Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

leczenie kanałowe

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JMW

PostWysłany: 2012 02 18 10:09    Temat postu: leczenie kanałowe Odpowiedz z cytatem

hunab-ku, robisz to też?
http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2012/02/18/dangers-of-root-canaled-teeth.aspx?e_cid=20120218_DNL_art_1

http://www.youtube.com/watch?v=oYbOvx54OOs

Napiszesz więcej informacji o tym?
np.
Co można innego zastosować?
Czy może lepiej zupełnie wyrwać zęba?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
hunab-ku

PostWysłany: 2012 02 18 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawa jak zwykle skomplikowana jest Smile
Leczenie kanałowe to jedna z podstaw w stomatologii zachowawczej (służącej zachowaniu uzębienia w części lub całości) i absolutnie integralna.
Oczywiście, że kanały leczę i mam na ten temat swoje przemyślenia.
Nie wiem czy mi się uda ... ale tak w skrócie:

Oczywiście, że najlepiej jest zęba z martwą/zapalnie zmienioną miazgą usunąć, aby bakterii w nim nie było, resztek toksycznych związków wykorzystywanych przy leczeniu ... tylko co dalej?

- wyobraźmy sobie złamaną jedynkę 18-latka w obrębie miazgi po np.: wypadku komunikacyjnym ...
- a piękną kobietę, która złamała sobie przedtrzonowce kolczykiem w języku ....
- a ząb mądrości ... który trzeba przeleczyć kanałowo, aby pacjentowi most zrobić ...
i co? i czyżby to był najlepszy pomysł z usunięciem ich?

Toż to okaleczanie i robienie z ludzi inwalidów ... (brak zęba TO INWALIDZTWO)

Oczywiście są implanty ... i bardzo świetnie idea usuwania zębów producentom implantów się tutaj wpasowuje (już czekam na to, kiedy NFZ zacznie refundować implanty, bo ktoś jakieś rozporządzenie sobie napisze)

Zostańmy przy leczeniu kanałowym więc ...
To wszystko prawda o strukturze zęba, bakteriach, miejscach niedostępnych ...
Z chorobami związanych z takimi zębami ... już bym taki peny nie był ... jak to jest ... . Zbyt wiele zmiennych wpływa na jakąś tam chorobę, żeby mówić, że to martwy ząb ją wywołał.
Poza tym ... kontrolując zęba radiologicznie można (ale nie zawsze) zobaczyć czy ząb "sieje" na organizm, ponieważ w ozębnej powstaje odczyn (zmiany okołokorzeniowe) co jest bezwarunkowym wskazaniem do powtórnego leczenia kanałowego (LK), a jak to nie poskutkuje do USUNIĘCIA ZĘBA (takie są rzeczywiste wskazania lekarskie)
Tak więc ... mając coraz lepszą diagnostykę radiologiczną ... można być coraz bardziej pewnym, że ząb nie wpływa patologicznie na tkanki

Samo leczenie ...
Właśnie tu jest największy problem ...
Bo obecnie stomatologia dąży do jednowizytowego "załatwienia sprawy" ... a więc przychodzi pacjent z "ropą pod zębem" ... i na jednej wizycie trzeba go wyleczyć i założyć wypełnienie ...
Ma to oczywiście jakiś sens ... bo obecnie uważa się, że zasiedlenie tkanek zęba bakteriami z jamy ustnej jest dla niego najgorsze.
Stosuje się więc silne związki bakteriobójcze na bazie chloru do odkażania zeba i antybiotykoterapię ... wraz z wypełnieniem ostatecznym

I tu jest pies pogrzebany (według mnie) ...
bo na jednej wizycie ... nie da się usunąć WSZYSTKICH bakterii z kanałów korzeniowych i kanalików zębinowych (nawet ozon usuwa 99,9% tylko i tylko w miejscu działania)
Dlatego ... ja ... jak mogę ... to wkładam pacjentom do kanałów na od 1 do 3 miesięcy półpłynne pasty z samego Ca(OH)2 oczywiście w bezpiecznym stężeniu, które przez ten okres dyfundują w kanaliki, działają bójczo na drobnoustroje i POBUDZAJĄ MINERALIZACJĘ KANALIKÓW ZĘBINOWYCH I UJŚĆ KANAŁOWYCH W ZĘBIE ... tak więc ... często po 3 miesiącach takiego opatrunku ... ząb jest w niedostępnych leczniu przestrzeniach zawapniony (że się tak wyrażę) własnym i wapniem z Ca(OH)2 ... co jest dla niego najlepsze !!!
Puste przestrzenie po miazdze wypełniam więc materiałem Guttapercha'owym i uszczelniaczem na bazie żywic - amin epoksydowych, nieuwalniającącym formaldehydu (podobno Smile obojętnymi dla organizmu) (bo nie we wszystkich badaniach to jest potwierdzone)

Tak to wygląda u mnie ...

I sam nie wiem ... bo oczywiście są lekarze, którzy każą usuwać wszystkie takie zęby ... jak już nie wiedzą co robić ... ale ja NIGDY BYM SOBIE ŻADNEGO ZĘBA MARTWEGO I DOBRZE PRZELECZONEGO KANAŁOWO NIE USUNĄŁ.
Najważniejsze jednak mimo wszystko jest zdrowe odżywianie i ruch ... cały czas .... a w stomatologii CZĘSTE KONTROLE I NIEDOPUSZCZANIE DO BÓLU/LECZENIA KANAŁOWEGO/UMARTWIANA ZĘBA ... NAJCZĘŚCIEJ

Jak będą pytania ... służę dalej wiedzą akademicką i moimi doświadczeniami

Pozdro !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JMW

PostWysłany: 2012 02 19 22:01    Temat postu: ultradźwiękowo Odpowiedz z cytatem

Ultradźwiękowy aparacik powoduje ponowne wyrośnięcie zęba.
hunab-ku, może to rozwiązanie zastosowałbyś w swoim gabinecie? Chyba byłbyś pierwszy w Polsce:
http://www.youtube.com/watch?v=8LW49Kxa_FI

Proponuję:
http://www.dent.ualberta.ca/elbialyresearch.cfm

http://www.google.com/patents/US8079966

http://lipus.org/

Co ty na to?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
hunab-ku

PostWysłany: 2012 02 20 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No muszę poczytać ....
Już dużo w swoim życiu zawodowym przetrawiałem "nowości" ...

... żel usuwający sam próchnicę ...
... laser bezboleśnie borujący zęba ...
... abrazyjne/piaskowe usuwanie próchnicy ...
... ozon ... + odbudowujące preparaty zęba ...

... i utopiłem trochę kasy na co poniektóre wspaniałe sposoby leczenia ...

... jestem więc ostrożny ...

Wiem już jakie akcje urządzają dealerzy takich nowości/wiadomości (wiadomości w głównych dziennikach, zapewnienia profesorów ze znanych klinik, limitowany dostęp na kursy) ... aby szybko coś na rynek wepchnąć, sprzedać jak najdrożej i potem zniknąć ...

Nie neguję tego co mi pokazałeś ... ale muszę się więcej na ten temat dowiedzieć ... Smile
Powrót do góry
krzysztof

PostWysłany: 2012 02 20 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAJ Hunab-ku Surprised

Może po prostu poprosić o możliwość bezpłatnego wypożyczenia sprzętu w celach testowych itp. albo zgłosić się jako chętny do promocji w swoim otoczeniu - wtedy zobaczysz jaka będzie reakcja .

Surprised
Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2012 02 20 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak ... to jest najlepszy sposób .. Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: