Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"Do koszyka"

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Moja Twórczość.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zatroskana

PostWysłany: 2006 06 03 08:45    Temat postu: "Do koszyka" Odpowiedz z cytatem

Ten wiersz jest wynikiem bolu i zatroskania, ktore przezywam kazdego dnia patrzac na ludzi i ich niezdrowe przyzyczajenia.

Przyszła kupić wątróbkę
i ścinki z dnia poprzedniego
mówiła że to dla psa
ni sęp nie tknie tego

Mama z dzieckiem w wózku
-scenka dość bywała-
uczy malucha by nigdy
nie brakło mu kinder jaja

Nieszczęsne promocje
i złudne gratisy ośmielą
nawet najbardziej oszczędną
myślną klientelę.

Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Magdalena

PostWysłany: 2006 06 03 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piękny wiersz... Ja też mam łzy bezsilności w oczach, kiedy widzę jak ludzie bezmyślnie kupują jedzenie.... Nie dość, że dla siebie, to jeszcze dzieci zmuszają.... Czy oni nie zdają sobie sprawy...? Crying or Very sad
Powrót do góry
Jane Doe

PostWysłany: 2006 06 03 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swietny wierszyk, Zatroskana! Idea Idea Idea
Ja jak widze te biedne dzieciaczki w ktore rodzice pchaja tonami slodycze, to robie sie naprawde zla.Jak mozna byc tak bezmyslnym?
Powrót do góry
habibi

PostWysłany: 2006 06 03 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi szkoda tych dzieciaczkow w ktore mamy pchaja co sie da i robia sie z nich takie tluscioszki. A to tylko po to, zeby pokazac sasiadce, ze jej dziecko jest tlusciejsze i dlatego zdrowsze. To dreczenie dzieci i powinno byc karane.
Powrót do góry
kura_domowa

PostWysłany: 2006 06 03 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jeszcze nie mam dzieci, ale jak bede miala, na pewno od malenkosci beda sie odzywialy Prana Very Happy . Mam nadzieje, ze to zamknie usta wszelkim niedowiarkom Exclamation
Powrót do góry
Elen

PostWysłany: 2006 06 03 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz, że to nie jest mozliwe.
Do takich decyzji, każdy musi podejść świadomie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Magdalena

PostWysłany: 2006 06 04 00:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego niemożliwe? Przecież ich własna Matka będzie im przekazywała swoją energię od urodzenia. Czy może być lepsze pożywienie dla Małego Człowieka?
Powrót do góry
zatroskana

PostWysłany: 2006 06 04 18:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Magdalena napisał:
Przecież ich własna Matka będzie im przekazywała swoją energię od urodzenia. Czy może być lepsze pożywienie dla Małego Człowieka?

To brzmi bardzo rozsądnie. Ciekawe, czy są na tym forum jakieś mamy, może one wypowiedzą się na ten temat?
Powrót do góry
kura_domowa

PostWysłany: 2006 06 04 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Magdalena napisał:
Dlaczego niemożliwe? Przecież ich własna Matka będzie im przekazywała swoją energię od urodzenia. Czy może być lepsze pożywienie dla Małego Człowieka?

No ja wlasnie tak sadze. Ale moze rzeczywiscie mamy sie wypowiedza. I mam jeszcze takie pytanie techniczne -- czy jako bretarianka bede miala po porodzie laktacje? A jesli tak, to co mam zrobic, karmic dziecko, a potem nie, czy od razu zaprzestac?
Powrót do góry
Maja

PostWysłany: 2006 06 05 11:23    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Moja coreczka gdy była w wieku przedszkolnym miała dni w których potrafiła nic nie jeść i mówiła, że jutro będzie jadła brzoskwinię. Potem w wieku szkolnym bywały okresy, że jadała tylko owoce. Nigdy jej nie zabierałam jedzenia , ani też nie narzucałam. Chociaż nie ukrywam że miewałam obawy wypływające ze mnie. Jednak z drugiej strony było pewne poczucie bezpieczeństwa.
Dzisiaj zjada normalnie jak większość ludzi- chociaż może w niewielkich ilościach. Jedyne na co czasami chciałabym wpłynąć to kiedy sięga po słodycze- nie często ale jednak. Lecz widocznie jest to na jej drodze do doświadczenia i poznania. Moje tłumaczenie jak na razie widać nie przyczynia się do tego żeby ona sama zechciał nie jeść słodyczy. Natomiast wiem też, że szkodę może przynieść również opowiadanie o złym wpływie słodyczy na ciało. Tworzy się bardzo silny obraz w dziecku, który uruchamia się w momencie gdy ono samo sięga po słodycze. Wiem , że zdecydowanie mniej złego przyniesie pozwolenie na doświadczanie i czerpanie radości niż mówienie jak to jest złe i szkodliwe.
Pozwólmy cieszyć się naszym dzieciom i nam samym tak jak to czujemy, nie nakazujmy i nie zakazujmy. Poprostu kochajmy i cieszmy się gdy one cieszą się a wszystko będzie tak jak ma być. Jestem pewna , że szkoda im się nie dzieje , gdy dzieci cieszą się, uczmy się, przypominajmy sami sobie jak można się cieszyć życiem.
A kiedy małe niemowle płacze to wiem że czuje dyskomfort, może ból, że czegoś nierozumie, więc tutaj nie można mówić o pełnej świadomości w której będzie ono żyło w świetle. Gdy dzieci niejedzą- to najczęściej wtedy są bardzo szczęśliwe i nie płaczą. Chociaż na pewno gdy płaczą to też nie jedzą. Po jedzenie sięgamy gdy czujemy głód, albo inne są tego przyczyny - ja osobiście jestem za tym aby dzieci same decydowały o swoich doświadczeniach. Ale najważniejsza jest Miłość, którą się dzielimy z nimi i ze wszystkimi. Reszta to tylko rzeczy, które są jak zabawki. A każdy wybiera inne zabawki, czasami wymieniamy się nimi bo nas zainspirują inne, dzieci, dorośli czy ludzie starsi, wszyscy mamy swoje zabawki, światy które są naszą częścią a skoro kochamy siebie, sobie pozwalamy bezwarunkowo być sobą, nie narzucajmy tego innym- Miłość jest wolnością w wlności jest Miłość.
Very Happy
Powrót do góry
kura_domowa

PostWysłany: 2006 06 06 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wlasnie, Maju, bardzo cenne uwagi. Zauwazyliscie, jak czesto dzieci nie chca jesc? Jak matki biegaja za nimi z lyzeczkami "za mamusie, za tatusia"? Czyz to nie najlepszy dowod na to, ze Najwyzszy Kreator zaprojektowal nas jako osby niejedzace? I ze wlasnie dzieci, nieuwiklane w stereotypy i przesady instynktownie wyczuwaja, co jest dla nich wlasciwie? Ja tak sadze.
Powrót do góry
Maja

PostWysłany: 2006 06 06 21:45    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

tak, na pewno nie ma po co wmuszać, ale powinny mieć zawsze w zasięgu to co "najzdrowsze", "najlepsze", przynajmniej z punktu widzenia rodziców kochających Very Happy
a najlepiej mieć zawsze, szczególnie przez dobre 3-4 lata kochającą szczęśliwą mamę przy sobie i kochającego rozumiejącego tatusia i tego wszystkim z całego serca życzę i dzieciątkom i mamom.

Very Happy
Powrót do góry
Maja

PostWysłany: 2006 06 09 11:01    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zauwazyliscie, jak czesto dzieci nie chca jesc? Jak matki biegaja za nimi z lyzeczkami "za mamusie, za tatusia"? Czyz to nie najlepszy dowod na to, ze Najwyzszy Kreator zaprojektowal nas jako osby niejedzace? I

tak, nie jesteśmy ciałem a duchem. Jednak warto pamiętać, że nie chodzi o to aby wmuszać dziecku na siłę jedzenia ani nie odbierać. Jeśli dziecko sygnalizuje nam, że potrzebuje, to daję. Sygnały mogą być różne. Człowiek w pełni niejedzący ma duzą świadomość i będzie zdrowo i harmonijnie się rozwijć ( duchowo, fizycznie, emocjonalnie, intelektualnie i jest szczęśliwy) to dotyczy maleńkich, małych i dużych ludzi. Smile

Moje dziecko i owszem miało momenty w których nie domagało się jedzenia, ale potem jadło, nie prostestowało i nie odmawiało gdy dostawało śniadanie czy obiadek i ze smakiem i zadowoleniem jadło.

pozdrawiam
Very Happy
Powrót do góry
Światełko

PostWysłany: 2006 06 11 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mysle ze filozofanie w stylu moje dziecko nie bedzie jadlo nie jest zbyt madre , tez tak mowilam do czasu
teraz wiem , ze pozywienie jest niezbedne do prawidlowego rozwoju dziecka
niunia jak nie chce to wypluwa i mysle , ze z tego nie nalezy robic tragedii ( oby tak wszyscy to nie byloby przejedzonego spoleczenstwa)
natomiast nie mozna dziecku odmawiac prawidlowego rozwoju i ..jego praw ..smakow
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Tetraktis

PostWysłany: 2006 07 15 05:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kura_domowa napisał:
Ja jeszcze nie mam dzieci, ale jak bede miala, na pewno od malenkosci beda sie odzywialy Prana Very Happy . Mam nadzieje, ze to zamknie usta wszelkim niedowiarkom Exclamation

tylko promoci to już dzieciom oszczedziła byś, bo dzieci zamkniesz jeszcze.
sory ale każdy za siebie musi podjąć decyzję.
znam taką parę wegan, co doprowadzili dziecko do upośledzenia przez "dietę" i miłość , tylko , czemu tylko do zwierząt a nie do dziecka.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Moja Twórczość. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: