Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Yerba Mate

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Wszelkie inne tematy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pablo1961

PostWysłany: 2012 02 25 21:40    Temat postu: Yerba Mate Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z was ma doświadczenia z piciem mate?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
toga

PostWysłany: 2012 02 27 23:44    Temat postu: YM Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, codziennie rano a często także popołudniowa celebracja. A co chciałbyś wiedzieć?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pablo1961

PostWysłany: 2012 02 28 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie, że nie jestem osamotniony na tym forum jako pijący mate Very Happy
Piję dopiero parę dni i zobaczę jak na mnie podziała.Pozdrawiam Very Happy
A Tobie co daje?
Powrót do góry
toga

PostWysłany: 2012 02 28 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli jest to kilka dni to spodziewaj się łagodnego przeczyszczenia.

Jeśli chodzi o korzyści to efekt pobudzenia i ożywienia jest o wiele dłuższy niż np po kawie a nawet zielonej herbacie. Przy nich bardzo szybko spada jasność umysłu a po kawie spadek formy jest na tyle duży że potrzebuję nawet drzemki.

Poranna yerba poprawia nastrój na cały dzień. Jeśli zdarzy mi się obfity posiłek to yerba bardzo dobrze reguluje trawienie i usuwa senność.

Poza tym jest uczucie sytości. Czasem wystarczy mi wypić rano yerbę i do obiadu jestem pełen energii bez potrzeby zjedzenia czegokolwiek.

Można oczywiście znaleźć mnóstwo info jakie to składniki zawiera ale to traktuję jako drugorzędne.

Jeśli mogę coś doradzić to dla poprawy wrażeń smakowych stosuję jak najlepszą wodę do jakiej mam dostęp, oczywiście w granicach rozsądku.

W domu mam filtr odwróconej osmozy, woda jest miękka i sprawdza się idealnie. W biurze są dystrybutory z wodą i tu przynajmniej gorąca woda jest pod ręką.

Ogromną zaletą jest to że yerba nie zabuża snu, można wypić późnym popołudniem na ożywienie po ciężkim dniu i normalnie spać w nocy.

Oczywiście umiar jest jak najbardziej wskazany i yerbę się raczej popija zalewając kilka krotnie co jakiś czas dlatego wskazany jest termos, czas i miejsce. Szybka kawka to nie jest.

Jeśli mamy chwilę dla siebie to korzyść jest podwójna bo do głowy mogą przychodzić nowe pomysły i inspiracje wraz z poprawą nastroju.

Wielką zaletą jest również to, że w przeciwieństwie do kawy nie ma symptomu odstawienia. Jeśli skończy się akurat dostęp do yerby to nic się nie dzieje. Mogę pić co innego i spokojnie wrócić do niej za jakiś czas.
Powrót do góry
Pablo1961

PostWysłany: 2012 02 28 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Dzięki Very Happy
Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2012 03 05 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi strasznie yerba nie smakuje ... nie mogłem się przemóc aby to wypić nawet w wielokrotnym rozcieńczeniu Sad
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Wszelkie inne tematy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: