Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mam problem... pomozecie? [zaburzenia odzywiania]

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Martus

PostWysłany: 2005 06 17 11:41    Temat postu: Mam problem... pomozecie? [zaburzenia odzywiania] Odpowiedz z cytatem

choruje na depresje i zaburzenia odzywiania od prawie 3 lat. leczylam sie ale niestety nie za bardzo mi to pomoglo... cierpie na bulimie oraz kompulsywne jedzenie. chcialabym miec kontrole nad jedzeniem a nie ciagle poddawac sie jemu, schudnac do wagi idealnej i utrzymac ja oraz sie nie objadac Sad czy pomoglibyscie mi to osiagnac? bardzo prosze o jakies wskazowki gdyz nie wiem co dalej mam robic, a dluzej juz tak nie potrafie Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
owocowy

PostWysłany: 2005 06 17 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To niestety nie jest łatwy problem. Depresja i kontrola nad jedzeniem trochę się wykluczają. Depresja nie musi powodować zaburzeń odżywiania, ale jeśli u kogoś w ten sposób sie przejawiła, to trudno będzie zwalczyć zaburzenie odżywiania bez uprzedniego lub jednoczesnego poradzenia sobie z depresją.

Tak czy owak, powinnaś traktować zaburzenie odżywiania jako manifestację problemów psychicznych (duchowych), a nie jako problem sam w sobie. Właściwym podejściem będzie więc raczej jakaś forma psychoterapii niż koncentracja na samym jedzeniu. Masz przed sobą masę pracy do wykonania, ale trudno coś poradzić nie znając cię bliżej.

Ogólny kierunek jest jasny: musisz odczuć BEZPIECZEŃSTWO w swoim życiu. To jest podstawa. Kiedy wypełni cię poczucie bezpieczeństwa i akceptacji, nie będziesz potrzebowała wypełniać się czym innym - w tym wypadku pokarmem. Zastanów się, z czego wynika twoje poczucie zagrożenia. Postaw diagnozę i postaraj się wyeliminować te elementy w twoim życiu, które powodują poczucie braku bezpieczeństwa. Jeśli eliminacja tych elementów będzie wymagała czasu, nakreśl plan i realizuj go. To powinno ci dać poczucie elementarnej kontroli nad twoim życiem. Poczucie kontroli da ci większą pewność siebie, a w konsekwencji przerodzi się w stałe poczucie bezpieczeństwa. Wtedy zniknie problem kompulsywnego jedzenia.

Wiem, że to trudna droga, ale w zasadzie nie ma innej równie dobrej. A póki co, zacznij od tego, żeby przynajmniej nie oskarżać się za bulimię. Jedzenie jest przyjemnością, więc staraj się cieszyć tym, co jesz. Jedz powoli, bez poczucia winy, rozkoszując się każdym kęsem. Nie myśl o tym, żeby schudnąć. Kochaj siebie taką, jaką jesteś w tej chwili. Powodzenia!
Powrót do góry
Martus

PostWysłany: 2005 06 17 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale ja bym chciala tak jak Wy umiec nie jesc... umiec powstrzymywac sie od niego. poczucie bezpieczenstwa... hm to bedzie trudne... szukam terapeuty ale chcialabym chociaz przez chwile moc nie jesc.. taka pomoc na krotsza mete... rozumiesz?
Powrót do góry
zosia23

PostWysłany: 2005 06 22 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapewne myślisz w ten sposob już od dawna. spojrz na siebie i zadaj sobie pytanie - czy coś się zmienio? czy przynioslo mi to szczęście ? zobacz, męczylaś się tyle lat, nie wystarcza ci tyle doswiadczania cierpienia?
dajesz warunki szczęściu - dyktujesz bogu, co cię uszczęśliwi - to bląd !
są ludzie, ktorzy nie akceptują siebie, wydaje im się, ze jak będa mieć ładniejszy nos, to wtedy wszystko się zmieni. idą do chirurga, ktory poprawia im nos, ale okazuje się, że jest jeszcze coś innego do poprawy, a może ten nos tez nie taki ? idą więc ponownie i ponownie, przeżywając ciag radości i zawodow, jednak nic nie zmieniając w swoim życiu oprocz ksztaltu nosa
są tez ludzie, ktorzy calymi latami tkwią w bolssnych związkach, koncentrując swoją uwagę na partnerze, ktory nie jest taki, jaki chcieliby, aby byl. boją się odejść z roznych względow, nawet gdy jest tam przemoc i męczą się sądząc, że gdyby on się zmienil, byliby szczęśliwi. ale on się nie zmienia. i nic się nie zmienia, tylko trwa
przez tyle lat trwalaś w swoich przekonaniach goniąc za swoim pojęciem szczęścia. tak jak ci ludzie! jesli naprawdę chcesz pomocy to otworz się na nią porzucając swoje stereotypy. przecieź nie daly ci szczęścia ! należy więc podziękować im i je zostawić
to wymaga decyzji i dużej ilości pracy. to wymaga wiary w to, że tylko Bóg wie, co dla nas jest najlepsze, a nie my sami. To, co piszę, jest glębszą prawdą, ktora należy zrozumieć, a nie tylko rozumieć słowa w zdaniu, bo są po polsku. Jeśli zdecydujesz się na prowadzenie przez Boga, on da Ci więcej niż możesz sobie wyobrazić.
Z wszystkich problemow można wyjść i je rozwiązać, bo wlaśnie po to one są. Jednak nie warto przywiązywać się do przekonań, ktore nie sprawdzily się, lecz wyciagać wnioski
Pozdrawiam
Zosia
Powrót do góry
Martus

PostWysłany: 2005 07 15 01:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli co? wy mozecie glodowac a mi nie wolno? jestem od was w jakis sposob gorsza? moze zle zrozumialam - w takim razie mnie popraw. na razie nie mam mozliwosci odbycia terapii a do szpitala mi sie nie usmiecha isc...
Powrót do góry
zosia23

PostWysłany: 2005 07 25 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No coż, ja akurat nie głoduję, jestem na to zbyt szczupla
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: