Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY
Dyskusje o inedii, niejedzeniu, poszczeniu, dietach i inne.

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mierniki smogu elektromagnetycznego

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arahdalum

PostWysłany: 2011 01 10 22:04    Temat postu: Mierniki smogu elektromagnetycznego Odpowiedz z cytatem

Chciałbym mieć możliwość pomiaru smogu elektromagnetycznego. W internecie znalazłem kilka urządzeń do pomiaru indukcji pola magnetycznego.

1) - http://sklep.kolmio.com.pl/index.php?kat=64&id=51_em

2) - http://www.saldo.com.pl/pol/prod_p/emf_p/detektor_02_p.htm

3) - http://www.unitor.com.pl/mierniki-pola-elektromagnetycznego/198-miernik-pola-elektromagnetycznego-tm-191.html

4) - http://www.unitor.com.pl/mierniki-pola-elektromagnetycznego/200-miernik-pola-elektromagnetycznego-tm-195.html

Przybliżone ceny urządzeń:
1) - 400 zł.
2) - 400 zł.
3) - 302 zł.
4) - 515 zł.

Czwarte urządzenie wydaje się o tyle ciekawe, że mierzy między innymi promieniowanie sieci WiFi oraz telefonii komórkowej.

Ponieważ słabo orientuję się w tematyce, prosiłbym o wyrażenie opinii, który z nich jest lepszy i dlaczego.
Ponadto może ktoś znałby odpowiedzi na nasuwające się mi pytania.

1) - jakie jest zastosowanie praktyczne faktu, że miernik nr 1 (Kolmio) pracuje w znacznie szerszym zakresie częstotliwości niż np. miernik nr 2? Górne zakresy częstotliwości: Kolmio - 20kHz, WKDA - 500Hz. Jakie urządzenia otaczające nas mogłyby pracować w częstotliwościach np. powyżej 500 Hz i generować smog magnetyczny? Chodzi mi o przykłady urządzeń z życia codziennego.

2) - Pamiętam, jak kiedyś zmierzono u mnie w pokoju tapczan urządzeniem nr 2 (WKDA). Tapczan posiadał sprężyny, których pole magnetyczne wynosiło bodajże 1200 nT (przy normie do 350 nT). Wyjaśniono mi, że sprężyny są wyginane w dużym polu indukcyjnym i sprężyny zostały "naładowane" tym polem. W związku z tym nasuwa mi się pytanie. Skoro urządzenie mierzy w zakresie częstotliwości 40 Hz - 500 Hz, chyba oznacza to, że mierzy indukcję pola magnetycznego wytwarzaną przez przepływ prądu zmiennego o częstotliwościach od 40 Hz do 500 Hz. W jaki sposób zatem urządzenie mogło zmierzyć indukcję pola magnetycznego "statycznych" sprężyn? Przecież przez sprężyny nie przepływał prąd elektryczny.
Da się to jakoś wyjaśnić?

3) - Jak czytamy w opisie urządzenia: "urządzenie Kolmio posiada wbudowany filtr częstotliwości 50Hz. Włączenie filtru powoduje, iż miernik reaguje tylko na tę właśnie częstotliwość". Zatem czy ma sens taki pomiar tylko dla częstotliwości 50 Hz? Przecież na nasze ciało oddziałują pola magnetyczne o różnych częstotliwościach (tak mi się zdaje) i powinno się chyba mierzyć całą, wypadkową indukcję ze wszystkich źródeł, aby określić, czy miejsce jest bezpieczne? Co o tym sądzicie?

Jedynym rozwiązaniem dla mierzenia indukcji pola magnetycznego przy częstotliwości 50 Hz wydaje mi się już etap końcowy pomiarów, w którym analizujemy tylko smog magnetyczny generowany z określonych urządzeń (czyli debugujemy, analizujemy, rozkładamy na czynniki pierwsze problem). Np. znamy wartość ogólną pola magnetycznego i szukamy konkretnie, które urządzenia elektryczne generują największy smog, na zasadzie eliminacji.
Co o tym sądzicie?

Może znajdzie się w tym gronie jakiś fizyk, czy elektrotechnik, którego specjalizacją będzie tematyka pól magnetycznych.

Może ktoś poleci jakieś inne (lepsze, z dokładniejszym pomiarem, albo chociaż tańsze) urządzenie?

A może ktoś jest użytkownikiem tego typu sprzętu i może podzielić się informacjami od strony praktycznej?

Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum INEDIA, NIEJEDZENIE, POST I INNE TEMATY Strona Główna -> Leczenie, Oczyszczanie Ciała i Umysłu, Zdrowie, Medycyna. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: