostanie opłacona z naszych kieszeni. Choć oszczędności pewnie będą, pytania się mnożą, a prawdziwy bilans zysków i strat poznamy za 10-20 lat. Austriacki tygodnik "Profil" napisał wprost: dwie wielkie firmy zrozumiały, że świat przesiądzie się na LED, a wcześniej przez lata wydały miliardy na rozwijanie technologii świetlówkowych. Próbując ograniczać straty, przeforsowały w Brukseli prawo, które wymusi zmianę żarówek na świetlówki. W ten sposób odzyskają część środków, zanim technologiczna rewolucja nastąpi sama. Jak w starym dowcipie - ilu trzeba milicjantów, żeby wymienić żarówkę? Okazuje się, że w Brukseli wystarczy kilku lobbystów.

cały artykuł:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,97659,7037290,Wszystko_jasne.html

a ja i świetlówki?
używam świetlówek i żarówek, i wolałbym mieć wybór, jak wiekszość, ale najwyraźniej hałem "ekologia" da się załatwić wszystko;))
Powrót do góry
jacek65

PostWysłany: 2009 12 10 18:33    Temat postu: żarówki Odpowiedz z cytatem

dzisiaj widziałem w sklepie z artykułami AGD 100 watowe żarówki, a niedawno były tam 150 i 200 watowe. raczej niepolskie.
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2011 04 21 20:14    Temat postu: Świetlówka kompaktowa, czyli my, ekofrajerzy... Odpowiedz z cytatem

Autor wytłumaczył to dość obszernie. Warto jeszcze dodać, że świetlówki mają znacznie zawężone spektrum światła a więc są dużo gorsze od zwykłych żarówek żarzeniowych. Poza tym ich dość rozległe promieniowanie szkodzi człowiekowi i urządzeniom elektronicznym. U mnie już po kilku minutach przebywania w pomieszczeniu z oświetleniem świetlówkami oczy łzawią.
Podobno ludzie przebywający w pomieszczeniach (gdzie pracują dziennie) ze świetlówkami mają znacznie wyższy procent zachorowań na raka skóry.

Tak czy inaczej, pod wieloma względami i sumarycznie, świetlówka, choćby nie wiem jak nazwana i opakowana, to najgorsze sztuczne źródło światła dla człowieka z tych, które znam.

Świetlówka kompaktowa, czyli my, ekofrajerzy...
http://frycz.pl.salon24.pl/144326,swietlowka-kompaktowa-czyli-my-ekofrajerzy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: