Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

moja historia ,moje przemyslenia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ja, Moje Życie i Moje Doświadczenia.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fakir

PostWysłany: 2011 08 17 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W chwili obecnej nie odżywiam się już w ten sposób.Chcę sprawdzić czy udało mi się przeprogramować umysł na tyle by jedząc inaczej czuć się równie dobrze.
Raz odżywiałem się w ten sposób ok roku , następnym-ostatnim razem 3 miesiące.
Przykładowy dzienny jadłospis to :
śniadanie;
jajecznica na maśle z 5-6 jajek,
przekąska kawałek tłustej kiełbasy wiejskiej,2-3 kromki pieczywa razowego
obiad:
kotlety smażone z sera żółtego ok 300g,

przekąska/kolacja
250g 30% śmietany kremówki.

Organizm Bardzo szybko przeprogramuje się na tłuste paliwo,znikają jakiejkolwiek odczucia "zmulenia" w brzuchu no i z czasem okazuje się że nic nie jest za tłuste Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
hunab-ku

PostWysłany: 2011 08 18 08:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masakra generalnie.
Będzie dobrze ... do czasu, a potem czeka Cię niespodzianka w postaci zawału lub wylewu i zbawienne leczenie "farmakologiczne" do końca życia.
Wzdęty brzuch to rzeczywiście reguła (przy surowej diecie) na początku ... złe samopoczucie, biegunki ... też nie są rzadkie ( Smile )
Mija kilka miesięcy i wszystko wraca do normy ...
Czasem tylko coś nagle z człowieka wywala górą lub dołem. I co ciekawe przy takich przełomach czuję najczęściej zapach jakiegoś metalicznego smaru ... jakby do transformatorów .... choć nigdy z nimi do czynienia nie miałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JMW

PostWysłany: 2011 08 18 09:12    Temat postu: żuj Odpowiedz z cytatem

Główną przyczyną wzdętego brzucha, czyli nadprodukcji gazów, jest niewystarczające wymieszanie zjadanego pokarmu ze śliną (jeżeli w jelitach nie ma zbyt dużej kolonii grzybów).

Długie rzucie jest najważniejszą zasadą właściwego odżywiania się.
Większość ludzi ma z tym problemy, bo od dzieciństwa nikt im tego nie mówił, nikt nauczył.

Dla przykładu, jedząc kapustę trza ją żuć w buzi min. 3 minuty, każdy kęs.
Zasada jest prosta, żujesz tak długo aż całość zamieni się na płyn i zmieni smak; dopiero wtedy połykasz. Jeżeli nie zamieni się w płyn, to nie nadaje się do jedzenia, chociaż może nadawać się do przeczyszczenia przewodu pokarmowego.

Większość trawienia odbywa się w buzi. Jeżeli człowiek wystarczająco długo żuje, to nie potrzebuje połykać, bo wysysa całą energię z pożywienia w buzi.

Żucie dotyczy też płynów, łącznie z wodą. Mieszasz pity płyn ze śliną, sączysz go przez zęby, mielisz językiem itp. Kilkadziesiąt sekund wystarcza, jeżeli to woda. Jeżeli sok owocowy, to też co najmniej z dwie minuty.

Czas potrzebny na żucie pokarmu stałego lub płynu wyczujesz po tym, że wyraźnie zmienił się jego smak w buzi podczas żucia. Wtedy też poczujesz, czy połknąć to, czy wypluć.
Większość przetworzonego jedzenia -- tak zapewne poczujesz -- zmienia smak na ohydny -- mało kto będzie chciał to połknąć.

Zrób sobie parę prób. Pożuj przez kilka minut np. jabłko, potem czekoladę, mleko, kapustę, ser itp. Poczujesz zapewne wyraźne różnice.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Fakir

PostWysłany: 2011 08 18 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Huna –bu
Można bez negatywnego programowania:)…
Do zawału to potrzebne są trójglicerdy a one bez mieszania tłuszczy z duża ilości węglowodanów nie powstaną.
Przyczyną miażdżycy nie jest nadmiar tłuszczu - jeśli byłoby inaczej dlaczego chorowałby na nią słonie afrykańskie kiedy jedzą mniej soczystą trawę?
W samej Polsce jest bardzo wielu ludzi (kilka tysięcy) które odżywiają się w ten sposób od kilkudziesięciu ,niektórzy od ponad 30 lat i cieszą się Świentym zdrowiem i kondycją. Osobiście znam jednego z nich.
JMW
Dzięki za wskazówkę popróbuje i sprawdzę jakie będę efekty dam znać Smile
Powrót do góry
Dorota

PostWysłany: 2011 08 18 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Będzie dobrze ... do czasu, a potem czeka Cię niespodzianka w postaci zawału lub wylewu i zbawienne leczenie

hunab-ku, no ale stereotypem poleciałeś Laughing Laughing . Od razu widac, ze nie masz zadnego doswiadczenia- za to mase uprzedzen.
Tez mnie tak straszyli, jak bylam na Kwasniaku. Guzik prawda! bardzo wiele mi ten sposob zywienia dal i poleczylam sie z wielu chorob- najbardziej cieszylam sie z tych przewlekych. To cale 'zlo' (cholesterol, nadwaga itp) sie bierze nie od tluszczu, ale od tluszczu polaczonego z weglowodanami. ot, i cala tajemnica. Wyrzuc z diety chlebek, ziemniaczki, makarony, ryz kasze i slodycze (od tych ostatnich zreszta bylam silnie uzalezniona i pieknie, szybko mnie Kwasniak wyprowadzil)- a sam poczujesz fantastyczny wplyw tego zywienia. O ile masz odwage- oczywiscie Wink Laughing Laughing
To ostatnie, to tak ogolnie- nie do ciebie osobiscie, hunab-ku
Popieram Fakira, opisalam swoje doswiadczenia w tym temacie w tym watku.
Powrót do góry
Sportowiec

PostWysłany: 2011 08 19 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm nie wątpliwie coś w tym jest, tłuszcze dostarczają dużej ilości kalorii w małej ilości kalorii teoretycznie organizm sie nie męczy na masach kałowych , i z tego co wiem to chodzi tu głownie o połączenie białka z tłuszczami hmm sam nie wiem co o tym myśleć na pewno nie pasuje mi tu jedzenie mięsa bo do tego nie wrócę już nigdy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Fakir

PostWysłany: 2011 08 19 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mięsa jeść nie musisz , jest dużo tłustych serów ,wióry kokosowe , jajka , orzechy – możesz z tego coś wymyśleć samemu lub poszukać przepisów w necie jak chcesz podeśle Ci na priv kilka.
Swoją drogą ciekawe jest to jakie reakcje emocjonalne potrafi wzbudzić informacja która nie pasuje do naszych przekonań .
Bardzo podobne reakcje zaobserwowałem u ludzi żywiących „optymalnie” kiedy usłyszeli o żywieniu się surową żywnością. Natomiast przedstawiciele dietetyki powszechnej łapią się za głowy słysząc i o jednym i o drugimi sposobie żywienia.. …..No cóż toczy się życie zabawa trwa Wink
Powrót do góry
bezpostaciowy

PostWysłany: 2011 08 19 23:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakir napisał:

Swoją drogą ciekawe jest to jakie reakcje emocjonalne potrafi wzbudzić informacja która nie pasuje do naszych przekonań .

Tak mnie też to ciekawi. Na podstawie własnych doświadczeń zauważam, że chcemy niepasujące elementy albo zrozumieć albo wyrzucić poza nasz 'życiowy obszar zrozumienia' że tak się wyrażęSmile
Próbujemy jakoś zinterpretować, zaetykietować otaczający nas świat. A jeżeli nie potrafimy to też zaetykietowujemy pod nazwa 'nie wiem' i odkładamy.
Największa zabawa jest gdy nie potrafimy stwierdzić czy rozumiemy czy nie rozumiemy. Tzn. czasami zdarza się, że wydaje się nam, że coś rozumiemy, kiedy nagle okazuje się, że jest zupełnie inaczaj. Teraz nasz umysł musi wszystko przemielić jeszcze raz. Potem możemy dojść do wniosku, że już zrozumieliśmy i żyć sobie spokojnie dalej. Albo możemy uznać, że nie mamy pojęcia i też pozostawić ten temat. Ale co jeśli nie potrafimy stwierdzić czy zrozumieliśmy? To nie zdarza się często ale jest ciekawym doświadczeniem. Może od tego rozboleć głowa Smile
Powrót do góry
Sportowiec

PostWysłany: 2011 08 20 00:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm ciekawy jestem co sie dzieje z żołądkiem po takich tłustych posiłkach czyli zgaga??refluks pieczenie gazy i przedewszystkim jaki jest stolec ??fakir jakie masz doświadczenia z tymi dolegliwościami ?
Powrót do góry
Fakir

PostWysłany: 2011 08 20 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Absolutnie zero zgag ect...żołądek naprawdę bardzo dobrze toleruje tłuszcze - mamy bardzo wiele z drapieżnikówWink
Jeśli chodzi o wydalanie to ta dieta jest nisko odpadowa(chyba że ktoś przesadza z białkiem),ale po fazie przejściowej wszystko działa jak należy..
Powrót do góry
Szafir

PostWysłany: 2011 08 20 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Nie dziwota mając na uwadze, że 90% treści w sieci to kompletny bełkot. Ludzie nie wiedzą o czym piszą, wyciągają nielogiczne wnioski albo umyślnie wprowadzają w błąd. Jasne jest zatem, że na kolejny, pseudointeligentny tekst reaguje się wrogością.
Powrót do góry
Sportowiec

PostWysłany: 2011 08 20 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fakir jedyne co mnie martwi to jaki ma wpływ na dłuższa metę taka dieta na zdrowie
Powrót do góry
Fakir

PostWysłany: 2011 08 20 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak pisałem w Polsce jest kilka tysięcy osób odżywiających się w ten sposób po nawet od 30-40 lat i są zdrowi jak mało kto.Możesz ich spotkać na zlotach i sympozjach.

Szafir,
Czy za pseudointeligecki tekst uważasz opis doświadczeń innych niż swoje?Smile
Powrót do góry
gisan
Gość

PostWysłany: 2011 08 21 01:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

--

Ostatnio zmieniony przez gisan dnia 2013 11 19 12:26, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Fakir

PostWysłany: 2011 08 21 07:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gisan,o tych przypadkach nie wiedziałem,dzięki za informację -postaram się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat. W każdym modelu żywienia zazwyczaj nie wspomina się o "ofiarach"
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2011 08 21 08:38    Temat postu: każdy jest inny Odpowiedz z cytatem

Warto być świadomym tego i pamiętać o tym, co już wielokrotnie mówiłem i pisałem, że NIE istnieje doskonała dieta, która jest dobra dla wszystkich.
Jedna dieta może uratować życie danemu człowiekowi a innego może uśmiercić -- tak, w skrajnych przypadkach.
Znam chłopaka, którego ojciec musiał odwieźć do szpitala na przepłukanie żołądka po tym, jak ten zjadł dwa zwykłe, niewinne jabłka.

Dla każdego człowieka jest tylko jemu właściwa dieta, którą można nazwać doskonałą, czyli taką, która nie przeszkadza ciału, nie powoduje jego degeneracji. Mało tego, ta dieta nie jest stała, ona zmienia się nawet kilka razy dziennie. Co rano było dobre dla danego ciała, po południu może być szkodliwe.

Dlatego napisałem w szczegółach o ŚJ (Świadome Jedzenie), bo ŚJ pomaga dojść do diety właściwej dla ciała.

Oczywiście, są pewne prawidłowości występujące w odżywianiu się człowieka, ponieważ mamy ciała, które mają wiele takich samych programów. Z tego powodu niektóre "pożywienie" dla statystycznej większości jest prawie zawsze szkodliwe, podczas gdy inne dla statystycznej większości ludzi jest najczęściej korzystne.

Jednak nad tym wszystkim króluje umysł. To właśnie umysł decyduje, jak ciało reaguje na rzeczy, które są do niego wprowadzane poprzez układ pokarmowy. Twoja wiara i programy wbudowane w instynkt decyduję o tym, jak ciało reaguje na różne materie. Zazwyczaj człowiek jest zupełnie nieświadom tych programów, bo są one wbudowywane już w okresie życia płodowego i w pierwszych miesiącach życia. ŚJ pomaga uświadomić sobie te programy i dostosować odżywianie się do nich albo je zmodyfikować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
krzysztof

PostWysłany: 2011 08 21 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAM Surprised

hunab-ku napisał:
Masakra generalnie.
Będzie dobrze ... do czasu, a potem czeka Cię niespodzianka w postaci zawału lub wylewu i zbawienne leczenie "farmakologiczne" do końca życia.
Wzdęty brzuch to rzeczywiście reguła (przy surowej diecie) na początku ... złe samopoczucie, biegunki ... też nie są rzadkie ( Smile )
Mija kilka miesięcy i wszystko wraca do normy ...
Czasem tylko coś nagle z człowieka wywala górą lub dołem. I co ciekawe przy takich przełomach czuję najczęściej zapach jakiegoś metalicznego smaru ... jakby do transformatorów .... choć nigdy z nimi do czynienia nie miałem.

Ludzie spożywający ciała zwierząt chorują m.in. dlatego,iż zwierzęta są chore - cały czas przebywają w zamkniętych pomieszczenia pozbawione m.in.światła słonecznego .
Dodatkowo są karmione sproszkowanymi tkankami innych zwierząt jako składnik paszach i dodatków paszowych.
Oferty.Opis i zastosowanie
http://www.ventus-aliance.cz/pl/pasze/surowce-do-produkcji-pasz-na-bazie-bialka
Cytat:

Surowce do produkcji pasz - na bazie białka
Mączka rybna (protein: 64 %)
Pełna suszona krew
Mączka z piór (zawartość białka 80 %)
Mączka mięso-kostna
Mączka ze skwarek
Koncentrat białek serwatkowych (WPC) PROTECNO

I "kilka" ofert sproszkowanych ciał ryb dla bydła i drobiu
http://www.europages.pl/katalog-przedsiebiorstwa/did-anim01/hc-02730B/wyniki.html

Cały szereg najróżniejszych leków , antybiotyków , sztucznych witamin z dodatkiem wyciągów wątrobowych , minerałów jakimi są karmione zwierzęta podczas tuczu dla zysku - przykładowe oferta
http://www2.biofaktor.pl/?go=produkty&sort=zwierz
http://www2.biofaktor.pl/?go=produkty2&sort=zwierz&gatunek=drob

W hodowli dla zysku zwierzęta przeżywają ogromny stres co powoduje wydzielanie hormonów stresu np.:adrenaliny do krwiobiegu oraz innych tkanek
"Jakość mięsa wieprzowego - wpływ stresu związanego z obrotem przedubojowym oraz ubojem świń"
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:d1NMfHtOorMJ:www.trzoda-chlewna.com.pl

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY Surprised
Powrót do góry
Szafir

PostWysłany: 2011 08 21 23:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Źle mnie rozczytałeś Fakirze, moja wypowiedź odnosi się jedynie do przeze mnie zacytowanego zdania.
Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2011 08 22 09:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano ...
Mnie to tylko zastanawia ....
Dlaczego te wszystkie szkodliwe "syfy" ... antybiotyki, hormony stresu, enzymy rozwalające śródbłonki są w stanie przetrwać procesy obróbki termicznej, chemicznej lub jeszcze innej .... a te "dobre" substancje, enzymy, witaminy ... padają jak muchy w tym samych procesach.

A jaka dieta jest najlepsza ... nie trzeba dyskutować: OCZYWIŚCIE ŻE SUROWA !!!
To że ktoś pojechał do szpitala po 2 jabłkach ... nie jest dowodem na to, że surowe jabłko mu zaszkodziło. Może być wiele innych przyczyn takiego stanu rzeczy
Będę bronił surowej diety jak wybranej dziewicy, bo po żadnej diecie żylaki się nie cofają, serce się nie umiarawia i po skrajnych wysiłkach fizycznych ... nie ma cienia bólu w mięśniach! To tylko takie przykłady Smile Smile Smile
Powrót do góry
Fakir

PostWysłany: 2011 08 22 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hunab-ku a jak sobie radzisz z brakiem b12?
Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2011 08 22 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie myję warzyw z mojej grządki, podjadam ziemię w małych ilościach i żadnych niedoborów nie mam. Co prawda robię to "bo się naczytałem" o niej i dla świętego spokoju .... dla uspokojenia podświadomości to robię.
Poza tym od 18 lat jestem vege ... żyję ... i świadczy to ni mniej ni więcej o tym, że niedobór B12 to kolejna ... ściema Smile tak jak niedobór żelaza, który po 8 latach vege "miałem" ... ale gdzieś o tym już pisałem Smile
Powrót do góry
Fakir

PostWysłany: 2011 08 22 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz w Polsce brak jest rodzimych przykładów ludzi odżywiających się surowo i nie wyglądających jak szkielety Smile
Można gdzie zobaczyć Twoje foto?
Powrót do góry
Sportowiec

PostWysłany: 2011 08 22 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja odżywiałem się surowo przez rok wcześniej trenowałem wyczynowo na surowej schudłem 20 kilo i brak energi stwierdziłem ze to dobre w ciepłym klimacie bezstresowym życiu i bez ciężkiej pracy fizycznej ,dla zdrowia wydaje mi sie ze jest spoko mi ciągle brakowało energii ,zresztą wróciłem do treningów ,ale mięsa dalej nie jem juz ponad rok i stwierdzam że to trucizna ,ja eksperymentuje z ciałem także teraz mam zamian wypróbować dietę kwaśniewskiego ma sporo logicznych argumentów
Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2011 08 23 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakir napisał:
Widzisz w Polsce brak jest rodzimych przykładów ludzi odżywiających się surowo i nie wyglądających jak szkielety Smile
Można gdzie zobaczyć Twoje foto?

Będą chyba na stronie Tai Chi, bo na obozie nam robili zdjęcia jak ćwiczyliśmy w grupie. A jak nie będzie to wkleję jakieś swoje foty Smile
Powrót do góry
hunab-ku

PostWysłany: 2011 08 23 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sportowiec napisał:
ja odżywiałem się surowo przez rok wcześniej trenowałem wyczynowo na surowej schudłem 20 kilo i brak energi stwierdziłem ze to dobre w ciepłym klimacie bezstresowym życiu i bez ciężkiej pracy fizycznej ,dla zdrowia wydaje mi sie ze jest spoko mi ciągle brakowało energii ,zresztą wróciłem do treningów ,ale mięsa dalej nie jem juz ponad rok i stwierdzam że to trucizna ,ja eksperymentuje z ciałem także teraz mam zamian wypróbować dietę kwaśniewskiego ma sporo logicznych argumentów

Dieta Kwaśniewskiego - masakra.
Rozmawiałem ze znajomymi lekarzami ile to się starszych ludzi u nich na oddziałach po 2-3 latach diety Kwaśniewskiego pojawiło ... najczęściej po to żeby umrzeć.
A brak energii .... na surowej diecie to żart.
Już nie raz było o gościu co w maratonach biega i je tylko owoce ... no i ja, co parędziesiąt kilometrów bez treningu na zawodach narciarskich przebiegłem, nie trenując i jeszcze łojąc 4 litery paru przeciwnikom ... ... bez tak zwanych zakwasów i jakiegokolwiek zmęczenia.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Ja, Moje Życie i Moje Doświadczenia. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: