Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dlaczego wróżba z kart Tarota często się sprawdza?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Wszelkie inne tematy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ewa2020

PostWysłany: 2020 09 04 21:43    Temat postu: Dlaczego wróżba z kart Tarota często się sprawdza? Odpowiedz z cytatem

Skąd karty Tarota znają przyszłość? Czy tu chodzi o to, że za tymi kartami stoją jakieś niematerialne istoty, które znają przeszłość i przyszłość człowieka i poprzez karty nawiązują kontakt z wróżbitą i dlatego wróżby często się sprawdzają?

Czy zajmowanie się kartami Tarota jest szkodliwe, czy też można traktować to jako zabawę? Czy te byty od kart Tarota wyrządzają wróżącemu jakieś zło, np. wysysają jego energię i dlatego lepiej trzymać się od tych praktyk z daleka?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kobra

PostWysłany: 2020 09 05 00:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewo, wróżby za pomocą Tarota sprawdzają się z 3 powodów:

1. Można je wykorzystać jako narzędzie ułatwiające kontakt z podświadomością. Wtedy z układu kart można odczytać odczytać tendencje tkwiące w umyśle, a te decydują o kształcie przyszłości.

2. Dla osób podatnych na wpływy istot astralnych może to być droga do słuchania ich podpowiedzi. Wtedy interpretacja przyszłości sprawdza się przede wszystkim na zasadzie siły sugestii. Chociaż istoty astralne mogą być również niezłymi wróżbitami, ponieważ widzą to, czego nie widzi świadomie większość ludzi.

3. Każda wróżba, w której sprawdzenie mocno uwierzymy, nabiera ogromnych szans realizacji.

Szkodliwość zależy więc przede wszystkim od tego, jak traktujesz wróżby. Przyszłość jest zawsze otwarta i rozgałęzia się na nieskończenie wiele możliwości. Karty mogą pokazać Ci, do której z nich obecnie zmierzasz. Jednak od Ciebie zależy, czy rzeczywiście na nią się zdecydujesz.

Inna sprawa, że Tarot wcale nie jest do tego potrzebny. Są prostsze drogi samopoznania, ale te wydają się banalne, a Tarot jest taki barwny i tajemniczy : )

A tak poza tym, to jak się czujesz?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ewa2020

PostWysłany: 2020 09 06 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze się czuję, a Ty? Smile
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2020 09 06 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję, dobrze : )

Ewo, a Ty już zaczęłaś z tym Tarotem, czy na razie badasz temat?
Powrót do góry
Ewa2020

PostWysłany: 2020 09 10 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zaczęłam nic, nie mam talentu do wróżenia. Kiedyś trochę się bawiłam, ale kompletnie nic z tego nie rozumiałam.
Powrót do góry
Kobra

PostWysłany: 2020 09 10 22:48    Temat postu: karty Odpowiedz z cytatem

Jako dziecko próbowałem wróżyć przy pomocy wahadła, wyniki bywały nawet niezłe : )

Można też wróżyć z tradycyjnych kart. Są mniej enigmatyczne i przez to może bardziej użyteczne. Z symboliki tradycyjnych kart do gry da się wyłuskać bardzo wiele. Ja specjalnie na tym się nie znam i nie wgłębiałem się w ten temat. Jednak słyszałem o tym m.in. w tym nagraniu:

https://www.youtube.com/watch?v=5I0VKmCk7rs

Ale tu wątek kart tylko się przewija, bo temat rozmowy jest dużo szerszy : )
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Wszelkie inne tematy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: