Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jestem nowy na forum -- [wydzielone z Ankieta badawcza]

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ja, Moje Życie i Moje Doświadczenia.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xplus

PostWysłany: 2012 05 21 06:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem nowy na forum, bardzo mnie temat zainteresował. Ale mam mieszane uczucia, spowodowane najprawdopodobniej spowodowane przyzwyczajeniami. Mam 58 lat, dużo za dużo na sobie i chciałbym coś z tym zrobić. Nie bardzo wiem od czego zacząć, może ktoś mógłby mi doradzić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
krzysztof

PostWysłany: 2012 05 21 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Surprised

Możesz spróbować rozpocząć np. w tak sposób
Spokojna forma aktywności fizycznej z lekkimi przyspieszeniami - kilka razy w tygodniu .
Opracować swoją technikę oddechową i przeprowadzać rano i wieczorem.
Wyobrażać sobie ( tak często jak to możliwe ) ,że poradziłeś sobie z przyzwyczajeniami a tego co jest za dużo po prostu zanikło /znikło i zobaczyć siebie "nowego".

Jeżeli zamierzasz spożywać posiłki to możesz spróbować w taki sposób:
warzywa ( w postaci surówek , lekko podgotowywanych - zobacz co pasuje ) i jakiś produkt białkowy,
warzywa i jakiś produkt skrobiowy,
do warzyw dodawać dobre jakości olej lniany bądź dobrej jakości oliwę z oliwek, surowy olej kokosowy ( ew. masło kokosowe ) lub inny dobrej jakości olej.

Jeżeli jesteś w stanie to dobrze by było zjadać jeden rodzaj żywności w jednym posiłku np.:awokado , jabłko ,truskawki , orzechy , migdały ,pestki dyni, ryż , jakieś warzywa itp. i delektować się smakiem oraz uważnie obserwować jakie emocje towarzyszą podczas spożywania konkretnego produktu.

Wszytko dobrze przeżuwać.
Popijać dobra wodę , najróżniejsze zioła , soki owocowe i warzywne.

Spróbować wyeliminować smażone , pieczone , słodycze , słodzone napoje itp. a jeden z tradycyjnych posiłków jaki spożywałeś dotychczas zastąpić owocami.

Jeżeli nie masz jakiś oporów przeprowadzić lewatywę lub udać się do miejsca gdzie przeprowadzają zabiegi hydrokolonoterapii - zawsze odpadnie co nieco i da motywacje do dalszego działania
http://www.hydrokolonoterapia.com/articles/lista/?show=7&sort=id&direction=asc&page=1
temat z forum
http://niejedzenie.info/forum/viewtopic.php?p=7535#7535

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY Surprised
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
xplus

PostWysłany: 2012 05 21 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki, na początek chcę wyeliminować słodycze i cukier. Poinformuję jak mi idzie. Dzień zaczynam od herbaty, mieszanka pokrzywy, herbaty zielonej, czerwonej oraz poziomka i jeszcze kilka innych ziół nawet nie wiem jakich. Żona dostała skład na cholesterol i ciśnienie. Postaram sie też wyeliminować ziemniaki. I pozytywne myślenie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ja, Moje Życie i Moje Doświadczenia. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: