Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

prawda i fałsz w tym samym, każde zdanie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JMW

PostWysłany: 2010 03 05 12:22    Temat postu: prawda i fałsz w tym samym, każde zdanie Odpowiedz z cytatem

Zobacz tekst na dole strony, napisany czerwonymi literami, od zdania:
"Moje nauczanie nie jest dla zwykłego człowieka".
http://www.jantra.com.pl/pliki/artykuly/art41.html

Widzisz?, gościu mówi to samo co ja, używając innych słów,

ale, co ciekawe:

To co tam jest napisane, to prawda i fałsz jednocześnie. Potrafisz wyjaśnić dlaczego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sattwa

PostWysłany: 2010 03 05 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kim bym był jeśli mistrzowie, lub Bóg, lub Światło, lub pozaziemski zbawiciel, by nie istnieli?Co bym zrobił jeśli to ja byłbym nimi wszystkimi w moim świecie?Nie ma gdzie iść poza siebie, aby znaleźć siebie lub Boga lub Światło lub oświecenie lub ascendencje.Każdy z nas jest swoim własnym i jedynym zbawicielem, swoim jedynym mistrzem, który prawdziwie może skłonić siebie do wzięcia się w garść we własnym wnętrzu.Bogiem jest każde ziarnko piasku. Ważne jest o tym wiedzieć, ale to dopiero początek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzysiektr

PostWysłany: 2010 03 05 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak czytam takie teksty że jestem oświecony to mnie skręca... Ok może na poziomie rdzenia mojej istoty tak jest, ale w tej chwili ja ten tutaj taki nie jestem. I to jest fakt niepodważalny. Potencjalnie jestem w stanie być najsilniejszym człowiekiem na świecie ale realnie dzieli mnie od tego droga tak długa, jak moja zdolność do osiągnięcia tego. Potencjał sobie a rzeczywistość sobie.
I ten kto pisał ten tekst moim zdaniem był daleko od oświecenia. Za słowem oświecenie rozumie świadomość prawdy tego kim jesteśmy w pełni. Nie jakiś tam przebłysk świadomości przeżywany potem z pamięci przez całe życie i interpretowany przez umysł. Przebłysk który odsłania i tak tylko jakiś fragment całości. Jeśli ten człowiek twierdził że nie ma karmy, to zaproponowałbym mu żeby sobie nad głową wyrzucił cegłę. Jak mu nie spadnie na głowę to przyznam mu rację. Jak spadnie to może zmądrzałby. I nie ma znaczenia że być może na pewnym poziomie wszystkie prawa nie są stałe, łącznie z grawitacja. Bo karma na poziomie praw fizycznych istnieje realnie, dla tych którzy nie są w stanie ich uniknąć w danym czasie , nawet jeśli na pewnym poziomie okaże się że grawitacja to jedynie autosugestia.

I z mędrcem z bombaju również się nie zgadzam Smile Że nie ma niczego bo to tylko żart. Ja jestem , mój komputer jest ( nawet jeśli to chwilowa forma) i cierpienie i strach zarzynanego zwierzaka które zjadał potem ten " mędrzec" też było prawdziwe, a nie udawane i to nie był żart i nie było mu do śmiechu.

Raczej powinien się ten "mędrzec" zastanowić dlaczego spotkał go rak krtani. I być może by się okazało, że za wiele mędrkował ...

Sorry ale trochę się wkurzyłem jak czytam takie filozoficzne rozprawy w stylu : " Myślisz, że panujesz nad swoim życiem...Żart, jesteś tylko marionetką w rękach Źródła."

Moim zdaniem ten facet był marionetką ale nie Źródła, tylko bardziej głupoty i pychy.

Poza tym, witam wszystkich forumowiczów jako nowy użytkownik i pozdrawiam !
Powrót do góry
Bacchante

PostWysłany: 2010 03 06 01:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te zdania to fałsz dla mojego subiektywnego, ograniczonego umysłu. Umysł jest zamknięty w swoich programach, więc takie pojęcia jak droga, rozwój, karma - są jak najbardziej rzeczywiste. Zresztą zostały stworzone przez Świadomość - więc w jakiś sposób istnieją, chociażby jako bardzo realistyczne złudzenia.

Ale ponieważ jednak są to złudzenia wyprodukowane przez Świadomość - zdania te są prawdziwe. Nie ma nic, wszystko to żart, złudzenie, nie ma żadnej drogi, żadnego oświecenia - bo oświeceni już jesteśmy - ale wybieramy o tym nie pamiętać.
Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2010 03 08 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... wszystko zależy od punktu lub aktualnego ruchu, przejścia obserwującego. Od tego gdzie i jak ufiksowała pozornie niezmienna świadomość, która w końcu także w swej ewolucji od A do Z postrzega zmiany. Nie ma ruchu bez bezruchu, choć wszystko ruchem i bezruchem jest jednocześnie.
Powrót do góry
Pablo1961

PostWysłany: 2010 03 09 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawda czy fałsz to tylko słowa, pewne symbole.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Anusia

PostWysłany: 2010 03 12 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pasuje mi to w pełni. Dzięki Joachim.

aż przytoczęSmile)

Cytat:
Ostateczną odpowiedzią jest: NIE MA NICZEGO TO TYLKO ŻART
A kiedy jednego dnia zapytałem mojego Mistrza medytacji o pewną /wówczas dla mnie ważną sprawę, odparł:

Daj sobie spokój, to tylko żart....

Jeden z moich wierszy Haiku, który ostatnio wymedytowałam, pokazuje podobne postrzeganie

http://manareiki.net/forum/index.php?topic=521.0

czemu tak patrzysz
mgła w oko razi ciebie
i tak Nic nie ma

tu jest więcej mojej zabawy z Haiku

http://manareiki.net/forum/index.php?board=75.20
http://manareiki.net/forum/index.php?board=75.0
może kogoś zainspiruję

i wczorajsze grafiki komputerowe http://manareiki.net/forum/index.php?topic=567.0

Życzę dobrych inspiracji i zabawy:))

Ostatnio zainteresowała mnie Katie Byron i jej proste, a jak skuteczne 4 pytania, którymi pomaga ludziom wyjść z iluzji życia

"Metoda Katie składa się z 4 następujacych pytań, które mają zakwestionować wybraną myśl:
Czy to prawda?
Czy możesz mieć absolutną pewność, że to prawda?
Jak reagujesz, jak się czujesz, kiedy wierzysz, że ta myśl jest prawdziwa?
Kim był(a)byś bez tej myśli?"

tu więcej o niej

http://rozwojosobisty.wordpress.com/2008/06/23/byron-katie-kim-bylabys-bez-swojej-opowiesci/
i jej mini książeczka jest do pobrania pod tekstem.

http://www.taniaksiazka.pl/klamstwa-o-milosci-katie-byron-katz-michael-p-119735.html
Mam tą ksiązkę, mogę przesłać na maila, jeśli ktoś zechce.

http://www.youtube.com/watch?v=zHV0jzi7BBQ

http://www.youtube.com/watch?v=fpbKmAIC16s

http://www.youtube.com/watch?v=Pb2OnkIe4LY&feature=related

Pozdrawiam serdecznie.

ps. a na Twoje pytanie Joachimku odpowiem jej Kim był(a)byś bez tej myśli?"

albo ani to prawda, ani fałsz....., bo i tak Nic nie ma, oprócz Ciebie:)))
Powrót do góry
Maja

PostWysłany: 2010 03 14 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prawda- fałsz
alfa - omega
jako na górze - tak i na dole
życie - śmierć

drzewo to drzewo, deszcz to deszcz , człowiek to człowiek,

co czuje - widzi, widzi co czuje...
myślę więc jestem, więc czym jestem ... co myślę,
lecz myśl zostaje tylko myślą..czujesz...?
jak czujesz, to wiesz, że to nie wszystko

jest pustka a w pustce wszystko
więc myśl gdy chcesz...gdy tylko tak chcesz
i wiesz już, że to nie wszystko

...wydaje ci się że wiesz, lecz widzisz...nic nie wiesz...

bo pustka jest tylko pustką, choć w pustce może być wszystko

Very Happy
Powrót do góry
Ananda

PostWysłany: 2010 03 17 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile

Myślę, że słowa te możnaby odnieść do 'błędnego koła' zwanego również 'kwadratórą koła' symbolizowanego czasem jako wąż połykający własny ogon, a bardziej współcześnie do tak zwanego syndromu kłamcy, co sądzę jest najbardziej obrazowe: czy, kiedy kłamca mówi, że kłamie, to mówi prawdę, czy kłamie...?

Podążając myślą tych słów wszystko jest żartem lub/i bezcelowe, ale w świetle ich samych i one również. Jeśli im zaufam i wszysko wezmę za żart, to również i je same, wobec czego nie zaufam im (bo to żart przecież) i wezmę życie poważnie i celowo... więc również i te słowa, ale jeśli tak i im zaufam i wszystko wezmę za żart... itd

Confused Question
Powrót do góry
Maja

PostWysłany: 2010 03 18 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Anando

Nie znam syndromu kłamcy. Jednak czuję, że kłamca mówi prawdę o tym, że kłamie. I może być to prawdą, w której zawiera się kłamstwo. Dla mnie nie ma w tym żadnej sprzeczności.

A... myślą których słów, uważasz, że wszystko jest żartem i bezcelowe?

Nie ufaj żadnym słowom, ufaj sobie... i to wystarczy. Ja ufam swoim słowom lecz tylko wtedy gdy je czuję. Wiem, że mogę się nimi bawić, mogę zrobić z nich żart, mogą nazywać sytuacje zaistniałe. Wszystkie są prawdziwe, a bezcelowość mogę zastąpić poprzez cel.
Smile
Powrót do góry
Ananda

PostWysłany: 2010 03 19 03:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Maju...

Myślałam o jak najbardziej obrazowym odniesieniu tego co myślę na temat, na jaki JMW zadał tu pytanie... Jednak jeśli prawda zawiera kłamstwo, to czy może być prawdą...? Czy jeżeli czerń zawiera biel, to czy jest to czerń, czy może należałoby powiedzieć 'SZAROŚĆ'...? Ale oczywiście jak czujesz tak, a nie inaczej, to tak właśnie dla ciebie jest, czyż nie Wink Pa
Powrót do góry
Maja

PostWysłany: 2010 03 19 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anando
Tak, gdy zmieszamy czerń z bielą daje nam to kolor szary.

Kłamstwo jest kłamstwem, gdy mówię prawdę to jest prawda. Jednak kłamca może przyznać się że kłamie, a więc mówi prawdę o tym, że jego słowa zawierają kłamstwa. Tu nie ma mieszania kłamstwa z prawdą. Pozostaje kłamstwo i prawda.
Tak, czuję że kłamca który przyznaje się do kłamstwa, pomimo że opowiada kłamstwa mówi prawdę o sobie. Nie mówi prawdy, gdyż kłamie, ale prawdę o sobie.

Słowa i pytanie brzmią: kiedy kłamca mówi, że kłamie, to mówi prawdę czy kłamie.
Czyli: uwaga , ja teraz kłamię. Mówi więc prawdę o sobie samym. Jestem kłamcą i dalej kłamie. Jednak otoczenie wie, że on tylko stroi żarty, ja się wtedy śmieję.
Jednak pytanie prowokuje do jednego wyboru- jest on kłamcą, czy prawdomównym człowiekiem Smile
Ja pozostaję jednak sobą.
Widzę w tym dwa różne doświadczenia, kłamca kłamie i mówi prawdę.
Gdyby ktoś chciał uznać, biały czy czarny, kłamca czy prawdomówny... może… czemu nie.
Czy ty Anando możesz odpowiedzieć na pytanie dotyczące kłamcy jednoznacznie? Kłamie, czy mówi prawdę? Proszę, odpowiedz .

Ja widzę dwa różne doświadczenia dotyczące jednej osoby, prawie w tym samym czasie a które nakładają się na siebie, to rzecz oczywista, bo jest to efekt. Jednak światło rozszczepia się na wiele barw.

Moje widzenie po prostu jest widzeniem, ani czarnym ani białym ani szarym wedle twoich słów. Jest jasne, zgodne ze słowami : kłamca mówi że kłamie. I takim go pozostawiam, bez nakładania interpretacji.
Oczywiście skutki życiowe w trzech przypakach są różne. Zarówno dla kłamcy, prawdomównego człowieka i kłamcy który mówi że kłamie.
Smile
Powrót do góry
jacek65

PostWysłany: 2010 03 20 13:25    Temat postu: prawda i fałsz Odpowiedz z cytatem

jestem źródłem czy powołało mnie źródło?
jeżeli jestem źródłem i podaje w związku z tym jakieś zasady, to te zasady są kłamstwem, bowiem jeżeli jestem źródłem to sam je ustanowiłem, więc nie mogą one być zasadami, prawami, czyż ten co zasady ustanawia im podlega?
zresztą to chyba jest dość stary problem teologiczny: czy Bóg podlega prawom, które sam ustanowił?
Powrót do góry
Maja

PostWysłany: 2010 04 01 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochani, dziś jest dzień " Kłamcy"
to prawda i fałsz jednocześnie
dzień kłamcy który mówi że kłamie

Wszystkiego dobrego dla każdego dzisiaj kłamcy, który bawi, uczy poczucia humoru, odróżniania kłamstwa od prawdy, choćby dla każdego była inna.

Very Happy
Powrót do góry
Anusia

PostWysłany: 2010 04 07 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może wszyscy się mylimy/kłamiemy nieświadomie, a raczej zakłamujemy siebie?

Jeśli odbicie świata fizycznego w mentalnym można określić, że jest to nieprawda odbita w nieprawdzie, bo oba te światy
są przemijalne i nietrwałe. Nieprawda w nieprawdzie, bo to świat zmysłów
zamknięty w materii.

Kolejne odbicie to świat mentalny w przyczynowym, a to z kolei jest
odbicie nieprawdy w Prawdzie. Świat przyczynowy /Prawda w Prawdzie/ ma
swe źródło w atmie-czystej światłości, a świat mentalny jest tylko jego ulotnym odbiciem.

Te trzy światy obrazują również nas jako:

ten za kogo się uważasz /utożsamianie siebie z ciałem - nieprawdziwe,
nietrwałe/

za kogo uważają cię inni /obraz mentalny ciebie, zmienny i nieprawdziwy/

kim naprawdę jesteś /boska istota, której światłość lśni w świecie
przyczynowym/

Zależy gdzie siebie umiejscowimy, tak funkcjonujemy.
Powrót do góry
abrah

PostWysłany: 2010 05 17 07:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wielkie brawa....gdy to czytam to wiem i śmieję się na ten żart...
a chwilę potem doganiają mnie moje myśli, napędzają pragnienia, tęsknoty, złudzenia, lęki i znów biegnę za swoim ogonem.. Sad
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: