Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Poziom energii po procesie 21 dniowym

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Inedia, Niejedzenie, Post.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
joshua
Gość

PostWysłany: 2008 09 06 02:29    Temat postu: Poziom energii po procesie 21 dniowym Odpowiedz z cytatem

Cześć,
właśnie jestem po procesie 21 dniowym Jasmuheen, Joahim mam do Ciebie pytanie:
czy masz jakieś informacje na temat poziomu energii po tym procesie, kiedy się wyrównuje, czy trwa to powoli i powinno być wspomagane ćwiczeniami energetyzującymi?
Na razie w miarę ćwiczeń tj. szybkich spacerów, delikatnej jogi nieznacznie poziom mi się podnosi, codzień odnotowuję też niewielki przyrost.
Zastanawiam się jednak czy można go przyspieszyć?
Przy szybkim wstawaniu miewam jeszcze tzw. "omdlenia" co każe mi myśleć że mam za mało krwi i jestem jeszcze osłabiony, podziel się jakimiś uwagami na ten temat.
Gorąco pozdrawiam.
Powrót do góry
JMW

PostWysłany: 2008 09 08 09:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poziom, inaczej ilość, energi życiowej (tej co zasila umysł i głównie ciało) po procesie 21 dniowym może być porównywana do tego, co dzieje się po 7 dniowym suchym poście, z którego wychodzi się na sokach. Tak to wygląda od strony fizycznej i jest zupełnie indywidualne, zależne od osoby, bo każda osoba może tutaj czuć coś innego. Jednych energia będzie rozpierać a inni będą leżeć słabi, prawie nieprzytomni.

Kondycja ciała ale głównie nastawienie psychiczne decydują o tym, obraz (wiara) który utrzymujesz w wyobraźni i który został wcześniej tam ustawiony (zaprogramowany) np. pod wpływem sugestii społecznej.
Ćwiczenia energetyzujące w każdym przypadku, kiedy ilość energii życiowej jest niska, pomagają człowiekowi, dlatego warto je wykonywać także w czasie i po postach, kiedy człowiek czuje się słaby a ciało nie wymaga fizycznego odpoczynku.

Omdlenia, które miewasz spowodowane są naprawdopodobniej niskim ciśnieniem krwi. Tuta trzeba uważać, żeby sobie krzywdy nie zrobić. Wstawaj powoli. Możesz też mierzyć sobie ciśnienie krwi, jeżeli spada za bardzo, to trzeba temu przeciwdziałać, żeby nie doprowadzić do poważnego zaburzenia dzialania narządów ciała.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
vapaus

PostWysłany: 2011 02 09 19:38    Temat postu: po 25 dniach calkiem niezle Odpowiedz z cytatem

http://deser.pl/deser/1,83453,6179907,Rozbitkowie_przezyli_miesiac_na_morzu.html?fb_xd_fragment#?=&cb=f68a72b499baf&relation=parent.parent&transport=fragment&type=resize&height=21&width=90
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sportowiec

PostWysłany: 2011 02 09 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie tak samo czułem sie po 12 dniowym poście wszystko było świetnie tylko totalny brak energii ale wiedziałem ze postępuje słusznie niestety musiałem przerwać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
krzysiektr

PostWysłany: 2011 07 08 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi ostatnio wychodzi w medytacji , że potrzeba dostarczenia energii przez jakieś ćwiczenia, to taki sam program jak potrzeba jedzenia by dostarczyć energię. Chodzi mi o to że te wszystkie ćwiczenia energetyzujące, to jedynie fetysz by poczuć że ma się energię. Skoro jest program mówiący że do chodzenia , biegania życia jest potrzebna energia, to tym samym jest to program determinujący konieczność jej dostarczenia. Skoro się wierzy że trzeba dostarczać energii, to gdy jej nie dostarczamy według znanych programów dla podświadomości , to podświadomość realizuje znany sobie program zmęczenia , umierania.
A mi wychodzi że kiedy te programy się odrzuci, to organizm sobie po prostu istnieje, działamy poruszamy się samym wyrazem woli.
Krótko pisząc , wychodzi mi że potrzeba dostarczenia energii to kolejna klatka.
Powrót do góry
draq

PostWysłany: 2011 07 09 09:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysiektr zgadzam się w stu procentach, jednakże w moim przypadku jest tak- by ten program odrzucić, czasami muszę poczuć tą energie, by wiedzieć ze nie jestem istotą fizyczną, która jest ograniczona przez te różne programy. Myślę że faktycznie może być to kolejna klatka, ale tylko w przypadku osób, które się do tego zmuszają. Mi medytacja, spokój, zatrzymanie się chwilowe umysłem w czasie sprawia przyjemność i w konsekwencji całe moje ciało fizyczne na tym korzysta. Można inaczej podejść do tej samej sprawy i wydaje mi się, że nie ważne czy to są ćwiczenia energetyczne, czy jedzenie. Jeżeli zamieni się to w przymusowy rytuał, to wtedy można poczuć wewnętrzne niezadowolenie. Sądzę także że ma to pozytywną stronę w momencie, gdy nie ma się kontaktu z intuicją, ciałem. Czasami brak energii jest potrzebny, a my to interpretujemy jako coś złego.
Powrót do góry
krzysiektr

PostWysłany: 2011 07 09 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano właśnie, ja też tak mam że jak czegoś nie czuje, nie widzę to moja podświadomość nie przyjmuje nowego programu. Po części dobre to , bo chroni to przed babraniem się w kolejne iluzje i fetysze w razie pomyłki. Pozostaje medytować nad tym co Rzeczywiste , docierać do Prawdy o sobie i utrwalać to poprzez Rzeczywiste doświadczenie , a nie poprzez umacnianie wiary czy sugestii, bo to marne podłoże.
Dlatego póki się czegoś nie czuje, trzeba jechać na starych programach.
Powrót do góry
Pielgrzym

PostWysłany: 2011 08 05 06:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dodam slowo od siebie - jak wszyscy wiemy podczas postu z ciala uwalniaja sie zastale w systemie energetycznym energie. Z mojej obserwacji wynika ze, oslabienie czy jakotakie zle samopoczucie jest wynikiem mysli o tej energii. Moze to byc przypomniana i powtorzona mysl ktora byla przyczyna pierwotnego stlumienia czy tez jakby nowy produkt naszego kochanego intelektu Smile Gdy przyjrze sie lepiej danej energii lub juz ja znam i poprostu pojawia sie usmiech w chwile po tym czuje sie jakby silniejszy no i lzejszy Smile I tu zgadzam sie z draqiem - skoro zyjemy to chcemy doswiadczac ruchu a wiec energii w postaci jedzenia, slonca, wody czy tez samego siebie w czystej postaci. Pozdrowka, misha
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Inedia, Niejedzenie, Post. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: