Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

wdzięczność

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fakir

PostWysłany: 2007 05 22 13:29    Temat postu: wdzięczność Odpowiedz z cytatem

Chciałbym podzielić się z Wami moimi odkryciem przyjemności czerpanej z wdzięczności, oraz jej mocy. Wdzięczność okazała się być niesamowitym uczuciem ,bardzo zbliżony w odczuwaniu do miłości, bycie wdzięcznym za życie, za doświadczenia ,za to co jest …. Jeśli uczucie wdzięczności jest szczere dzieją się rzeczy na miarę cudów…. Im bardziej jesteśmy wdzięczni tym więcej powodów o wdzięczności. Dlatego też uważam ,że wszelkie modlitwy powinny mieć przede wszystkim charakter dziękczynny ,przeczesz „Góra” już dobrze wie czego nam trzeba , a jeśli wdaje nam się że nie mamy tego czego chcemy to tylko „nasza zasługa” i nie składajmy reklamacji u Boga, bądźmy wdzięczni …

PostWysłany: 2007 05 22 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Energia podąża za uwagą.
Nie pamiętam gdzie to przeczytałem. Chodzi o to, że skupiając się na tym co w twoim życiu dobre, piękne przyjemne.. powodujesz, że będzie tego więcej. Wdzięczność jest dokładnie takim skupianiem się na tym co dobre.

Czego Wam i sobie życząc
pozdrawiam serdecznie
SamTen
Smile Wink Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
d_arusia

PostWysłany: 2007 05 23 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile dokładnie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Maja

PostWysłany: 2007 05 26 10:56    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Very Happy pięknie to napisaliście, z prawdziwie odczuwanej wdzięczności, wypływa radość życia

dziękuję CI
dziękuję Ci Kochany Boże
za słońce, kwiaty..
...za morze....
dziękuję Ci za to, że mamy zimę i lato
za wszystko i za nic
za życie, radość i płacz
że serce ludzkie żyje

za cały boski świat
za to wszystko Ci
dziękuję
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Anusia

PostWysłany: 2008 03 07 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wdzięczność na stałe w naszym życiu.

Wdzięczne to słowo Wdzięczność. Już ten fakt podpowiada, że Warto Być Wdzięcznym.

Wdzięcznośc jest Wartością samą w sobie. Dlatego piszę Warto i zawsze jest to dobre dla nas w skutkach. Jeśli posiejesz dobry Plon, dostaniesz jeszcze lepszy Owoc.

Jednak, aby siać dobrze, potrzebujemy czystego serca i jeszcze lepszych Intencji do tego zadania.

Kiedy ktoś mówi, “muszę to zrobić, żeby on był zadowolony ze mnie”, to najprawdopodobniej zrobimy coś byle jak. Kiedy jednak chcę kogoś zadowolić, bo czuję to całą sobą i w głębi serca, to z Miłością posprzątam i ugotuję obiad itp. Wtedy nie czuję nawet zmęczenia w sobie z takiej pracy.

Kiedy wraca np. mąż, stoję w progu, uśmiechnięta naturalną radością, bo czekam na kogoś bardzo kochanego i bliskiego mi. Jemy razem posiłek, wcześniej modląc się i dziękując za Dary Bogu.

Czy nie warto dostrzec tego Boga w drugim człowieku? Przecież mamy siebie, jak piękne lustra. Dziękujmy sobie każdego dnia, za to, ze jesteśmy razem, że inspirujemy siebie dobrymi rzeczami.

Kiedy przychodzi ochota, na pochwalenie i przytulenie do serca, mojego dziecka robię to, mówiąc jak bardzo go kocham. Jestem Wdzięczna Bogu, ze dał mi zdrowe dzieci.
Jestem Wdzięczna za każdy nowy dzień, który uczy mnie jeszcze więcej Miłości.

Nic nie trzeba wymuszać w sobie, ale pozwolić na naturalny przepływ wdzięczności.

Kiedy jest to możliwe? Gdy z całego serca przestajemy siebie i innych obwiniać i karać za wszystko, oceniać i być ciągłym cenzorem. Negatywny świat ma możliwośc na pełną odmianę. To jest proces w nas i świadoma Przemiana.

Zamiast krytykować kogoś, bo nie spełnia naszych oczekiwań, pochwalmy za to, ze stara się jak się potrafi wykonać swoja zadania w życiu. Pomóżmy mu robić to jeszcze lepiej. Wspierajmy dobrym spojrzeniem i ciepłym podaniem ręki.

Tak nie wiele potrzeba, aby nauczyć się dziękować, a przestać krytkować.

Nasze serce czeka zawsze na Miłośc i chce jej wciąz więcej...bo po to je mamy. Już dziękujmy Bogu za ten największy Dar, bo dzięki niemu potrafimy Kochać.

Bóg nie czeka na nas i nie ocenia czy zasługujemy na Miłość. Jego Nieskończone Źródło stale daje nam obfitość Miłości Najczystszej. Ona puka do serc i czeka, bo jest cierpliwa. Pamiętajmy o tym, że Miłośc stale czeka na zaproszenie, a my z wdzięcznością zapraszajmy ją do środka.

Dziękować Bogu , to też znaczy dziękować sobie i Tobie.

Gdy mamy już otwarte serca, to wiemy, ze w każdej chwili życia mamy powód do Wdzięczności.

Dziękuję za Obecność Boga i kochanych ludzi w moim życiu.
Dziękuję za zdrowe serce, które bije dla mnie i służy mi tak pięknie.
Dziękuję, ze obdarzam go wciąż Miłością, która go wzmacnia.

Dziękuję za dobre słowa, dobre myśli i dobre czyny zawsze i wszędzie.
Wdzięczność się budzi w człowieku, kiedy zaczynamy odczuwać sercem. Tego się nie da zagrać, wyuczyć, to jest w nas Naturalne. Nie nauczymy się kochać grając różne role, bo to zawsze jest wyczuwalne dla drugiej osoby. Kiedy mówimy o głębokiej miłości dwojga ludzi, to ważne, aby pochodziła z łączności serc i dusz, a nie z przywiązania.
Dziękują już |Bogu za dar miłości sprawiamy, ze On uzdrawia nasze związki, wlewając w nas czystą Boską Miłość.

Uczmy się kochać siebie jeszcze piękniej, każdego dnia. A wdzięcznośc będzie naturalną sprawą wypływająca z serca.

Bezinteresownośc i pokora sprawia, ze jesteśmy mocno wdzięczni komuś za jego przysługę, pomoc. Poświęcić komuś swój czas i chęci, to bardzo dobra sprawa. Czy osoba starsza potrafi prosić? Przeważnie nie chce być “ciężarem” dla nikogo i cierpi w ciszy, często w ukryciu. A jak ogromną radością dla nas może być zaopiekowanie się takim człowiekiem! Został teraz sam, a przecież tyle dał w ciągu całego życia innym...To wielka Łaska mieć taką szansę i służyć innym.
Wdzięczność za wszystko, co nas w życiu spotyka i docenianie tego co mamy już. Jest tyle rzeczy, które nam służą, umilają i upiększają życie. Nauczmy się od tych najmniejszych żyć i być wdzięcznym. Malutki kwiatek, np. Taki dzwoneczek zwiesza swój kielich przed nami, jakby kłaniając się. Podnosi jak słonko na niego świeci, aby pokazać nam swoje piękno. Pielęgnujmy w sobie to co pokazuje nam życie na zewnątrz, a co jest piękne w nas.

Nie sądźmy, ze mamy dom, bo nam się należy, lecz dziękujmy Bogu, ze go mamy. To wielka róznica z jakiej strony patrzymy na swoje życie. Nie my jesteśmy wykonawcą, lecz narzędziem. Służmy z wdzięcznością zawsze, gdzie tylko mamy okazję. Nie zastanawiajmy się czy warto?

Wdzięczność jest zawsze opłacalna:), bo dostajesz więcej powodów do kolejnej wdzięczności. Stały przepływ, wymiana, to jest najważniejsza sprawa. Wdzięczność za wdzięczność, szacunek za szacunek, docenianie itd.

Mówmy do siebie, nie wsydźmy się słów. Słowo jest piękne, kiedy czuje w sobie miłość, a słowo puste, jest martwe. Ożywmy naszą Mowę, a serce słysząc to jeszcze chętniej się podda wdzięczności, bo to jego Natura.

Jestem wdzięczna Bogu za czyste serce i za Jego Mądrość dla mnie,
Jestem wdzięczna ludziom, ze są kochani i pełni dobrej woli,
Jestem wdzięczna życiu, że zawsze mnie wspiera, aby było mi dobrze na ziemi,
Jestem wdzięczna sobie, że odróżniam nietrwałość świata, kochając jeszcze mocniej Aktywność Boga w sobie i z pokorą, pokłonem dziękując wciąż na nowo, jeszcze piękniej, mądrzej i radośniej.

Piszę z Wdzięcznością:

KIEDY WIDZĘ CIĘ MOJE SERCE TAŃCZY..
gdyż widzę Boga Żywego,
Najprawdziwszego,
czuję GO,
Jego smak, jak owoc pomarańczy;

Jest słodki, ciepły nawet,
przytula mnie we mgle,
zna mnie od początku
i zawsze wie czego ja chcę;

Jest dla mnie najlepszy,
jedyny,
jak bicie mego Serca;

Wtopieni w Siebie,
czujemy jeden rytm,
jedno bicie,
bo to BOSKIE ŻYCIE;

Zapominam już o iluzji,
nietrwałości świata,
JESTEM i wiem już KIM,
moja Wdzięczność teraz to dla Boga zapłata;

Ale On jej nie szuka i nie potrzebuje,
On moje jak własne Serce czuje,
TO go Cieszy i Raduje,
bo we mnie Swoją Istotę znajduje;

Wszechświat jest jednym Miłości echem
i
Jego/Moim Oddechem;

Tak kochany Wacławie teraz popłynęło ku inspiracjom dla Ciebie i innych kochanych ludzi i
raduję się zawsze radością Boga,
wciąż dziękuję,
znów się BOSKO czuję
mam tak piękny CZAS
Kocham nas wszystkich
co istniejemy z Boga Woli
On nas zawsze zadowoli do woli Smile

DOŚWIADCZAM DOBROCI BOGA ,

jest czuję ją
jak słodycz
coś kochanego
bezpieczeństwo
pewność
ufność
opiekuńczość
delikatność
Czyste Promienie Światła
one kołyszą do snu
i budzą do kolejnego dnia,
ogrzewają serce
szczęśliwością Boga.

JESTEM Pewna Pewnością BOGA
JESTEM Mocna Mocą BOGA
JESTEM Radosna Radością Boga
I Bezpieczna
w ufności do Boga
JESTEM Spokojna
Spokojem Boga
niech się dzieje doświadczanie
Aktywnej Obecności Boga w każdym z Nas ,
w Naszych Miłujących , Otwartych Sercach.
Wielbię BOGA W Moim Wnętrzu

Wielbię
a to wnętrze nie ma granic
NIEOGRANICZONE , NIESKOŃCZONE, NIEWYCZERPANE
i ZAWIERA WSZYSTKO
PEŁNE PEŁNI DOSKONAŁOŚCI
TAK JEST
NAPEŁNIAM SIĘ
WDYCHAM TO TERAZ
JESTEM WYPEŁNIONA WDZIĘCZNOŚCIĄ ZA TO WSZYSTKO.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Rozwój duchowy, Droga do doskonałości, Ezoteryka, Paranormalne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: