Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak się uchronić przed koronawirusem?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Wszelkie inne tematy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kaos

PostWysłany: 2020 11 15 10:52    Temat postu: Re: eee tam... Odpowiedz z cytatem

Matek napisał:

Zauważ, że wiele osób jedzących niezdrowe żarcie nawet nie musi przezuwać, aby odczuć przyjemność z jedzenia - chodzi im właśnie o to, żeby to jak najszybciej w siebie wrzucićSmile

Matek - wrzucając w siebie jedzenie nikt nie odczuwa przyjemności. To tylko chwilowa, iluzoryczna ucieczka przed emocjami - głównie lękiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kobra

PostWysłany: 2020 11 15 17:52    Temat postu: Re: eee tam... Odpowiedz z cytatem

Matek napisał:
Cała przyjemność w żarciu niezdrowych rzeczy polega na tym, żeby to w siebie wpier....ć, za całym przeproszeniem, a potem jeszcze wysrać. Jeśli przeżujesz a potem wyplujesz, wtedy poczujesz nie satysfakcję, a wrażenie że ktoś Ci w najlepszym momencie zabrał przyjemność z obżarstwa.

Uważam tak, jak Kaos:

Cytat:
wrzucając w siebie jedzenie nikt nie odczuwa przyjemności. To tylko chwilowa, iluzoryczna ucieczka przed emocjami - głównie lękiem.

To oczywiście kwestia indywidualna, ale ja przeżuwając i wypluwając śmieciowate jedzenie mam dwie nagrody na raz: pierwsza to ta, że zajadam sobie, co mi się podoba, a druga to ta, że nie muszę pakować tego w ciało, co jest kompletnie bez sensu.

Zgadzam się, że w jedzeniu dużą rolę odgrywa też poczucie sytości, tego, że brzuch jest pełen, że coś tam się trawi itd.

Ale w takim razie lepiej 'wbębnić się' czymś przynajmniej w miarę sensownym; zresztą w gruncie rzeczy względnie zdrowe jedzenie jest smaczniejsze od zupełnie niezdrowego, bo to drugie jest całkowicie wyjałowione, ma smak przede wszystkim wzmacniaczy smaku.

Wczoraj wstałem przed północą (zasnąłem po 20.) i zachciało mi się jeść. Więc przeżułem kilka plastrów sera i wyplułem, satysfakcja z jedzenia była pełna, a nie musiałem obciążać układu trawiennego o nienaturalnej porze.

Może już odzwyczaiłem się od forsownego wypełniania żołądka, to jest mi łatwiej.

Jak ktoś ma zwierzęta, to można taki przeżuty pokarm dać zwierzętom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Matek

PostWysłany: 2020 11 17 01:00    Temat postu: przyjemność Odpowiedz z cytatem

Kaos,

Cytat:
wrzucając w siebie jedzenie nikt nie odczuwa przyjemności. To tylko chwilowa, iluzoryczna ucieczka przed emocjami - głównie lękiem.

Cóż...na ten temat można dyskutować. Ktoś kiedyś napisał, że poziom rozwoju duchowego istoty można poznać między innymi po tym, co sprawia jej przyjemność:)Ktoś inny z kolei napisał, iż mając do wyboru "być więcej" (czyli bardziej świadomym) i "być mniej", wielu wybiera to drugie.

Z pewnością wielu ludzi "zajada" emocje, ale z drugiej strony kiedy człowiek jest naprawdę głodny, ma ochotę "połknąć" żarcie jak najszybciej, i mnie osobiście naprzykład sprawia to przyjemność. Chociaż mam wyrobiony nawyk przynajmniej przyzwoitego przeżuwania, tak że skawalone jadło nie przeszłoby mi przez przełyk, ale musze się świadomie hamowaćVery Happy

Napełnienie żołądka i wrażenia smakowe to dwie nierozerwalne przyjemności żarełka, jak kobieta i mężczyzna, jin i jang, woda i ogień, niebo i ziemia, niebieskie i czerwone...i jedne bez drugiego istnieć nie powinno...

Przepraszam, zapędziłem się, temat miał być o koronawirusie:)
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2020 11 18 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Matek, bo to jest forum w temacie niejedzenia, więc wszystko prędzej czy później kończy się na... jedzeniu : )

Ale prawdiłowe odżywianie to jeden z warunków ochrony przed wirusami...
Powrót do góry
Kaos

PostWysłany: 2020 11 19 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kobra napisał:
Cytat:

Matek, bo to jest forum w temacie niejedzenia, więc wszystko prędzej czy później kończy się na... jedzeniu : )

Ciekawy temat.
Goethe pisał:
"Jam jest tą siłą, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie dobro czyni".
Z koleji de Mello:
"Kiedy przychodzi do mnie ksiądz, mówi tylko o seksie. Kiedy przychodzi prostytutka, mówi tylko o Bogu"
Smile
Powrót do góry
Leśny

PostWysłany: 2020 11 20 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ilość, jakość jedzenia, posty, myślę że każdy z nas czuje jak powinno to w jego życiu wyglądać, zwierzęta nie mają z tym problemu, chorują - głodują, zdrowe jedzą ile trzeba Smile

Z doświadczenia wiem, że za wszystkie grzeszki wobec ciała trzeba będzie zapłacić, także lepiej popełniać ich jak najmniej Smile
Powrót do góry
Kaos

PostWysłany: 2020 11 20 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A a propos tematu wlasciwego Smile
Wsrod polonii w Niemczech kraza pogloski o obowiazkowych szczepieniach na coronawirusa w Polsce. W sieci nic konkretnego nie widac.
Slyszeliscie cos?
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2020 11 20 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No bo takie pogłoski krążą od ponad pół roku ^ ^

Osobiście o niczym nowym nie słyszałem, chociaż muszę przyznać, że ostatnio olałem sprawę i nie interesuję się tematem, żeby nie zasilać niekorzystnych pól informacyjnych.

Jestem zdania, że do tego nie dojdzie. Najbardziej prawdopodobna opcja to moim zdaniem ulgi i przywileje dla tych, którzy się zaszczepią. Jakieś zniżki, szczepionkowe 500+ czy coś takiego, znowu dodrukują trochę kasy i będzie git : )
Powrót do góry
Kaos

PostWysłany: 2020 11 20 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kobra napisał:

Osobiście o niczym nowym nie słyszałem, chociaż muszę przyznać, że ostatnio olałem sprawę i nie interesuję się tematem, żeby nie zasilać niekorzystnych pól informacyjnych.

Uwazam dokladnie to samo.
Najbardziej racjonalna, a zarazem niszczaca dla systemu postawa - jest wyjscie z tego (emocjonalno-myslowego) gowna.
Po prostu zyc swoim wlasnym zyciem, kreowac swoja wlasna - pozytywna rzeczywistosc. Rozwijac pasje, spedzac czas z dziecmi czy przyjaciolmi.
Dazyc do niezaleznosci i wolnosci - wewnetrznej i zewnetrznej.
[/quote]
Kobra napisał:

Jestem zdania, że do tego nie dojdzie. Najbardziej prawdopodobna opcja to moim zdaniem ulgi i przywileje dla tych, którzy się zaszczepią. Jakieś zniżki, szczepionkowe 500+ czy coś takiego, znowu dodrukują trochę kasy i będzie git : )

To byloby super.
Mozliwa jest tez forma szantazu (np stracisz prace jak sie nie zaszczepisz).
To juz byloby nieco gorsze.
No chyba, ze jest na swiecie az tylu covidian, ze zaszczepia sie bez nagrody, bez szantazu i jeszcze za to zaplaca Very Happy

Ale jak wspomnialem wyzej - tez coraz mniej sie w to wglebiam...
Powrót do góry
Matek

PostWysłany: 2020 11 20 23:11    Temat postu: szczepionki na kowid Odpowiedz z cytatem

Ja stawiam na to, że będzie tak jak z całą tą pandemią: sporo krzyku i zamieszania, tak że nie wiadomo będzie do końca, czy szczepionki są obowiązkowe, czy tylko starają się nie mówić o tym, że obowiązkowe nie są, aby jak najwięcej luda się zaszczepiło; być może od czasu do czasu w telewizji postraszą i usłyszymy od jednego lub drugiego znajomego,że dostał jakieś upomnienie od sanepidu itp...:)Ktoś zapłaci karę, ktoś nie zapłaci bo wygra sprawę w sądzie, większość jednak pewnie bez większych problemów uniknie szczepienia, a za jakiś czas sprawa się rozmyje, albo oczywiście wymyślą jeszcze inną hucpę...Smile

Cóż, w Polsce szczepionki dla dzieci i tak są obowiązkowe, więc dla ludzi, którzy odmawiają szczepień dzieciom to żadna nowość. Wśród dorosłych ludzi jest zbyt wiele tych, którzy zaszczepić się nie chcą - sam znam już kilka osób z grona rodziny i znajomych, którzy na pewno zaszczepić się nie dadzą, chociaż wcale nie są "antyszczepionkowcami" ani nie siedzą w "teoriach spiskowych".

Dostałem niedawno na mejla petycję przeciwko obowiązkowym szczepieniom na kowid, który to mejl zaczyna się wizją, iż za 89 dni przyjdzie do mnie wojsko aby zaszczepić mnie siłą. I po co tworzyć takie obrazy, po co zasilać zło? Po pierwsze, nawet gdyby szczepionki były obowiązkowe, to rząd nie będzie pierwszego dnia od wprowadzenia szczepień wysyłać wojska do ludzi:)Wątpię, mimo wszystko, żeby w ogóle, nawet w ostateczności, posunięto sie do takich działań, gdyż to oznaczałoby otwartą wojnę, której siły ciemności w dzisiejszych czasach raczej unikają.

A jeśli już rzeczywiście dojdzie do otwartej wojny - to trzeba będzie wziąć w niej udział i ją wygrać. Tak czy owak, nie ma się czym przejmowaćSmile
Powrót do góry
Szafir

PostWysłany: 2020 11 25 01:28    Temat postu: Re: szczepionki na kowid Odpowiedz z cytatem

Matek napisał:
Cóż, w Polsce szczepionki dla dzieci i tak są obowiązkowe

To jest powielany fałsz, podobnie jak jest z obowiązkiem noszenia maseczek którego według prawa niema.

Minister zdrowia oznajmił że najchętniej zaszczepi każdego, morawiecki zapłacił już miliony za szczepionki, stwierdził że będą dobrowolne, ale on jest notorycznym kłamcą.
Pewnie będzie tak, że nastraszą przedsiębiorców karami, ci nałożą obowiązek zaszczepienia się dla pracowników pod groźbą zwolnienia.
Ja musiałem zrezygnować ze swojej pracy, nie mogąc wytrzymać dłużej w maseczce. Mimo, że prawo nie nakazuje ich mieć, pracodawca wymógł na pracownikach podpisanie aneksu do umowy z nowymi przepisami BHP nakazującymi te maseczki nosić.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Wszelkie inne tematy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

Skocz do: