Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dzień Ryby

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kola

PostWysłany: 2007 12 19 16:48    Temat postu: Dzień Ryby Odpowiedz z cytatem

20 XII jak co roku obchodzimy Dzień Ryby. Nie zgadzamy się z zabijaniem zwierząt po to aby dogodzić swoim zmysłom smakowym. Z trójmiejskim klubem wegetarian organizujemy pikietę w Gdańsku na Długiej. W tym roku przygotowaliśmy 4 metrowego karpia, sporo transparentów, ulotki, przepisy na wege potrawy i megafon. W piątek audycja w radiu. Pewnie część ludzi skłonimy do refleksji.
Ale nie o tym chcę pisać. Czytając książki ezoteryczne pisane przez ludzi mających dostęp do innych rzeczywistości spotkałem się z takim stwierdzeniem: Wiele istot tylko czeka na to aby inkarnować się w ciężkiej materii, zdają one sobie sprawę z tego, że ich życie zakończy się tragicznie w rzeźni. Ponoć dla nich kilka lat na Ziemi wydatnie przyspiesza ich rozwój, zastępuje całe eony doświadczeń w sferze ducha. Może w takim razie to my dopuszczamy się niegodziwości broniąc życia i blokując rozwój wielu istotom?
Co myślicie na ten temat? Może macie swoje przemyślenia. Z jednej strony religie mówiące nie zabijaj, etyka i moralność, a z drugiej taka dla mnie dziwna i niezrozumiała kosmiczna kolej rzeczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Pablo1961

PostWysłany: 2007 12 20 22:23    Temat postu: Re:Dzień Ryby Odpowiedz z cytatem

Witaj!
Sam jestem spod znaku Ryb, ale nic nie skapowałem z tego co napisałeś Confused
Może przedstawisz mi tę hipotezę w bardziej prosty sposób?
Byłbym niezmiernie wdzięczny Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pyzka

PostWysłany: 2007 12 21 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez pyzka dnia 2011 08 17 16:27, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kola

PostWysłany: 2007 12 21 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak się zastanawiam nad tą sprawą i dochodzę do przekonania, że teoria mocy światła i ciemności właśnie tutaj się ziszcza. Teoria ta po krótce i w dużym przybliżeniu mówi o tym, że wokół Ziemi istnieją światy mentalne, pewnego rodzaju egregory dobra i zła zasilane emocjami wszystkich istot. Działają one niezależnie względem siebie i istot które je tworzą. Wszystkie złe emocje, strach i tp. zasilają mental ciemności. Miłość, radość i inne szlachetne uczucia wspomagają drugi biegun światła. Najbardziej niesamowite jest jednak to, że te dwa światy posiadają swoje świadomości i starają się wpływać na naszą doczesność. Z mentalu ciemnosci może w takim razie pochodzić teoria, podstępnie usprawiedliwiająca zabijanie zwierząt.
Wczoraj na akcji z okazji dnia ryby to właśnie na mnie skupiła się agresja i dzisiaj powoli dochodzę do siebie. Ech zbyt wrażliwy jestem widać na takie pikiety http://ww6.tvp.pl/7014,20071220624028.strona
Życzę wszystkim dużo miłości na święta, bo od niej wszystko się zaczyna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
hunab-ku

PostWysłany: 2007 12 22 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja myślę, że wszystko jest Ok.
Wchodzimy po drabinie świadomości szczebelek po szczebelku. Nie istniałaby cała drabina, gdyby zlikwidować ten jeden najniższy szczebelek. Powstałby kolejny, który stałby sie najniższy.

Jeśli chodzi o kwestie podkradania energii można sobie łatwo to wyobrazić.

Załużmy, że najniższy szczebel to kanibalizm.
Skandal. Ochyda.Odcinamy go.
Teraz najniższy szczebel to jedzenie mięsa każdego, tylko nie ludzkiego
Morderstwa, Zamęczanie.
Odcinamy go i tak po kolei:
Ryby - hańba- odcinamy
Rośliny - nieporozumienie - odcinamy
Owoce - brak wsółczucia - odcinamy
Płyny - ......... - odcinamy

I w ten sposób możnaby zawsze się wstydzić tego co było niżej.

To jest normalny rozwój. W tym momencie pali nas jedzenie mięsa i cywilizacja śmierci, którą w związku z tym jesteśmy. Jak to przerobimy staniemy z problemem cywilizacji śmierci, ale będzie to dotyczyć roślin.

To jest normalny przyrost zrozumienia

Dlatego osobiście istnienie dla mnie tzw. Egregorów jest nieporozumieniem, albowiem oceniamy z wyższego szczebla, szczeble niższe i uważamy, że są złe. I to jest niezrozumienie Wielkiej Ewolucji Ducha. Im wyżej stoimy, tym dalej widzimy. Żeby zobaczyć cały las trzeba się wspiąć na najwyższe drzewo, ale nigdy najwyższe drzewo nie będzie najwyższym, gdy nie będzie stało pomiędzy innymi.

I na pewno to zrobimy (wleziemy na to najwyższe drzewo) - wierzę w NAS=BOGA Very Happy
Powrót do góry
Dorota

PostWysłany: 2007 12 29 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Mikołaj
Cytat:
Ponoć dla nich kilka lat na Ziemi wydatnie przyspiesza ich rozwój, zastępuje całe eony doświadczeń w sferze ducha. Może w takim razie to my dopuszczamy się niegodziwości broniąc życia i blokując rozwój wielu istotom?

No nie, Kola! To mam nadzieję tylko taka Twoja prowokacja, w celu wzbudzenia dyskusji Wink . No bo chyba nie na poważnie.....
Przypuszczam, że kontekst, w jakim to było powiedziane, to była odpowiedź dla ludzi wrażliwych, żeby się aż tak nie przejmowali...
Widzę, że Cię ten temat bardzo frapuje. Pisaliśmy już o tym na forum z SamTen-em, tu: http://niejedzenie.info/forum/viewtopic.php?t=1188&highlight=
Dodam jeszcze tylko tak:
Wszystko co robimy "dla innych", robimy (też) tak naprawdę dla siebie i dobrze jest zdać sobie z tego sprawę, choć to czasami wcale nie jest takie proste. Uspokajamy najczęściej własny, podświadomy lęk, zaspokajamy jakieś potrzeby itp. I odwrotnie- wszystko, co robimy "dla siebie", robimy tak naprawdę dla innych, bo sami będąc lepszymi, czy świadomymi- emanujemy miłością i zmieniamy świat (innych) bez potrzeby jakiejś dodatkowej aktywności. Tutaj idealnym przykładem jest medytacja: trudno o bardziej "egoistyczne" "działanie", a jednocześnie bardziej skuteczne wzbogacanie świata o Miłość i Świadomość.
Pytanie więc, jakie jest dobrze sobie postawić (ja tak robię) brzmi:
czy to, co robię, sprawia MI radość i frajdę, sprawia, że lepiej rozumiem ludzi i poprawia (generalnie) mój stosunek samej do siebie, a tym samym do innych. Bo to idzie w parze. Nie możesz dać więcej niż masz...
Jeśli np. wegetarianizm staje się powodem dzielenia ludzi na "mięsożerców" i wege i gorszej ocenie tych pierwszych, czy terroryzowanie ich itp. to lepiej się temu przyjrzeć. I nie chodzi mi tutaj o "tolerancję"- bo zaraz mi się przypomina rysunek Mleczki (Jeden gostek mówi do drugiego: Ja jestem bardzo tolerancyjną osobą TOLERUJĘ żydów, arabów i murzynów w swoim kraju...). Chodzi mi o to, że jeśli jakaś idea utrudnia relacje z innymi, prowadzi do walki i szerzenia nienawiści, to coś z tą ideą lub/i jej wykonaniem jest nie tak. Choćby nie wiem jak szczytna była-coś tu nie gra, zgrzyta. Tak więc nie ma specjalnie dla mnie znaczenia, co kto robi. Większe znaczenie ma, jak się z tym czuje i jakie ma do tego podejście. Całą resztę fajnie ujął hunab-ku powyżej Very Happy Serdeczności
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: