Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

TRĄDZIK czyli problemy z cerą - wasze doświadczenia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ramazzotti

PostWysłany: 2005 11 12 00:20    Temat postu: TRĄDZIK czyli problemy z cerą - wasze doświadczenia Odpowiedz z cytatem

Mam 21 lat jestem zdrowym, młodym mężczyzną, staram się aktywnie żyć.

Trądzik to był mój problem od lat. Dermatolog nie pomógł. Pomógł - kręgarz - i to fenomenalnie - wiadomo prosty kręgosłup powoduje lepszą pracę każdej części organizmu między innymi wątroby bezpośrednio odpowiedzialnej za czystość krwi a ta - za wygląd skóry.

Przeczytałem książkę Ojca Grande, przeczytałem Tombaka ale ... wiadomo teoria i wiadomo praktyka.

Oczywiście wiem po tych latach co jest OK a co nie. Wiem że gdybym jadł tylko nieprzetworzone rzeczy, zdrowo łączył itp itd to bym miał pewnie skórę jak bobasek, były takie okresy gdy mi się to udawało ale odpowiedzmy sobie szczerze:

KOMU SIĘ CHCĘ ZDROWO ODŻYWIAĆ???

Bo mi niezbyt specjalnie. NIe jestem otyły, mam sportową sylwetkę ale jedtem endomorfikiem i odkłada sięwszystko łatwo - mam słabość do słodyczy bo je po prostu lubię. One mnie rozweselają one mnie odprężają Very Happy Brzmi to strasznie ale tak jest. NIE PIJĘ NIE PALĘ NIE MAM ŻADNYCH UŻYWEK ALE MAM - SŁODYCZE.

Słowem - jak to zrobić, żeby był i przyjemnie i zdrowo - i żeby skóra była w miarę w dobrym stanie?

Obecnie jest średnio - nie jest paskudnie ale ładnie też nie wyglądam.

Macie jakiśzłoty środek? Wink pzdr!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Światełko

PostWysłany: 2005 11 12 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mysle , ze slodycze moga lubic Twoje pasozyty i inne w jelitach ( niekoniecznie Ty) , ale to musialby sprawdzic... specjalista ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
JMW

PostWysłany: 2005 11 13 08:54    Temat postu: Re: TRĄDZIK czyli problemy z cerą - wasze doświadczenia Odpowiedz z cytatem

ramazzotti napisał:
Macie jakiśzłoty środek?
To zależy od twojej definicji wyrażenia "złoty środek".
Faktem jest, że ten złoty środek jest w tobie, to znaczy, ty możesz go zdefiniować, nawet stworzyć albo, po prostu, ujawnić.

Basia nadmieniła, że pasożyty mają wpływ na smak i łaknienie. Tak, to fakt, że wiele z nich, także te najbardziej popularne wśród ludzkich jelit, grzyby z rodziny candida, mają dużą moc zniewalania. Większość narkomanów słodyczy jest niewolnikami tych pasożytów, które przecież potrzebują węglowodanów do rozrostu swoich kolonii.
Zatem decyzja i działanie należą do ciebie, czy je chodować czy usuwać, używając "złotego" czy innego środka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ramazzotti

PostWysłany: 2005 11 17 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak je usunąć? głodówka? sama woda przez 3 dni?
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2005 11 17 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiele pasożytów ciało samo usuwa jeżeli ma wystarczająco dużo energii życiowej, co można osiągnąć poprzez np. oczyszczenie postem. Jednak wiele pasożytów nie da się usunąć postem, np. grzyby. Grzyby są jednymi z najczęstszch pasożytów w ciele człowieka. Dość łatwe jest ich pozbycie się:
1. Zero słodyczy, produktów mlecznyuch i mącznych. (Dla wielu ludzi bariera nie do przebycia, bo są od tego uzależnieni)
2. Zioła albo ich nalewki usuwające pasożyty z ciała. Tu jest wiele rozwiązań. Proponuję zacząć od informacji z www.medi-flowery.dk .

Przy okazji istotna informacja. Trądzik i inne choroby skórne są prawie nieznane przez ludzi, którzy nie spożywają tego, co wymieniłem w p. 1.
Powrót do góry
Freeman

PostWysłany: 2005 12 21 02:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z moich doswiadczen:

tradzik powstaje u mnie powstaje kiedy duzo cukru, frytki i inne rzeczy dosc dlugo smarzone/gotowane w oleju

pozdrawiam
Powrót do góry
wraithc88

PostWysłany: 2006 10 19 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ze swojej strony, od kiedy nie tykam się do ziemniaków i mleka (jogurtów, twarogów) też, to nie ma porównania. Jak chcesz potem wrócić do poprzedniego stanu, polecam chipsy i frytki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dr_Strangelove

PostWysłany: 2007 08 05 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. To mój pierwszy post.
Joachimie w odpowiedzi dla ramazzotti napisałeś
JMW napisał:
...wiele pasożytów nie da się usunąć postem, np. grzyby...
i dalej
JMW napisał:
...Dość łatwe jest ich pozbycie się:
1. Zero słodyczy, produktów mlecznyuch i mącznych...

Przecież post zakłada rezygnację również i z tych produktów. Nie rozumiem tej wypowiedzi. Mógłbyś to wyjaśnić. Pozdrawiam.
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2007 08 06 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dr_Strangelove napisał:
Przecież post zakłada rezygnację również i z tych produktów.

Jest duża, bardzo duża róznica jeżeli chodzi o post leczniczy a dietę. Dieta, np. ta w której nie jesz produktów mącznych i unikasz cukrów, jest sposobem dostarczania ciału określonych substancji, które nazywamy pożywieniem. Dieta nie jest postem.
Post leczniczy jest zatrzymaniem w 100% dostarczania pożywienia ciału. Wtedy ciało, w ciągu kilku dni, dość istotnie zmienia swoje funkcjonowania. Prawie całą energię, którą dotychczas zużywało na trawienie, teraz kieruje na wydalanie substancji, które mu są zbędne lub szkodzą.
Powrót do góry
Dr_Strangelove

PostWysłany: 2007 08 06 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedź.
W związku z tym mam rozumieć, że w pozbywaniu się grzybów z organizmu skuteczna okazuje się dieta na surowiznach, a sam post już nie? Z góry dzięki. Pozdrawiam
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2007 08 06 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dr_Strangelove napisał:
w pozbywaniu się grzybów z organizmu skuteczna okazuje się dieta na surowiznach, a sam post już nie?

Problem z grzybami polega na tym, że one nie umierają z powodu nie dostarczenia im pokarmu (cukrów). Potrafią pozostać w stanie bez pożywienia dłużej niż człowiek żyje, nawet w suchych pomieszczeniach. Te grzyby mogą nawet zaschnąć ale jak tylko stworzy się im sprzyjające warunki (wilgoć, cukier), to zaczynają odżywać i rozmnażać się.
Dlatego sam post nie wystarcza. Stosuje się chemikalia lub zioła, które powodują takie ich uszkodzenie (zabicie), że potem ciało człowieka może sobie już poradzić z ich fizycznym usunięciem.
Powrót do góry
Dr_Strangelove

PostWysłany: 2007 08 07 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już wiem gdzie leży mój błąd. Zrozumiałem, że punkt 1 i punkt 2 są odrębnymi sposobami na walkę z pasożytami. Tymczasem są to dwa warunki konieczne do uporania się z nimi. Czy tak?
Jeśli mam rację to wybacz mi te pytania. Widocznie jestem wolno myślący Embarassed
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: